Rekordowa prędkość na polskich torach

C

20-02-2013

  Wyprodukowany przez nowosądecką spółkę NEWAG elektryczny zespół trakcyjny z rodziny "Impuls" - jako pierwszy w Polsce - przekroczył prędkość 200 km/h. Do końca maja br. wszystkie zamówione pociągi trafią do Kolei Dolnośląskich.     Próba zrealizowana na odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej, pomiędzy Psarami a Górą Włodowską, potwierdziła najwyższą jakość produkcji NEWAG.Czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny to najnowszy produkt spółki. W pojeździe zastosowane zostały najnowocześniejsze podzespoły i rozwiązania technologiczne ?dotyczy to w szczególności układu napędowego oraz systemów sterowania. - Bardzo konsekwentnie budujemy swoją pozycję rynkową, co znajduje odzwierciedlenie we wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach dla branży kolejowej. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dzięki najwyższym kompetencjom i wytężonej pracy udało nam się wyprodukować pierwszyw Polsce pojazdpasażerski, którego konstrukcja i parametry pozwoliły osiągnąć na polskich torach nieosiągalną dotądprędkość - powiedział Zbigniew Konieczek, prezes zarządu NEWAG S.A. Pojazd zaprojektowany został przy współpracyz uznanym partnerem - firmą EC Engineering z Krakowa. Posiadawszystkie stosowne dopuszczenia do eksploatacji, wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Otrzymanie świadectw zostało poprzedzone kompleksowymi badaniami pojazdu na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. - Zaawansowanie technologiczne naszej produkcji jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe i potrzeby klientów. Podczas ostatniej próby pojazd osiągnął prędkość 211,6 km/h. wszystkie urządzenia i systemy zadziałały poprawnie i bez zastrzeżeń - poinformował Józef Michalik, dyrektor marketingu NEWAG S.A.    

 

newag200Wyprodukowany przez nowosądecką spółkę NEWAG elektryczny zespół trakcyjny z rodziny “Impuls” – jako pierwszy w Polsce – przekroczył prędkość 200 km/h. Do końca maja br. wszystkie zamówione pociągi trafią do Kolei Dolnośląskich.

 

 


Próba zrealizowana na odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej, pomiędzy Psarami a Górą Włodowską, potwierdziła najwyższą jakość produkcji NEWAG.Czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny to najnowszy produkt spółki. W pojeździe zastosowane zostały najnowocześniejsze podzespoły i rozwiązania technologiczne ?dotyczy to w szczególności układu napędowego oraz systemów sterowania.


– Bardzo konsekwentnie budujemy swoją pozycję rynkową, co znajduje odzwierciedlenie we wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach dla branży kolejowej. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dzięki najwyższym kompetencjom i wytężonej pracy udało nam się wyprodukować pierwszyw Polsce pojazdpasażerski, którego konstrukcja i parametry pozwoliły osiągnąć na polskich torach nieosiągalną dotądprędkość – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes zarządu NEWAG S.A.


Pojazd zaprojektowany został przy współpracyz uznanym partnerem – firmą EC Engineering z Krakowa. Posiadawszystkie stosowne dopuszczenia do eksploatacji, wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Otrzymanie świadectw zostało poprzedzone kompleksowymi badaniami pojazdu na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.


– Zaawansowanie technologiczne naszej produkcji jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe i potrzeby klientów. Podczas ostatniej próby pojazd osiągnął prędkość 211,6 km/h. wszystkie urządzenia i systemy zadziałały poprawnie i bez zastrzeżeń – poinformował Józef Michalik, dyrektor marketingu NEWAG S.A.

 

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C