Rekordowy styczeń w DCT Gdańsk

C

13-02-2013

  DCT Gdańsk ogłasił, że styczeń 2013 był rekordowy jeśli chodzi o przeładunki, co potwierdza pozycję Gdańska jako najszybciej rozwijającego się hubu kontenerowego działającego na rzecz Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna suma przeładowanych kontenerów wyniosła 106 tysięcy TEU.     Sukces DCT jest nawet większy biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy raz, gdy polski terminal kontenerowy przekroczył barierę 100 tysięcy TEU. DCT, chcąc utrzymać swój szybki poziom rozwoju, podpisał dziś rano umowę dzierżawy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, potwierdzając i finalizując uprzednio ogłaszane plany stworzenia DCT2. Kiedy na początku 2016 roku terminal kontenerowy DCT2 osiągnie pełną zdolność operacyjną, możliwości przeładunkowe DCT i DCT2 zwiększą się do 4 milionów TEU. - Jestem zadowolony z tego, że DCT rozpoczyna rok 2013 takim osiągnięciem. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że decyzja dotycząca inwestycji DCT w dalszy rozwój była właściwa. Jestem przekonany, że DCT pozostanie na ścieżce sukcesu i utrzyma wysoki poziom satysfakcji klientów - skomentował Boris Wenzel, dyrektor zarządzający DCT Gdańsk. Po podpisaniu umowy dzierżawy dotyczącej utworzenia terminalu DCT 2 z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, Boris Wenzel, postanowił opuścić DCT Gdańsk, by dołączyć do kadry kierowniczej grupy Noatum Ports w Hiszpanii.  

 

dctgdansk1DCT Gdańsk ogłasił, że styczeń 2013 był rekordowy jeśli chodzi o przeładunki, co potwierdza pozycję Gdańska jako najszybciej rozwijającego się hubu kontenerowego działającego na rzecz Europy Środkowo-Wschodniej. Łączna suma przeładowanych kontenerów wyniosła 106 tysięcy TEU.

 

 


Sukces DCT jest nawet większy biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy raz, gdy polski terminal kontenerowy przekroczył barierę 100 tysięcy TEU. DCT, chcąc utrzymać swój szybki poziom rozwoju, podpisał dziś rano umowę dzierżawy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, potwierdzając i finalizując uprzednio ogłaszane plany stworzenia DCT2. Kiedy na początku 2016 roku terminal kontenerowy DCT2 osiągnie pełną zdolność operacyjną, możliwości przeładunkowe DCT i DCT2 zwiększą się do 4 milionów TEU.

– Jestem zadowolony z tego, że DCT rozpoczyna rok 2013 takim osiągnięciem. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że decyzja dotycząca inwestycji DCT w dalszy rozwój była właściwa. Jestem przekonany, że DCT pozostanie na ścieżce sukcesu i utrzyma wysoki poziom satysfakcji klientów – skomentował Boris Wenzel, dyrektor zarządzający DCT Gdańsk.

Po podpisaniu umowy dzierżawy dotyczącej utworzenia terminalu DCT 2 z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, Boris Wenzel, postanowił opuścić DCT Gdańsk, by dołączyć do kadry kierowniczej grupy Noatum Ports w Hiszpanii.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C