Prywatny przewoźnik AWT kieruje pociągiem ze Świnoujścia do Ostrawy

C

20-09-2012

  AWT Group przewozi około 2 tysięcy ton wysokiej jakości węgla koksującego z portu w Świnoujściu do Ostrawy.  Planuje się, że przewozy będą odbywać się regularnie, ale po raz pierwszy cały skład pociągu będzie kierowany przez dwie lokomotywy AWT serii 753. Przejadą w sumie 1350 km, z czego 1280 km w granicach Polski. - Każdego roku na polskim rynku AWT przewozi półtora miliona ton towarów - powiedział Edin Sose, dyrektor handlowy AWT.     Lokomotywy wiozą towary, wyładowane z amerykańskiego statku OCEAN TOMO, który przypłynął do portu w Świnoujściu w sobotę, 15 września. Obie są przystosowane do polskich torów, a przewóz odbywa się zgodnie z polskimi regulacjami. - Mają system zabezpieczeń SHT, radio-stop, czyli system zabezpieczenia ruchu kolejowego stosowany w Polsce, skorygowane światła oraz sprzęt gaśniczy - powiedział Edin Sose.   Węgiel składowany w porcie w Świnoujściu został dzisiaj załadowany do 40 wagonów typu Fals. Pociąg przyjedzie do Ostrawy w środę, 19 września. Ten wysokiej jakości węgiel koksujący jest dostarczany do OKK Koksovny już drugi rok z rzędu. Jeżeli nie jest przeznaczony do bezpośredniej konsumpcji, jest on transportowany do  składowiska Dukla. Tu jest rozładowywany i przechowywany na działającym składowisku, przy użyciu nowo wybudowanej podziemnej wywrotnicy.   AWT Group jest największym prywatnym przewoźnikiem kolejowym w Europie. Grupa dysponuje flotą ponad 160 lokomotyw i 5500 wagonów. W Republice Czeskiej do AWT należy szybko rozwijający się terminal Ostrawa - Paskov, obsługujący transport intermodalny. Grupa zarządza ponad 60 bocznicami kolejowymi i posiada 400 km własnych torów. Spółka zatrudnia ponad 2 tysiące osób i może pochwalić się wynikami ze sprzedaży na poziomie blisko 10 miliardów koron czeskich.

 

lokomotywaAWT Group przewozi około 2 tysięcy ton wysokiej jakości węgla koksującego z portu w Świnoujściu do Ostrawy.  Planuje się, że przewozy będą odbywać się regularnie, ale po raz pierwszy cały skład pociągu będzie kierowany przez dwie lokomotywy AWT serii 753. Przejadą w sumie 1350 km, z czego 1280 km w granicach Polski. – Każdego roku na polskim rynku AWT przewozi półtora miliona ton towarów – powiedział Edin Sose, dyrektor handlowy AWT.

 

 

Lokomotywy wiozą towary, wyładowane z amerykańskiego statku OCEAN TOMO, który przypłynął do portu w Świnoujściu w sobotę, 15 września. Obie są przystosowane do polskich torów, a przewóz odbywa się zgodnie z polskimi regulacjami. – Mają system zabezpieczeń SHT, radio-stop, czyli system zabezpieczenia ruchu kolejowego stosowany w Polsce, skorygowane światła oraz sprzęt gaśniczy – powiedział Edin Sose.

 

lokomotywa2Węgiel składowany w porcie w Świnoujściu został dzisiaj załadowany do 40 wagonów typu Fals. Pociąg przyjedzie do Ostrawy w środę, 19 września. Ten wysokiej jakości węgiel koksujący jest dostarczany do OKK Koksovny już drugi rok z rzędu. Jeżeli nie jest przeznaczony do bezpośredniej konsumpcji, jest on transportowany do  składowiska Dukla. Tu jest rozładowywany i przechowywany na działającym składowisku, przy użyciu nowo wybudowanej podziemnej wywrotnicy.

 

AWT Group jest największym prywatnym przewoźnikiem kolejowym w Europie. Grupa dysponuje flotą ponad 160 lokomotyw i 5500 wagonów. W Republice Czeskiej do AWT należy szybko rozwijający się terminal Ostrawa – Paskov, obsługujący transport intermodalny. Grupa zarządza ponad 60 bocznicami kolejowymi i posiada 400 km własnych torów. Spółka zatrudnia ponad 2 tysiące osób i może pochwalić się wynikami ze sprzedaży na poziomie blisko 10 miliardów koron czeskich.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C