Raben zapowiada przejęcie spółek Wincanton

C

09-06-2011

Europejski operator logistyczny - Grupa Raben, ogłosiła dziś przejęcie od Wincanton niemieckiej sieci drogowej oraz spółek w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Be sure to read the guide and look at contraindications. order levitra online Azithromycin medicine zithromax no prescription can be obtained with or without food stuff. Because of the disease simply harmless - it deprives the person levitra 10 mg of merely one belonging to the main joys in life rapid the joy connected with sexual. Przejęcie stanowi krok w kierunku realizacji wizji Grupy Raben, która zakłada osiągnięcia pozycji lidera wszędzie tam, gdzie grupa jest obecna. Dotychczasowi klienci  Wincanton mają wzbogacić istniejące portfolio klientów Grupy Raben o kolejne czołowe marki z branży motoryzacyjnej, przemysłowej i dóbr konsumpcyjnych.   Spółki Wincanton w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji świadczą zarówno usługi logistyki kontraktowej na terenie poszczególnych krajów, jak i transporty w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Największa część transakcji - niemiecka sieć drogowa - działa w oparciu o 16 terminali i oferuje przede wszystkim krajowe i międzynarodowe przewozy drobnicowe.   W Czechach, Niemczech, Polsce, na Węgrzech i Słowacji Wincanton wypracował obrót roczny w wysokości około 373 milionów euro (rok fiskalny zakończony 31 marca 2011 roku). W tych krajach Wincanton działa poprzez 56 magazynów i biur oraz zatrudnia około 2550 osób, które zostaną pracownikami Grupy Raben po zakończeniu sprzedaży.   Komentując transakcje, Ewald Raben, Prezes Grupy Raben, powiedział: "Rynki niemiecki i środkowoeuropejski są kluczowymi dla Grupy Raben. Wierzymy, że w wyniku przejęcia umocnimy pozycję w tym regionie. Uzyskamy także wartość dodaną w naszych relacjach z Klientami. Ponadto, nasze partnerskie sieci dystrybucyjne, takie jak System Alliance Germany, zyskają szansę na stabilizację i zwiększenie wydajności świadczonych usług. Jesteśmy pewni, że połączenie ze spółkami Wincanton, w tych pięciu krajach, znacznie poprawi naszą pozycję na rynkach europejskich. Krok ten doskonale wpasowuje się w działalność Grupy Raben."   Eric Born, dyrektor zarządzający Wincanton, skomentował: "Sprzedaż ta jest wynikiem strategicznego przeglądu naszej działalności i decyzji, aby zrezygnować z operacji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej i sprzedać naszą niemiecką sieć drogową. To pozwoli nam skoncentrować się w Niemczech na transporcie intermodalnym i logistyce kontraktowej. Chciałbym osobiście podziękować naszym Pracownikom, którzy dołączą do Grupy Raben, za ich ciężką pracę i wkład w rozwój Wincanton".   Finalizacja transakcji spodziewana jest w ciągu dwóch do trzech miesięcy, z zastrzeżeniem spełnienie wszelkich warunków umownych związanych z transakcją i obowiązkiem konsultacji z przedstawicielami Pracowników i właściwym urzędem ds. konkurencji.


raben20110609Europejski operator logistyczny – Grupa Raben, ogłosiła dziś przejęcie od Wincanton niemieckiej sieci drogowej oraz spółek w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.


PROMOCJA

PROMOCJA

Be sure to read the guide and look at contraindications. order levitra online

Azithromycin medicine zithromax no prescription can be obtained with or without food stuff.

Because of the disease simply harmless – it deprives the person levitra 10 mg of merely one belonging to the main joys in life rapid the joy connected with sexual.

Przejęcie stanowi krok w kierunku realizacji wizji Grupy Raben, która zakłada osiągnięcia pozycji lidera wszędzie tam, gdzie grupa jest obecna. Dotychczasowi klienci  Wincanton mają wzbogacić istniejące portfolio klientów Grupy Raben o kolejne czołowe marki z branży motoryzacyjnej, przemysłowej i dóbr konsumpcyjnych.

 

Spółki Wincanton w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji świadczą zarówno usługi logistyki kontraktowej na terenie poszczególnych krajów, jak i transporty w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Największa część transakcji – niemiecka sieć drogowa – działa w oparciu o 16 terminali i oferuje przede wszystkim krajowe i międzynarodowe przewozy drobnicowe.

 

W Czechach, Niemczech, Polsce, na Węgrzech i Słowacji Wincanton wypracował obrót roczny w wysokości około 373 milionów euro (rok fiskalny zakończony 31 marca 2011 roku). W tych krajach Wincanton działa poprzez 56 magazynów i biur oraz zatrudnia około 2550 osób, które zostaną pracownikami Grupy Raben po zakończeniu sprzedaży.

 

Komentując transakcje, Ewald Raben, Prezes Grupy Raben, powiedział: “Rynki niemiecki i środkowoeuropejski są kluczowymi dla Grupy Raben. Wierzymy, że w wyniku przejęcia umocnimy pozycję w tym regionie. Uzyskamy także wartość dodaną w naszych relacjach z Klientami. Ponadto, nasze partnerskie sieci dystrybucyjne, takie jak System Alliance Germany, zyskają szansę na stabilizację i zwiększenie wydajności świadczonych usług. Jesteśmy pewni, że połączenie ze spółkami Wincanton, w tych pięciu krajach, znacznie poprawi naszą pozycję na rynkach europejskich. Krok ten doskonale wpasowuje się w działalność Grupy Raben.”

 

Eric Born, dyrektor zarządzający Wincanton, skomentował: “Sprzedaż ta jest wynikiem strategicznego przeglądu naszej działalności i decyzji, aby zrezygnować z operacji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej i sprzedać naszą niemiecką sieć drogową. To pozwoli nam skoncentrować się w Niemczech na transporcie intermodalnym i logistyce kontraktowej. Chciałbym osobiście podziękować naszym Pracownikom, którzy dołączą do Grupy Raben, za ich ciężką pracę i wkład w rozwój Wincanton”.

 

Finalizacja transakcji spodziewana jest w ciągu dwóch do trzech miesięcy, z zastrzeżeniem spełnienie wszelkich warunków umownych związanych z transakcją i obowiązkiem konsultacji z przedstawicielami Pracowników i właściwym urzędem ds. konkurencji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C