Regularne połączenia morskie Mumbai – Łódź z DHL Global Forwarding

C

08-11-2013

Odpowiedzią DHL Global Forwarding (DGF) na zapotrzebowanie rynku jest usługa DHL Direct Box dostępna teraz również na trasie Mumbai ? Łódź.         Serwisy Direct Box to stałe, bezpośrednie połączenia morskie dla Klientów korzystających z przesyłek drobnicowych (LCL ? Less-then-Container-Load) organizowanych na trasach najczęściej wybieranych przez klientów DGF. Transporty kursują według stałego harmonogramu, nawet w przypadku, gdy kontener nie jest całkowicie wypełniony. Klient otrzymuje tym samym rozwiązanie podobne do pełnokontenerowego (FCL ? Full-Container-Load), płacąc jedynie za zajmowaną przez jego przesyłkę przestrzeń w kontenerze.   Z racji na fakt, że Direct Box jest realizowany jako połączenie bezpośrednie, liczba przeładunków jest ograniczona do minimum, a co za tym idzie - towar przesłany tym serwisem jest bezpieczniejszy.Dla wielu firm bardzo istotny jest również czas tranzytu ze względu na specyfikę ich branż. Dla takich klientów idealnym rozwiązaniem jest właśnie Direct Box.     Polska jest prężnie rozwijającym się rynkiem, coraz częściej firmy hinduskie stają się dla polskich przedsiębiorców istotnym partnerem wymiany handlowej. Uruchomienie nowych połączeń drobnicowych jest dla DGF odpowiedzią na potrzeby klientów, dla których z punktu prowadzonej działalności ważne jest, aby oferowane usługi i serwisy były dostosowane do łańcucha dostaw klienta.     ?Obecnie gospodarka Indii jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Potwierdzają to doświadczenia rodzimego rynku - coraz więcej firm hinduskich współpracuje z partnerami biznesowymi w Polsce. Znaczna grupa dostawców zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Indii - głównie w regionach Mumbai oraz New Delhi, dlatego też naturalnym rozwiązaniem było uruchomienie przez DGF nowego serwisu Direct Box łączącego Mumbai (Indie) z Łodzią? - mówi Michał Kołodziejski, Dyrektor Produktu Morskiego, DHL Global Forwarding.       ?Jest to już ósme połączenie do naszego terminalu w Łodzi, obok takich kierunków jak: Hong Kong, Szanghaj, Shenzhen, Ningbo, Singapur, Nowy Jork czy Keelung. Przewozy drobnicowe to korzystne rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw. Klient ma możliwość elastycznego dostosowywania łańcucha dostaw, ponieważ transporty mogą być zarówno mniejsze, jak i częstsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient nie musi także martwić się o wysokie stany magazynowe? - dodaje Michał Kołodziejski.      

dhl logoOdpowiedzią DHL Global Forwarding (DGF) na zapotrzebowanie rynku jest usługa DHL Direct Box dostępna teraz również na trasie Mumbai ? Łódź.

 

 

 

 

Serwisy Direct Box to stałe, bezpośrednie połączenia morskie dla Klientów korzystających z przesyłek drobnicowych (LCL ? Less-then-Container-Load) organizowanych na trasach najczęściej wybieranych przez klientów DGF. Transporty kursują według stałego harmonogramu, nawet w przypadku, gdy kontener nie jest całkowicie wypełniony. Klient otrzymuje tym samym rozwiązanie podobne do pełnokontenerowego (FCL ? Full-Container-Load), płacąc jedynie za zajmowaną przez jego przesyłkę przestrzeń w kontenerze.

 

Z racji na fakt, że Direct Box jest realizowany jako połączenie bezpośrednie, liczba przeładunków jest ograniczona do minimum, a co za tym idzie – towar przesłany tym serwisem jest bezpieczniejszy.Dla wielu firm bardzo istotny jest również czas tranzytu ze względu na specyfikę ich branż. Dla takich klientów idealnym rozwiązaniem jest właśnie Direct Box.

 

 

Polska jest prężnie rozwijającym się rynkiem, coraz częściej firmy hinduskie stają się dla polskich przedsiębiorców istotnym partnerem wymiany handlowej. Uruchomienie nowych połączeń drobnicowych jest dla DGF odpowiedzią na potrzeby klientów, dla których z punktu prowadzonej działalności ważne jest, aby oferowane usługi i serwisy były dostosowane do łańcucha dostaw klienta.

 

 

dhl-michal-kolodziejski?Obecnie gospodarka Indii jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Potwierdzają to doświadczenia rodzimego rynku – coraz więcej firm hinduskich współpracuje z partnerami biznesowymi w Polsce. Znaczna grupa dostawców zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Indii – głównie w regionach Mumbai oraz New Delhi, dlatego też naturalnym rozwiązaniem było uruchomienie przez DGF nowego serwisu Direct Box łączącego Mumbai (Indie) z Łodzią? – mówi Michał Kołodziejski, Dyrektor Produktu Morskiego, DHL Global Forwarding.

 

 

 

?Jest to już ósme połączenie do naszego terminalu w Łodzi, obok takich kierunków jak: Hong Kong, Szanghaj, Shenzhen, Ningbo, Singapur, Nowy Jork czy Keelung. Przewozy drobnicowe to korzystne rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw. Klient ma możliwość elastycznego dostosowywania łańcucha dostaw, ponieważ transporty mogą być zarówno mniejsze, jak i częstsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient nie musi także martwić się o wysokie stany magazynowe? – dodaje Michał Kołodziejski.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C