Prologis kupuje portfolio o powierzchni 230 000 metrów kwadratowych

C

10-09-2014

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), poinformował o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II („PEPF II”) portfolio o powierzchni około 230 000 metrów kwadratowych w Czechach, Polsce i na Słowacji.           Portfolio obejmuje 23 budynki dystrybucyjne klasy A, w tym: •    17 nieruchomości o łącznej powierzchni 163 000 metrów kwadratowych w Pradze. Prologis Park Prague-Rudna położony jest przy autostradzie D5 z bezpośrednim połączeniem do Niemiec, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze; •    4 nieruchomości o łącznej powierzchni 55 400 metrów kwadratowych w Warszawie. Prologis Park Warsaw-Żerań jest położony niedaleko centrum miasta, na wschód od autostrady A2, regionalnegokluczowego szlaku transportowego; •    2 nieruchomości o łącznej powierzchni 11 600 metrów kwadratowych w Bratysławie. Budynki te graniczą z Prologis Park Bratislava i obejmują 7.8 hektara terenu z możliwością rozbudowy o kolejne 38 400 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej.   Agencja nieruchomości JLL reprezentowała Prologis w transakcji zawarcia umowy. „Cieszymy się z zakupu tak atrakcyjnie położonych obiektów logistycznych po cenie niższej od kosztów odtworzenia” – powiedział Philip Dunne, President Prologis Europe. „Te wysokiej jakości budynki wzbogacą nasze obecne portfolio. Zwłaszcza w przypadku obiektów w Pradze, zlokalizowanych na terenie parku o ugruntowanej pozycji, możemy liczyć na zwiększone zainteresowanie najemców, którzy prócz dostępu do nowoczesnej powierzchni magazynowej, będą mogli skorzystać z wykwalifikowanej siły roboczej”.   Prologis jest właścicielem i zarządcą około 14,3 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie (stan na 30 czerwca 2014 r.).  

Prologis-nowa powierzchnia-1Prologis, Inc. (NYSE: PLD), poinformował o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II („PEPF II”) portfolio o powierzchni około 230 000 metrów kwadratowych w Czechach, Polsce i na Słowacji.

 

 

 

 

 

Portfolio obejmuje 23 budynki dystrybucyjne klasy A, w tym:

•    17 nieruchomości o łącznej powierzchni 163 000 metrów kwadratowych w Pradze. Prologis Park Prague-Rudna położony jest przy autostradzie D5 z bezpośrednim połączeniem do Niemiec, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze;

•    4 nieruchomości o łącznej powierzchni 55 400 metrów kwadratowych w Warszawie. Prologis Park Warsaw-Żerań jest położony niedaleko centrum miasta, na wschód od autostrady A2, regionalnego
kluczowego szlaku transportowego;

•    2 nieruchomości o łącznej powierzchni 11 600 metrów kwadratowych w Bratysławie. Budynki te graniczą
z Prologis Park Bratislava i obejmują 7.8 hektara terenu z możliwością rozbudowy o kolejne 38 400 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej.

 

Agencja nieruchomości JLL reprezentowała Prologis w transakcji zawarcia umowy.

Cieszymy się z zakupu tak atrakcyjnie położonych obiektów logistycznych po cenie niższej od kosztów odtworzenia” – powiedział Philip Dunne, President Prologis Europe. „Te wysokiej jakości budynki wzbogacą nasze obecne portfolio. Zwłaszcza w przypadku obiektów w Pradze, zlokalizowanych na terenie parku o ugruntowanej pozycji, możemy liczyć na zwiększone zainteresowanie najemców, którzy prócz dostępu do nowoczesnej powierzchni magazynowej, będą mogli skorzystać z wykwalifikowanej siły roboczej”.

 

Prologis jest właścicielem i zarządcą około 14,3 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej
i dystrybucyjnej w Europie (stan na 30 czerwca 2014 r.).

 

Prologis-nowa powierzchnia-2Prologis-nowa powierzchnia-3

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C