Portal Tankexperte monitoruje ceny paliwa w Niemczech

C

22-05-2014

W ostatnich dniach ruszył darmowy serwis internetowy, który podaje aktualne ceny paliwa na ponad 14 tysiącach stacji w Niemczech. Nowa strona www.tankexperte.de to owoc współpracy DKV Euro Service oraz niemieckiego urzędu antymonopolowego. Najtańsze stacje możemy wyszukiwać przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.           Nowy portal to ogromne udogodnienie dla wszystkich przewoźników, podróżujących przez Niemcy. Ceny aktualizowane są na stronie co kilka minut, co umożliwia bieżące decydowanie o tym, gdzie i za ile zatankować.   Jak wskazuje Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska - ?Jeszcze do niedawna przewoźnicy wiedzieli, które stacje należą do tanich, a na których zwykle paliwo bywa droższe. Obecnie konieczna jest weryfikacja cen przynajmniej kilka razy w tygodniu. Strona www.tankexperte.de pozwala więc w bardzo prosty sposób ograniczyć koszty tankowań.?   Aplikacja została zaprojektowana tak, aby kierowca mógł wygodnie przeglądać ją z poziomu smartfona czy tabletu ? np. podczas krótkiego postoju. Stacje oferujące najniższe ceny w okolicy są specjalnie podświetlane. Dane odświeżane są co kilka minut. Wyszukiwanie stacji odbywa się między innymi poprzez zakładkę ?Szukaj?, która pozwala też dowolnie filtrować informacje, np. po typie paliwa. Po kliknięciu na daną stację widzimy także godziny jej otwarcie oraz dokładny adres.     ?Cieszymy się, że możemy oddać w ręce przewoźników kolejne narzędzie do świadomego zarządzania kosztami. Zgodnie z zapowiadaną na ten rok ideą rozszerzania usług internetowych DKV dążymy do tego, aby przewoźnicy mogli samodzielnie wykonywać większość czynności związanych z planowaniem i monitoringiem kosztów transportu? - podkreśla Michał Bałakier. Dla firm podróżujących przez Niemcy istotna jest też informacja, że niedawno uproszczony został proces rozliczania niemieckich opłat Toll Collect dzięki formularzom online. W ślad za tym DKV zaoferowało swoim klientom elastyczne terminy fakturowania oraz eliminację ryzyka kursowego (możliwość zamawiania faktur Toll Collect w euro lub w złotówkach). Co istotne, DKV nie obciąża klientów zarejestrowanych w systemie żadnymi prowizjami z tytułu rozliczania niemieckiego e-myta.

dkv-czechy-myto-1W ostatnich dniach ruszył darmowy serwis internetowy, który podaje aktualne ceny paliwa na ponad 14 tysiącach stacji w Niemczech. Nowa strona www.tankexperte.de to owoc współpracy DKV Euro Service oraz niemieckiego urzędu antymonopolowego. Najtańsze stacje możemy wyszukiwać przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.

 

 

 

 

 

Nowy portal to ogromne udogodnienie dla wszystkich przewoźników, podróżujących przez Niemcy. Ceny aktualizowane są na stronie co kilka minut, co umożliwia bieżące decydowanie o tym, gdzie i za ile zatankować.

 

Jak wskazuje Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska – ?Jeszcze do niedawna przewoźnicy wiedzieli, które stacje należą do tanich, a na których zwykle paliwo bywa droższe. Obecnie konieczna jest weryfikacja cen przynajmniej kilka razy w tygodniu. Strona www.tankexperte.de pozwala więc w bardzo prosty sposób ograniczyć koszty tankowań.?

 

Aplikacja została zaprojektowana tak, aby kierowca mógł wygodnie przeglądać ją z poziomu smartfona czy tabletu ? np. podczas krótkiego postoju. Stacje oferujące najniższe ceny w okolicy są specjalnie podświetlane. Dane odświeżane są co kilka minut. Wyszukiwanie stacji odbywa się między innymi poprzez zakładkę ?Szukaj?, która pozwala też dowolnie filtrować informacje, np. po typie paliwa. Po kliknięciu na daną stację widzimy także godziny jej otwarcie oraz dokładny adres.

 

tankexpert-dkv

 

?Cieszymy się, że możemy oddać w ręce przewoźników kolejne narzędzie do świadomego zarządzania kosztami. Zgodnie z zapowiadaną na ten rok ideą rozszerzania usług internetowych DKV dążymy do tego, aby przewoźnicy mogli samodzielnie wykonywać większość czynności związanych z planowaniem i monitoringiem kosztów transportu? – podkreśla Michał Bałakier.


Dla firm podróżujących przez Niemcy istotna jest też informacja, że niedawno uproszczony został proces rozliczania niemieckich opłat Toll Collect dzięki formularzom online. W ślad za tym DKV zaoferowało swoim klientom elastyczne terminy fakturowania oraz eliminację ryzyka kursowego (możliwość zamawiania faktur Toll Collect w euro lub w złotówkach). Co istotne, DKV nie obciąża klientów zarejestrowanych w systemie żadnymi prowizjami z tytułu rozliczania niemieckiego e-myta.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C