Przesyłki świąteczne zawsze na czas

C

23-11-2012

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Internet to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na zrobienie przedświątecznych zakupów a liczba klientów realizujących zakupy internetowe systematycznie rośnie.. Tu jednak nie wychodzimy z prezentami ze sklepu, ale czekamy na ich doręczenie. Jak jednak zadbać o dostarczenie przesyłki na czas?         W Siódemce która opracowano procedury, które pomagają uniknąć problemów związanych ze szczytem paczkowym. W stosunku do zwykłego okresu, zwiększona zostaje liczba kurierów oraz pracowników w oddziałach i centrum obsługi klienta. W ramach usprawnień sieci logistycznej otwierane są dodatkowe podsortownie, które zwiększają jej przepustowość, dzięki czemu proces dostarczania paczki do odbiorcy jest znacznie sprawniejszy. Zwiększoną pracę w tym okresie mają również handlowcy, gdyż ostatni kwartał to czas wzmożonych odwiedzin u klientów, którzy notują duże wzrosty nadań i potrzebują porady w jaki sposób uporać się ze zwiększonym wolumenem paczek. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze procedury w firmach kurierskich, to tylko połowa sukcesu. Dużo zależy także od klientów, którzy maą duży wpływ na proces doręczania paczek. Poniżej kilka wskazówek, które z pewnością zapewnią sprawną i czasową realizację usługi:   Pamiętaj o podaniu dokładnego adresu dostarczenia paczki oraz telefonu kontaktowego do odbiorcy. Wielokrotnie zdarza się, że błędne lub nieprecyzyjne podanie adresu skutkuje niepotrzebnymi problemami. Pamiętaj, że paczki doręczane są standardowo w czasie dnia. Jeśli pracujesz, pomyśl nad zamówienie towaru do pracy. Zwróć uwagę na dostępność zamawianego produktu w sklepie. Jego brak może wydłużyć lub uniemożliwić terminowe doręczenie prezentu. Sprawdź opinie na temat sklepu internetowego lub kontrahenta, z którym dokonujesz transakcji. Rekomendacje innych użytkowników pomogą ustrzec Cię przed problemami. Dokonaj zamówienia odpowiednio wcześniej. Na doręczanie paczek mają wpływ także czynniki losowe, w tym m.in. warunki atmosferyczne. Dlatego zamów prezenty najlepiej 2 tygodnie przed Wigilią Bożego Narodzenia. Korzystaj z narzędzi monitoringu przesyłek, powiadomień sms i e-mail. Dzięki nim w każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja paczka.   Większość powyższych wskazówek dotyczy także sytuacji, kiedy kupujemy prezent w tradycyjnym sklepie, ale nie możemy go wręczyć osobiście. Jeżeli nie możesz dostarczyć prezentu bliskiej osobie, wyślij go zaraz po zakupie, korzystając ze znajdującego się w pobliżu punktu nadań przesyłek. Placówki Siódemka Service Point zlokalizowane są w znanych i łatwo dostępnych miejscach większych miast i mniejszych miejscowości na terenie całej Polski.

 

siodemkaSwietaBoże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Internet to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na zrobienie przedświątecznych zakupów a liczba klientów realizujących zakupy internetowe systematycznie rośnie.. Tu jednak nie wychodzimy z prezentami ze sklepu, ale czekamy na ich doręczenie. Jak jednak zadbać o dostarczenie przesyłki na czas?

 

 

 

 

W Siódemce która opracowano procedury, które pomagają uniknąć problemów związanych ze szczytem paczkowym. W stosunku do zwykłego okresu, zwiększona zostaje liczba kurierów oraz pracowników w oddziałach i centrum obsługi klienta.


W ramach usprawnień sieci logistycznej otwierane są dodatkowe podsortownie, które zwiększają jej przepustowość, dzięki czemu proces dostarczania paczki do odbiorcy jest znacznie sprawniejszy. Zwiększoną pracę w tym okresie mają również handlowcy, gdyż ostatni kwartał to czas wzmożonych odwiedzin u klientów, którzy notują duże wzrosty nadań i potrzebują porady w jaki sposób uporać się ze zwiększonym wolumenem paczek.


Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze procedury w firmach kurierskich, to tylko połowa sukcesu. Dużo zależy także od klientów, którzy maą duży wpływ na proces doręczania paczek. Poniżej kilka wskazówek, które z pewnością zapewnią sprawną i czasową realizację usługi:

 

  1. Pamiętaj o podaniu dokładnego adresu dostarczenia paczki oraz telefonu kontaktowego do odbiorcy. Wielokrotnie zdarza się, że błędne lub nieprecyzyjne podanie adresu skutkuje niepotrzebnymi problemami.
  2. Pamiętaj, że paczki doręczane są standardowo w czasie dnia. Jeśli pracujesz, pomyśl nad zamówienie towaru do pracy.
  3. Zwróć uwagę na dostępność zamawianego produktu w sklepie. Jego brak może wydłużyć lub uniemożliwić terminowe doręczenie prezentu.
  4. Sprawdź opinie na temat sklepu internetowego lub kontrahenta, z którym dokonujesz transakcji. Rekomendacje innych użytkowników pomogą ustrzec Cię przed problemami.
  5. Dokonaj zamówienia odpowiednio wcześniej. Na doręczanie paczek mają wpływ także czynniki losowe, w tym m.in. warunki atmosferyczne. Dlatego zamów prezenty najlepiej 2 tygodnie przed Wigilią Bożego Narodzenia.
  6. Korzystaj z narzędzi monitoringu przesyłek, powiadomień sms i e-mail. Dzięki nim w każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja paczka.

 

Większość powyższych wskazówek dotyczy także sytuacji, kiedy kupujemy prezent w tradycyjnym sklepie, ale nie możemy go wręczyć osobiście. Jeżeli nie możesz dostarczyć prezentu bliskiej osobie, wyślij go zaraz po zakupie, korzystając ze znajdującego się w pobliżu punktu nadań przesyłek. Placówki Siódemka Service Point zlokalizowane są w znanych i łatwo dostępnych miejscach większych miast i mniejszych miejscowości na terenie całej Polski.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C