Popiersia Chopinowskie na pokładach floty lotniczej TNT Express.

C

25-06-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/tnt_big.jpg"} {/modal} Specjalnie przygotowane na obchody Roku Chopinowskiego miedziane popiersia Fryderyka Chopina przetransportowała międzynarodowa firma kurierska TNT Express.   Te ważące po 30 kg każdy i mierzące 61 cm wysokości odlewy zostały wykonane przez znanego polskiego rzeźbiarza Adama Romana na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Popiersia w liczbie 15 zostały zamówione przez polskie placówki dyplomatyczne i kulturalne, a także uczelnie wyższe na uroczystości związane z obchodami Roku Chopinowskiego.     Będą wystawiane w konserwatoriach muzycznych, centrach kultury, aulach koncertowych oraz w innych miejscach, w których odbędą się uroczystości.   Zadaniem wyłonienia firmy transportowej zajął się Instytut Adama Mickiewicza, który jest propagatorem kultury polskiej w kraju i poza jego granicami. Wybór firmy kurierskiej był bardzo istotny, chodziło bowiem o bezpieczny, szybki i korzystny pod względem ceny przewóz odlewów. Instytut zdecydował się na TNT Express.   - Bardzo dobrze oceniamy współpracę z TNT przy realizacji tego projektu. Sposób działania i zaangażowanie pracowników TNT w realizację zlecenia potwierdzają profesjonalizm firmy oraz zindywidualizowane podejście do klienta -  komentuje Ewa Bach, kierownik Wydziału Administracji Instytutu Adama Mickiewicza.   Do zadań firmy TNT Express, oprócz samego transportu należało także opakowanie odlewów. W tym celu przygotowano specjalne, małe palety. Prawidłowo opakowane i zabezpieczone popiersia udały się do swoich miejsc przeznaczenia za pośrednictwem zintegrowanej lotniczej i drogowej sieci TNT.   - Cieszymy się, że doręczając te odlewy mamy swój wkład w obchody Roku Chopinowskiego i krzewienie polskiej kultury. Popiersia dotarły do odbiorców zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Aby spełnić oczekiwania naszego klienta wykorzystaliśmy najbardziej optymalny pod względem terminu i ceny transport kombinowany - mówi Edyta Iroko, kierownik ds. komunikacji i PR w TNT Express.   TNT doręczyło popiersia między innymi do Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji, Macedonii, Turcji i Rosji jak również do bardziej odległych Indii, Libanu, Jordanii i Wenezueli. Popiersie wysłane do Francji będzie ponadto podróżowało po miastach związanych z Chopinem.   Dla TNT Express nie była to pierwsza tego typu aranżacja. W grudniu 2006 roku na zlecenie Europejskiej Akademii Filmowej firma zaaranżowała przewóz kilkudziesięciu statuetek z Berlina do Warszawy. Wśród nich były te, które podczas uroczystej ceremonii trafiły do rąk między innymi Penelope Cruz i Pedro Almodovara.  

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/tnt_big.jpg”}

{/modal}

Specjalnie przygotowane na obchody Roku Chopinowskiego miedziane popiersia Fryderyka Chopina przetransportowała międzynarodowa firma kurierska TNT Express.

 

Te ważące po 30 kg każdy i mierzące 61 cm wysokości odlewy zostały wykonane przez znanego polskiego rzeźbiarza Adama Romana na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Popiersia w liczbie 15 zostały zamówione przez polskie placówki dyplomatyczne i kulturalne, a także uczelnie wyższe na uroczystości związane z obchodami Roku Chopinowskiego.

 

 

Będą wystawiane w konserwatoriach muzycznych, centrach kultury, aulach koncertowych oraz w innych miejscach, w których odbędą się uroczystości.

 

Zadaniem wyłonienia firmy transportowej zajął się Instytut Adama Mickiewicza, który jest propagatorem kultury polskiej w kraju i poza jego granicami. Wybór firmy kurierskiej był bardzo istotny, chodziło bowiem o bezpieczny, szybki i korzystny pod względem ceny przewóz odlewów. Instytut zdecydował się na TNT Express.

 

– Bardzo dobrze oceniamy współpracę z TNT przy realizacji tego projektu. Sposób działania i zaangażowanie pracowników TNT w realizację zlecenia potwierdzają profesjonalizm firmy oraz zindywidualizowane podejście do klienta –  komentuje Ewa Bach, kierownik Wydziału Administracji Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Do zadań firmy TNT Express, oprócz samego transportu należało także opakowanie odlewów. W tym celu przygotowano specjalne, małe palety. Prawidłowo opakowane i zabezpieczone popiersia udały się do swoich miejsc przeznaczenia za pośrednictwem zintegrowanej lotniczej i drogowej sieci TNT.

 

Cieszymy się, że doręczając te odlewy mamy swój wkład w obchody Roku Chopinowskiego i krzewienie polskiej kultury. Popiersia dotarły do odbiorców zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Aby spełnić oczekiwania naszego klienta wykorzystaliśmy najbardziej optymalny pod względem terminu i ceny transport kombinowany – mówi Edyta Iroko, kierownik ds. komunikacji i PR w TNT Express.

 

TNT doręczyło popiersia między innymi do Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji, Macedonii, Turcji i Rosji jak również do bardziej odległych Indii, Libanu, Jordanii i Wenezueli. Popiersie wysłane do Francji będzie ponadto podróżowało po miastach związanych z Chopinem.

 

Dla TNT Express nie była to pierwsza tego typu aranżacja. W grudniu 2006 roku na zlecenie Europejskiej Akademii Filmowej firma zaaranżowała przewóz kilkudziesięciu statuetek z Berlina do Warszawy. Wśród nich były te, które podczas uroczystej ceremonii trafiły do rąk między innymi Penelope Cruz i Pedro Almodovara.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C