Prologis po raz drugi Etyczną Firmą Roku

C

06-04-2022

Prologis zdobył laur Etycznej Firmy Roku po raz drugi z rzędu wg „Pulsu Biznesu”.

Wyróżnienie przyznawane jest przez dziennik „Puls Biznesu”. Honoruje firmy, które postępują zgodnie z normami prawnymi czy etycznymi, budując zaufanie i dobre relacje z pracownikami oraz partnerami biznesowymi. Doceniane są także zasady uczciwej konkurencji oraz podejmowanie działań wykraczających poza osiąganie celów biznesowych. Ocenie poddawane są również inicjatywy, wspierające społeczności lokalne czy grupy narażone na wykluczenie społeczne.

– Tytuł Etycznej Firmy to dla nas ważne wyróżnienie, ale też motywacja i zobowiązanie do kontynuowania obranej drogi, w której największym kapitałem są ludzie i ich zaufanie. To potwierdzenie, że podejmowane przez nas inicjatywy są słuszne, a Prologis cieszy się opinią profesjonalnego, odpowiedzialnego społecznie i godnego zaufania partnera biznesowego – mówi Paweł Sapek, starszy wiceprezes i dyrektor regionu Europy Środkowej.

Wszystkie kryteria są weryfikowane w procesie audytu przez specjalistów PwC Legal. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął minister rozwoju i technologii.

– Prologis podejmuje szereg inicjatyw z myślą o swoich pracownikach, partnerach biznesowych i klientach. W ostatnim czasie najwięcej sił kierujemy na wsparcie narodu ukraińskiego. Nasi pracownicy wpłacają datki na rzecz Czerwonego Krzyża, a Fundacja Prologis podwaja każdą wpłatę. Ponadto wspieramy inne wybrane organizacje pomocowe. Udostępniamy także powierzchnię magazynowo-biurową w ramach akcji Space for Good, m.in. dla Fundacji Świętego Mikołaja w Chorzowie, a także ułatwiamy naszym pracownikom niesienie pomocy Uchodźcom. Zwiększyliśmy liczbę dni płatnego urlopu na wolontariat pracowniczy z 4 do 5 w roku – podkreśla Marta Tęsiorowska, wiceprezes i rzecznik Prologisa w Europie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C