Poznaliśmy dziewięciu uczestników polskiego finału konkursu YETD2010

C

30-06-2010

      {modal href="/images/stories/YETD_big.jpg"} {/modal} Pierwszy etap wyścigu o główną nagrodę w konkursie YETD 2010 - najnowszą Scania serii R o wartości 100 tys. Euro już za nami. W szranki stanęło ponad 1650 młodych kierowców z całej Polski. Podczas pięciu weekendów na przełomie maja i czerwca odbyło się łącznie dziewięć eliminacji regionalnych wyłaniających dziewięciu finalistów.    Pierwszy etap eliminacji stanowił test teoretyczny dotyczący zagadnień przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, oraz efektywnej i bezpiecznej jazdy. Dobry wynik w teście był przepustką do etapu drugiego - Części praktycznej, podczas której kandydaci prezentowali swoje umiejętności jazdy ekonomicznej i precyzyjnej na placu manewrowym. Styl jazdy kierowców ocenił nowatorski system Scania Driver Support obejmujący cztery kategorie: poprawne użycie hamulców, przewidywanie, prawidłowy wybór biegów oraz jazdę na wzniesieniach. Podczas Finału Krajowego YETD 2010, który odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia w nowopowstałym serwisie Scania w Gliwicach, dziewięciu finalistów zmierzy się ze sobą. Finał rozpocznie się od konkurencji prawidłowego przygotowania zestawu do jazdy, następnie odbędzie się test drogowy i sprawnościowy. Wszystko po to, aby wyłonić tego jednego, najlepszego, który stanie do rywalizacji z finalistami z 17 krajów, reprezentując Polskę podczas październikowego Finału Europejskiego w Centrali Scania w szwedzkim Södertälje. W finale krajowym spotkają się: Paweł Lech (31 lat) z Warszawy - zwycięzca eliminacji w NadarzynieTomasz Romanowski (33 lata) z Rumi - zwycięzca eliminacji w GdańskuMariusz Skupiński (33 lata) z Galewic - zwycięzca eliminacji w ŁodziArtur Sumbar (30 lat) ze Szczecina - zwycięzca eliminacji w SzczeciniePiotr Stachowiak (35 lat) ze Swarzędza - zwycięzca eliminacji w PoznaniuRafał Rogalski (31 lat) z Fabianek - zwycięzca eliminacji we WłocławkuMichał Witkowicz (31 lat) z Wrocławia - zwycięzca eliminacji we WrocławiuAdam Sadowski (26 lat) z Pulszy - zwycięzca eliminacji w BiałymstokuBogdan Buchała (34 lata) z Oświęcimia - zwycięzca eliminacji w Krakowie
     
{modal href=”/images/stories/YETD_big.jpg”}
{/modal}
Pierwszy etap wyścigu o główną nagrodę w konkursie YETD 2010 – najnowszą Scania serii R o wartości 100 tys. Euro już za nami. W szranki stanęło ponad 1650 młodych kierowców z całej Polski. Podczas pięciu weekendów na przełomie maja i czerwca odbyło się łącznie dziewięć eliminacji regionalnych wyłaniających dziewięciu finalistów.
  
Pierwszy etap eliminacji stanowił test teoretyczny dotyczący zagadnień przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, oraz efektywnej i bezpiecznej jazdy.

Dobry wynik w teście był przepustką do etapu drugiego – Części praktycznej, podczas której kandydaci prezentowali swoje umiejętności jazdy ekonomicznej i precyzyjnej na placu manewrowym. Styl jazdy kierowców ocenił nowatorski system Scania Driver Support obejmujący cztery kategorie: poprawne użycie hamulców, przewidywanie, prawidłowy wybór biegów oraz jazdę na wzniesieniach.

Podczas Finału Krajowego YETD 2010, który odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia w nowopowstałym serwisie Scania w Gliwicach, dziewięciu finalistów zmierzy się ze sobą. Finał rozpocznie się od konkurencji prawidłowego przygotowania zestawu do jazdy, następnie odbędzie się test drogowy i sprawnościowy. Wszystko po to, aby wyłonić tego jednego, najlepszego, który stanie do rywalizacji z finalistami z 17 krajów, reprezentując Polskę podczas październikowego Finału Europejskiego w Centrali Scania w szwedzkim Södertälje.

W finale krajowym spotkają się:

Paweł Lech (31 lat) z Warszawy – zwycięzca eliminacji w Nadarzynie
Tomasz Romanowski (33 lata) z Rumi – zwycięzca eliminacji w Gdańsku
Mariusz Skupiński (33 lata) z Galewic – zwycięzca eliminacji w Łodzi
Artur Sumbar (30 lat) ze Szczecina – zwycięzca eliminacji w Szczecinie
Piotr Stachowiak (35 lat) ze Swarzędza – zwycięzca eliminacji w Poznaniu
Rafał Rogalski (31 lat) z Fabianek – zwycięzca eliminacji we Włocławku
Michał Witkowicz (31 lat) z Wrocławia – zwycięzca eliminacji we Wrocławiu
Adam Sadowski (26 lat) z Pulszy – zwycięzca eliminacji w Białymstoku
Bogdan Buchała (34 lata) z Oświęcimia – zwycięzca eliminacji w Krakowie

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C