ProLogis podpisuje trzy umowy “build to suit” w Europie

C

26-07-2010

  {modal href="/images/stories/prologis logo_big.jpg"} {/modal}ProLogis,  globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, w dniu 23.07.2010 r. poinformował  o podpisaniu trzech umów na realizację budynków typu build-to-suit o łącznej powierzchni około 36 100 metrów kwadratowych w Europie.     Spodziewana łączna wartość inwestycji wyniesie około 31 milionów USD, co przy wzroście wartości gruntów pod te inwestycje szacowanym na 8 milionów USD przyczyni się do realizacji celów ProLogis w zakresie inwestycji budowlanych wyznaczonych na 2010 rok. W bieżącym roku firma zamierza rozpocząć inwestycje o wartości 700-800 milionów USD w skali globalnej oraz uzyskać około 350-400 milionów USD z racji wzrostu wartości zabudowywanych gruntów.   Zawarte umowy to:   Północne Niemcy: ProLogis podpisał w trzecim kwartale b.r. umowę na budowę obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 16 800 metrów kwadratowych dla globalnego dostawcy. Budynek powstanie na gruntach należących do ProLogis na terenie już istniejącego parku dystrybucyjnego. Budowa powinna rozpocząć się w lipcu, a zakończyć w grudniu 2010 roku.   Wiedeń (Austria): ProLogis podpisał w trzecim kwartale b.r. umowę na budowę obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 10 700 metrów kwadratowych dla wiodącego dostawcy usług logistycznych. Budynek powstanie na gruntach należących do ProLogis na terenie ProLogis Park Himberg położonego przy autostradzie S1, około 15 kilometrów na południe od Wiednia. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na sierpień 2010 roku, a przewidywany termin zakończenia przypada na luty roku 2011.   Lipsk-Plaußig (Niemcy): ProLogis podpisał w drugim kwartale b.r. umowę na budowę obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 8600 metrów kwadratowych dla czołowego dostawcy usług logistycznych. Budynek powstanie na gruntach należących do ProLogis na terenie ProLogis Park Leipzig położonego przy autostradzie A14, trzy kilometry na północ od Lipska. Budowa ma rozpocząć się jeszcze tego lata, a jej zakończenie zaplanowano na początek 2011 roku.   ProLogis jest sprawdzonym dostawcą najlepszych w branży obiektów dystrybucyjnych i wielokrotnie wykazał się umiejętnością zaspakajania specyficznych wymagań stawianych w tym zakresie przez klientów w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Do 31 grudnia 2009 roku firma wybudowała i jest właścicielem ponad 27 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

 

{modal href=”/images/stories/prologis logo_big.jpg”}

prologis logo1{/modal}ProLogis,  globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, w dniu 23.07.2010 r. poinformował  o podpisaniu trzech umów na realizację budynków typu build-to-suit o łącznej powierzchni około 36 100 metrów kwadratowych w Europie.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

Spodziewana łączna wartość inwestycji wyniesie około 31 milionów USD, co przy wzroście wartości gruntów pod te inwestycje szacowanym na 8 milionów USD przyczyni się do realizacji celów ProLogis w zakresie inwestycji budowlanych wyznaczonych na 2010 rok. W bieżącym roku firma zamierza rozpocząć inwestycje o wartości 700-800 milionów USD w skali globalnej oraz uzyskać około 350-400 milionów USD z racji wzrostu wartości zabudowywanych gruntów.

 

Zawarte umowy to:

 

  • Północne Niemcy: ProLogis podpisał w trzecim kwartale b.r. umowę na budowę obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 16 800 metrów kwadratowych dla globalnego dostawcy. Budynek powstanie na gruntach należących do ProLogis na terenie już istniejącego parku dystrybucyjnego. Budowa powinna rozpocząć się w lipcu, a zakończyć w grudniu 2010 roku.

 

  • Wiedeń (Austria): ProLogis podpisał w trzecim kwartale b.r. umowę na budowę obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 10 700 metrów kwadratowych dla wiodącego dostawcy usług logistycznych. Budynek powstanie na gruntach należących do ProLogis na terenie ProLogis Park Himberg położonego przy autostradzie S1, około 15 kilometrów na południe od Wiednia. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na sierpień 2010 roku, a przewidywany termin zakończenia przypada na luty roku 2011.

 

  • Lipsk-Plaußig (Niemcy): ProLogis podpisał w drugim kwartale b.r. umowę na budowę obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 8600 metrów kwadratowych dla czołowego dostawcy usług logistycznych. Budynek powstanie na gruntach należących do ProLogis na terenie ProLogis Park Leipzig położonego przy autostradzie A14, trzy kilometry na północ od Lipska. Budowa ma rozpocząć się jeszcze tego lata, a jej zakończenie zaplanowano na początek 2011 roku.

 

ProLogis jest sprawdzonym dostawcą najlepszych w branży obiektów dystrybucyjnych i wielokrotnie wykazał się umiejętnością zaspakajania specyficznych wymagań stawianych w tym zakresie przez klientów w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Do 31 grudnia 2009 roku firma wybudowała i jest właścicielem ponad 27 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.


Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C