Poznaj systemy informatyczne w logistyce

C

05-08-2010

  {modal href="/images/stories/okladka_IT1_big.jpg"} {/modal} Systemy informatyczne wykorzystywane w firmach logistycznych, ze szczególnym naciskiem na najpopularniejszy - system iScala, podstawowa wiedza dotycząca pracy w systemie, organizacji funkcjonalnej i procesowej, a także finansowe powiązanie pomiędzy modułami systemu a księgą główną - to tylko niektóre zagadnienia mawiane w najnowszej książce, wydanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Autorami skryptu: "Procesowe zarządzanie w zintegrowanych systemach informatycznych" są: mgr inż. Paweł Fajfer, mgr Robert Pawlak oraz dr Bogdan Swoboda.     Dwutomowa publikacja powstała w celu usystematyzowania wiedzy dotyczącej zarówno systemów informatycznych jak i poznania funkcjonalności jednego z najczęściej wykorzystywanych systemów informatycznych w Polsce i zagranicą, jakim jest system iScala. Autorzy poza częścią teoretyczna, przygotowali dla czytelników również cykl ćwiczeń.   Tom pierwszy podzielony został na trzy części. Pierwsza - to zagadnienia zintegrowanych systemów informatycznych, pojęcia dotyczące baz danych oraz informacje o systemie iScala wraz z podstawowymi czynnościami związanymi z jego administracją.   W części drugiej natomiast, autorzy skupili się głównie na planowaniu produkcji. Przedstawienie zarysu historycznego systemów informatycznych, jak i sposobu ich wdrażania mają na celu pomóc czytelnikowi spojrzeć holistycznie na opisane zagadnienia związane z wykorzystaniem systemów klasy ERP w obszarze zarządzania produkcją.   Trzecia, ostatnia partia materiału to zagadnienia związane z zarządzaniem magazynem oraz trendami rozwojowymi systemów ERP. Autorzy pokazują przedsiębiorstwo wykorzystujące system ERP jako ogniwo w logistycznym łańcuchu dostaw. W rozdziale opisano również możliwości wykorzystania narzędzi gospodarki elektronicznej i automatycznej identyfikacji danych.   Tom drugi natomiast, jest uzupełnieniem części teoretycznej. Zawiera zbiór ćwiczeń przygotowany przez autorów, wraz z instrukcjami mającymi pomóc czytelnikowi przyswoić i utrwalić informacje przedstawione w tomie pierwszym.   "Procesowe zarządzanie w zintegrowanych systemach informatycznych na podstawie systemu iScala" Tom I i II Autorzy: Paweł Fajfer, Robert Pawlak, Bogdan Swoboda Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Logistyki ISBN: 978-83-925896-6-2 Liczba stron: Tom I - 163, Tom II - 185     Cena: Tom I - 28,00 zł, Tom II - 28,00 zł

 

{modal href=”/images/stories/okladka_IT1_big.jpg”}

{/modal}

Systemy informatyczne wykorzystywane w firmach logistycznych, ze szczególnym naciskiem na najpopularniejszy – system iScala, podstawowa wiedza dotycząca pracy w systemie, organizacji funkcjonalnej i procesowej, a także finansowe powiązanie pomiędzy modułami systemu a księgą główną – to tylko niektóre zagadnienia mawiane w najnowszej książce, wydanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Autorami skryptu: “Procesowe zarządzanie w zintegrowanych systemach informatycznych” są: mgr inż. Paweł Fajfer, mgr Robert Pawlak oraz dr Bogdan Swoboda.

 

 

Dwutomowa publikacja powstała w celu usystematyzowania wiedzy dotyczącej zarówno systemów informatycznych jak i poznania funkcjonalności jednego z najczęściej wykorzystywanych systemów informatycznych w Polsce i zagranicą, jakim jest system iScala. Autorzy poza częścią teoretyczna, przygotowali dla czytelników również cykl ćwiczeń.

 

Tom pierwszy podzielony został na trzy części. Pierwsza – to zagadnienia zintegrowanych systemów informatycznych, pojęcia dotyczące baz danych oraz informacje o systemie iScala wraz z podstawowymi czynnościami związanymi z jego administracją.

 

W części drugiej natomiast, autorzy skupili się głównie na planowaniu produkcji. Przedstawienie zarysu historycznego systemów informatycznych, jak i sposobu ich wdrażania mają na celu pomóc czytelnikowi spojrzeć holistycznie na opisane zagadnienia związane z wykorzystaniem systemów klasy ERP w obszarze zarządzania produkcją.

 

Trzecia, ostatnia partia materiału to zagadnienia związane z zarządzaniem magazynem oraz trendami rozwojowymi systemów ERP. Autorzy pokazują przedsiębiorstwo wykorzystujące system ERP jako ogniwo w logistycznym łańcuchu dostaw. W rozdziale opisano również możliwości wykorzystania narzędzi gospodarki elektronicznej i automatycznej identyfikacji danych.

 

Tom drugi natomiast, jest uzupełnieniem części teoretycznej. Zawiera zbiór ćwiczeń przygotowany przez autorów, wraz z instrukcjami mającymi pomóc czytelnikowi przyswoić i utrwalić informacje przedstawione w tomie pierwszym.

 

“Procesowe zarządzanie w zintegrowanych systemach informatycznych na podstawie systemu iScala” Tom I i II
Autorzy: Paweł Fajfer, Robert Pawlak, Bogdan Swoboda
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Logistyki
ISBN: 978-83-925896-6-2
Liczba stron: Tom I – 163, Tom II – 185    
Cena: Tom I – 28,00 zł, Tom II – 28,00 zł

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C