Przełom w wywrotkach – 5 lat gwarancji

C

03-03-2017

Układy jezdne naczep wywrotek zwyczajowo objęte są krótszą gwarancją niż inne typy naczep. Przełomem w tym zakresie jest rok 2017, w którym BPW Bergische  Achsen wprowadza do oferty zmodyfikowane zawieszenia ECO Air COMPACT (EAC) w wersji „heavy-duty” HD. Wersja HD przeznaczone jest do osi o obciążeniu do 9 ton w pojazdach pracujących w trudnych warunkach - typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych (cystern i silosów). Połączenie doświadczenia ponad 100 lat produkcji osi z najnowocześniejszą technologią produkcji zaowocowało stworzeniem mocnej, niezawodnej konstrukcji ECO Air COMPACT HD. Bazą dla wersji HD jest doskonale sprawujące się w pojazdach w ruchu dalekobieżnym, zawieszenie ECO Air COMPACT, które poddano odpowiednim modyfikacjom.

wywrotkaUkłady jezdne naczep wywrotek zwyczajowo objęte są krótszą gwarancją niż inne typy naczep. Przełomem w tym zakresie jest rok 2017, w którym BPW Bergische  Achsen wprowadza do oferty zmodyfikowane zawieszenia ECO Air COMPACT (EAC) w wersji „heavy-duty” HD. Wersja HD przeznaczone jest do osi o obciążeniu do 9 ton w pojazdach pracujących w trudnych warunkach – typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych (cystern i silosów). Połączenie doświadczenia ponad 100 lat produkcji osi z najnowocześniejszą technologią produkcji zaowocowało stworzeniem mocnej, niezawodnej konstrukcji ECO Air COMPACT HD. Bazą dla wersji HD jest doskonale sprawujące się w pojazdach w ruchu dalekobieżnym, zawieszenie ECO Air COMPACT, które poddano odpowiednim modyfikacjom.

 

Kluczowe zmiany dotyczą bezobsługowego połączenia elementów zawieszenia (wahacza i wspornika miecha) z korpusem osi. Optymalizacja polega na uformowaniu specjalnego kształtu powierzchni elementów zawieszenia współpracujących z korpusem osi (Rys.3). W dodatkowym procesie technologicznym powierzchnie styku tych elementów poddawane są obróbce laserowej (Rys.2). W wyniku obróbki laserem, po zmontowaniu zawieszenia z korpusem osi, powstaje mocne połączenie zapewniające wytrzymałość wymaganą w warunkach eksploatacji  standardowego off-road. Dla pojazdów współpracujących z rozściełaczem asfaltu przewidziano opcję z  krótszymi wspornikami miechów zawieszenia.

 

 

Zawieszenie EAC HD

 

 

Rys. 1.

EAC HD jest zawieszeniem o nośności 9t, przeznaczone do pracy w warunkach „standard off-road”. Oznaczenie zawieszeń EAC HD to: zaślepki na wahaczach i naklejki na kapslach 
ze znakiem EAC HD.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponadto zawieszenia EAC HD wyposażane są we wzmocnione amortyzatory HD o odpowiednio dobranej charakterystyce tłumienia.  Do wyboru klientów są osie BPW ECO Plus 3 z hamulcami tarczowymi lub bębnowymi. Przydatne elementy doposażenia w postaci osłon tarcz hamulcowych oraz mechanizmów podnoszenia osi obniżają koszty eksploatacji.

 

bpw3 bpw4
Rys. 2. Laserowe formowanie powierzchni przylegania wahacza do korpusu osi. Rys. 3. Obrobiona laserowo powierzchnia współpracy wspornika miecha z korpusem osi.

 

Gwarancja ECO Plus 5+3 lata 

 

bpw5

Jednocześnie z wprowadzeniem do oferty zawieszenia ECO Air COMPACT HD, BPW  wprowadza nowe warunki gwarancji. Dla osi wyprodukowanych po 1 stycznia 2017 roku, Gwarancją ECO Plus 5+3 lata objęte są zawieszenia wszystkich pojazdów eksploatowanych w warunkach on-road i standard off-road. W tym również wywrotki. Podstawowy okres Gwarancji ECO Plus to 5 lat. Bezpłatne przedłużenia 5-cio letniej Gwarancji ECO Plus o kolejne 3 lata następuje po wykonaniu przeglądu głównego w autoryzowanej stacji serwisowej BPW.

 

 

truck

 

Więcej na www.bpw.pl

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C