Ponad 30,600 mkw. nowej powierzchni Panattoni

C

13-02-2011

  {modal href="/images/stories/panattoni2_big.jpg"} {/modal}Panattoni Europe, lider branży powierzchni magazynowych w Polsce, powiększa portfolio parków magazynowych na Śląsku. Nowe inwestycje, Panattoni Park Gliwice I i Panattoni Park Gliwice II, to łącznie trzy budynki, które zajmą razem powierzchnię około 30,600 mkw. Pierwszym najemcą Panattoni Park Gliwice II została firma Saint-Gobain Glass Polska. Saint-Gobain Glass Polska jest jednym z wiodących producentów szkła dla potrzeb budownictwa oraz przemysłu motoryzacyjnego.          W Panattoni Park Gliwice II, firma otworzy nowoczesny zakład produkcyjny, w którym na 4 000 mkw. produkowane będą ramki dystansowe do szyb zespolonych. Pozostałe 250 mkw. przeznaczone zostanie na biura. Panattoni Park Gliwice II tworzy jeden budynek o całkowitej powierzchni 8 000 m?. Budowa parku rozpocznie się w marcu br. Obiekt znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej?Podstrefie Gliwickiej, tym samym klientowi przysługują ulgi z tytułu prowadzenia swojej działalności na tym terenie. Inna spółka, należąca do Grupy Saint-Gobain, a dokładnie Saint-Gobain Sekurit Hanglas wynajmuje 15,000 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Czeladź.Panattoni Park Gliwice I to inwestycja, która będzie składać się z dwóch budynków - obiektu BTS o powierzchni 11 165 mkw., dedykowanemu firmie z branży logistycznej i budynku o powierzchni spekulacyjnej liczącej blisko 11 500 mkw. Rozpoczęcie budowy tego obiektu jest przewidziane na kwiecień br.Oba parki znajdują się ok. 8 km od centrum Gliwic, w sąsiedztwie węzła Gliwice-Sośnica, łączącego autostrady A1 i A4; w zachodnio-północnej części Górnego Śląska, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podmiotów biznesowych ze względu na realizowane inwestycje drogowe. Panattoni Park Gliwice II leży bliżej centrum Gliwic, przy ulicy Bojkowskiej na skrzyżowaniu z przyszłą obwodnicą miasta. W bezpośredniej okolicy tej inwestycji znajduje się również lotnisko Gliwice-Trynek. Największym atutem centrów dystrybucyjnych jest idealna lokalizacja, przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych oraz w sąsiedztwie granicy czeskiej i słowackiej.
 
{modal href=”/images/stories/panattoni2_big.jpg”}
{/modal}Panattoni Europe, lider branży powierzchni magazynowych w Polsce, powiększa portfolio parków magazynowych na Śląsku. Nowe inwestycje, Panattoni Park Gliwice I i Panattoni Park Gliwice II, to łącznie trzy budynki, które zajmą razem powierzchnię około 30,600 mkw. Pierwszym najemcą Panattoni Park Gliwice II została firma Saint-Gobain Glass Polska.

Saint-Gobain Glass Polska jest jednym z wiodących producentów szkła dla potrzeb budownictwa oraz przemysłu motoryzacyjnego.
  
 
 
 
W Panattoni Park Gliwice II, firma otworzy nowoczesny zakład produkcyjny, w którym na 4 000 mkw. produkowane będą ramki dystansowe do szyb zespolonych. Pozostałe 250 mkw. przeznaczone zostanie na biura.

Panattoni Park Gliwice II tworzy jeden budynek o całkowitej powierzchni 8 000 m?. Budowa parku rozpocznie się w marcu br. Obiekt znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej?Podstrefie Gliwickiej, tym samym klientowi przysługują ulgi z tytułu prowadzenia swojej działalności na tym terenie. Inna spółka, należąca do Grupy Saint-Gobain, a dokładnie Saint-Gobain Sekurit Hanglas wynajmuje 15,000 mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Czeladź.

Panattoni Park Gliwice I to inwestycja, która będzie składać się z dwóch budynków – obiektu BTS o powierzchni 11 165 mkw., dedykowanemu firmie z branży logistycznej i budynku o powierzchni spekulacyjnej liczącej blisko 11 500 mkw. Rozpoczęcie budowy tego obiektu jest przewidziane na kwiecień br.

Oba parki znajdują się ok. 8 km od centrum Gliwic, w sąsiedztwie węzła Gliwice-Sośnica, łączącego autostrady A1 i A4; w zachodnio-północnej części Górnego Śląska, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podmiotów biznesowych ze względu na realizowane inwestycje drogowe. Panattoni Park Gliwice II leży bliżej centrum Gliwic, przy ulicy Bojkowskiej na skrzyżowaniu z przyszłą obwodnicą miasta. W bezpośredniej okolicy tej inwestycji znajduje się również lotnisko Gliwice-Trynek. Największym atutem centrów dystrybucyjnych jest idealna lokalizacja, przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych oraz w sąsiedztwie granicy czeskiej i słowackiej.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C