QlikView pomoże w zarządzaniu łańcuchem dostaw na sześciu kontynentach

C

21-02-2013

  Groupe SEB (właściciel m.in. marek Tefal, Moulinex, Krups, Rowenta i Lagostina) wybrał platformę QlikView Business Discovery do standaryzacji procesów analizy oraz badania poziomu zapasów. Obecnie Groupe SEB, używając platformy na sześciu kontynentach, sprzedaje ponad 200 milionów produktów rocznie i zatrudnia 25 000 osób na całym świecie.     W 2009 roku Groupe SEB zauważyła, że użytkownicy nie są w pełni zadowoleni z wyników uzyskiwanych przy pomocy rozwiązań Business Intelligence (BI): raportowanie było procesem złożonym i czasochłonnym. - Musieliśmy znaleźć nowe, bardziej przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, które jest zdolne do obsługi dużych ilości danych zapewniając jednocześnie wysoką wydajność nawet dla użytkowników zdalnych - wyjaśnia Philippe Vivier, expert business intelligence dla Groupe SEB.   Po przeanalizowaniu różnych rozwiązań QlikView okazał się najlepszym w zakresie wydajności, a także poradził sobie z trzema głównymi wyzwaniami:   Dostarczenie użytkownikom skalowalnych rozwiązań Wdrożenie platformy o wysokiej wydajności, nawet dla użytkowników zdalnych Opracowanie wskaźników łączących dane z wielu systemów ERP   Groupe SEB wykorzystuje QlikView skupiając się przede wszystkim na trzech aplikacjach:   aplikacja przeznaczona dla przemysłu, skierowana dla managerów i kontrolerów przemysłowych aplikacja do monitorowania działań serwisu (wspieranie wdrożeń firmowego rozwiązania CRM) aplikacja badająca poziom rezerw magazynowych   QlikView zaoferował Groupe SEB nowe podejście do BI i stał się platformą kontrolującą zarządzanie logistyką firmy. QlikView pozwolił na realizację nowej biznesowej wizji umożliwiając dzielenie się nowymi wskaźnikami, standaryzując procesy i optymalizując zarządzanie poziomem zapasów.   Dziś Groupe SEB pracuje na 30 aplikacjach QlikView, do których ma dostęp ponad 800 użytkowników. Aplikacje wykorzystywane przez Groupe SEB obejmują przede wszystkim monitorowanie opłat, stóp zwrotu z usług oferowanych przez firmę, udziałów w rynku i aktywności magazynów. Inne, obecnie opracowywane, zajmą się monitorowaniem środków pieniężnych, zakupów, i etapów tworzenia nowych produktów.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

qlikbusinessGroupe SEB (właściciel m.in. marek Tefal, Moulinex, Krups, Rowenta i Lagostina) wybrał platformę QlikView Business Discovery do standaryzacji procesów analizy oraz badania poziomu zapasów. Obecnie Groupe SEB, używając platformy na sześciu kontynentach, sprzedaje ponad 200 milionów produktów rocznie i zatrudnia 25 000 osób na całym świecie.

 

 


W 2009 roku Groupe SEB zauważyła, że użytkownicy nie są w pełni zadowoleni z wyników uzyskiwanych przy pomocy rozwiązań Business Intelligence (BI): raportowanie było procesem złożonym i czasochłonnym. – Musieliśmy znaleźć nowe, bardziej przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, które jest zdolne do obsługi dużych ilości danych zapewniając jednocześnie wysoką wydajność nawet dla użytkowników zdalnych – wyjaśnia Philippe Vivier, expert business intelligence dla Groupe SEB.

 

Po przeanalizowaniu różnych rozwiązań QlikView okazał się najlepszym w zakresie wydajności, a także poradził sobie z trzema głównymi wyzwaniami:

 

  • Dostarczenie użytkownikom skalowalnych rozwiązań
  • Wdrożenie platformy o wysokiej wydajności, nawet dla użytkowników zdalnych
  • Opracowanie wskaźników łączących dane z wielu systemów ERP

 

Groupe SEB wykorzystuje QlikView skupiając się przede wszystkim na trzech aplikacjach:

 

  • aplikacja przeznaczona dla przemysłu, skierowana dla managerów i kontrolerów przemysłowych
  • aplikacja do monitorowania działań serwisu (wspieranie wdrożeń firmowego rozwiązania CRM)
  • aplikacja badająca poziom rezerw magazynowych

 

QlikView zaoferował Groupe SEB nowe podejście do BI i stał się platformą kontrolującą zarządzanie logistyką firmy. QlikView pozwolił na realizację nowej biznesowej wizji umożliwiając dzielenie się nowymi wskaźnikami, standaryzując procesy i optymalizując zarządzanie poziomem zapasów.

 

Dziś Groupe SEB pracuje na 30 aplikacjach QlikView, do których ma dostęp ponad 800 użytkowników. Aplikacje wykorzystywane przez Groupe SEB obejmują przede wszystkim monitorowanie opłat, stóp zwrotu z usług oferowanych przez firmę, udziałów w rynku i aktywności magazynów. Inne, obecnie opracowywane, zajmą się monitorowaniem środków pieniężnych, zakupów, i etapów tworzenia nowych produktów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C