Przyspieszenie o 400% – CEVA Logistics wdraża mobilne roboty dla e-commerce

C

11-05-2020


CEVA Logistics wdrożyła w australijskim oddziale system Automated Mobile Robots (AMR). To pierwsze wdrożenie robotów w CEVA Logistics na świecie w ramach rozwiązania Goods to Person (GTP). Dzięki ich zastosowaniu firma osiągnęła 400% wzrost wydajności operacji w obiekcie o powierzchni 250 tys. mkw.

Wdrożenie Automated Mobile Robots odbyło się w magazynie u jednego z największych klientów e-commerce w Truganinie, w pobliżu Melbourne w Australii. CEVA zainwestowała w rozwiązanie AMR typu Goods to Person, aby poprawić przepustowość magazynu i wskaźniki kompletacji. Korzystając z robotów Geek+, CEVA znalazła standardowe rozwiązanie, które może być wykorzystywane do obsługi klientów z innych branż na całym świecie.

Jak działa robot AMR?
Wdrożenie projektu trwało zaledwie trzy tygodnie. Próbną powierzchnię magazynową 400 mkw. obsługuje 8 robotów. Każdy z nich może unieść 500 kg. Robot AMR przenosi półkę do pracownika kompletującego. Praca robotów jest sterowana przez scentralizowany system. Wszyscy pracownicy zajmujący się kompletacją towarów przeszli dwutygodniowe szkolenie wprowadzające do obsługi systemu AMR już na etapie jego wdrożenia.
Milton Pimenta, dyrektor zarządzający CEVA Logistics Australia i Nowa Zelandia tak skomentował projekt:
– W związku z ogromną skalą operacji w naszym magazynie, mogliśmy od razu zobaczyć, że rozwiązanie AMR jest dla nas bardzo wydajną opcją kompletacji i przepustowości towarów. AMR jest przyszłością dla operacji e-commerce. Cieszymy się, że możemy wyprzedzić konkurencję, oferując tego typu rozwiązania.
Przy realizacji projektu CEVA Logistics współpracowała jako współinwestor z Cohesio Group, częścią międzynarodowej grupy technologicznej Körber, integratora i twórcy rozwiązań technicznych. Szybki postęp prac sprawił, że możliwa była optymalizacja procesów i przepływów już w fazie pilotażowej. Firmy pracowały wspólnie nad stworzeniem, a następnie dostarczeniem rozwiązania przystosowanego do potrzeb klienta. Teraz będą kontynuować współpracę i wdrażać roboty AMR do pracy w innych magazynach w globalnej sieci CEVA Logistics.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C