Pomóż ofiarom trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

C

06-03-2023

Cyfrowa Platforma Trans.eu w porozumieniu z tureckim Ministerstwem Transportu Drogowego oraz Ambasadami Tureckimi buduje międzynarodowy klaster pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi, aby wesprzeć przepływ ładunków z pomocą humanitarną.

Platforma Trans.eu stworzyła w tym celu “humanitarną giełdę transportową”. Łączy ona wszystkie osoby i organizacje, które chcą udzielić pomocy humanitarnej Turcji, ze spedytorami i kierowcami chętnymi do pomocy.

Rozwiązanie to powstało na bazie Giełdy Prywatnej, nowego narzędzia od Trans.eu, które od niedawna dostępne jest dla klientów platformy.

W zamkniętym środowisku chętni do pomocy spedytorzy i przewoźnicy współpracują bezpośrednio z tureckim Ministerstwem Transportu i organizacjami pomocowymi, które wrzucają ładunki z pomocą dla ofiar trzęsienia ziemi.

 

Solidarni z Ukrainą. Solidarni z Turcją!

To nie pierwsza aktywność w ramach wsparcia transportów humanitarnych, jakie organizuje platforma Trans.eu. W lutym 2022 roku, na publicznej giełdzie transportowej uruchomiony został filtr „pomoc humanitarna”. Ułatwia on organizację tysięcy transportów z pomocą dla ofiar wojny na Ukrainie. W tej chwili wykorzystywany jest również dla wyróżnienia ofert z pomocą humanitarną dla osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji.

– Od roku jesteśmy świadkami wspaniałej pomocy niesionej przez naszą społeczność transportową ofiarom wojny w Ukrainie. Tysiące transportów humanitarnych zorganizowanych na naszej platformie udowadnia wyjątkową solidarność i empatię naszych klientów. Dziś liczymy, że nie pozostaną obojętni na tragedię w Turcji i wesprą niesienie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi – mówi Łukasz Muzyka, menedżer produktu w Trans.eu.

Na specjalnej giełdzie humanitarnej potrzebne jest zarówno wsparcie firm logistycznych i doświadczenie spedytorów, którzy są gotowi pomóc organizacjom pozarządowym w planowaniu tras i poszukiwaniu przewoźników. Jednak dla tego projektu i skutecznej pomocy ofiarom najcenniejsze będzie wsparcie firm transportowych chętnych do udziału w transportach humanitarnych do tureckiej granicy.

Firmy gotowe nieść pomoc Turcji prosimy o zgłoszenie się do Trans.eu. Osoba zaangażowana w akcję pomoże w obsłudze platformy humanitarnej.

 

Jakiego rodzaju wsparcie jest potrzebne?

Ze strony spedycji:

–      zaplanowanie trasy,

–      dodanie ładunków na giełdę transportową i pomoc w znalezieniu przewoźnika,

–      potwierdzenia z Ambasadą Turecką, że pojazd będzie zawierał pomoc humanitarną, dzięki czemu będzie miał pierwszeństwo obsługi na granicy.

Ze strony przewoźnika:

–      podjęcie ładunku z pomocą humanitarną i dostarczenia go do potrzebujących.

 

Jeżeli chcesz dołączyć do międzynarodowego klastra pomocy humanitarnej zgłoś się na adres mailowy onboardingteam@trans.eu

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C