ROHLIG SUUS Logistics operatorem logistycznym Valeo Autosystemy na kolejne 5 lat

C

19-03-2019

Największy polski kompleksowy operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics przez kolejne 5 lat będzie obsługiwał Dywizję Systemów Termicznych spółki Valeo Autosystemy – jednego z największych producentów części samochodowych w Europie. Nowa umowa została podpisana jako przedłużenie 10-letniej współpracy.

Największy polski kompleksowy operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics przez kolejne 5 lat będzie obsługiwał Dywizję Systemów Termicznych spółki Valeo Autosystemy – jednego z największych producentów części samochodowych w Europie. Nowa umowa została podpisana jako przedłużenie 10-letniej współpracy.

Nowa umowa ROHLIG SUUS Logistics ze spółką Valeo Autosystemy to przedłużenie współpracy trwającej już od 2009 roku. Przez dekadę, ROHLIG SUUS Logistics dostosowywał do rosnącej liczby operacji (z 40 tys. do 160 tys. jednostek obrotów – wejść i wyjść) zarówno rozmiar powierzchni magazynowej (z 3 tys. m kw. w Skawinie do 13 tys. m kw. w pobliżu fabryki Valeo), jak i wielkość zespołu (z 16 do 42 operatorów). Firma zrealizowała też liczne usprawnienia, dzięki którym wskaźniki jakościowe wzrastały do referencyjnych poziomów w europejskiej skali mapy outsourcingu klienta.

Zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy z ROHLIG SUUS Logistics ze względu na profesjonalną obsługę i partnerskie doradztwo, idące w parze z wysoką jakością świadczonych usług. Potwierdzają ją liczby. Główny wskaźnik, który mierzy zgodność komponentów wydanych w systemie just-in-time na magazyn fabryczny Valeo, zwany service rate, to regularne 99,0 – 99,5%. Projekt realizowany przez ROHLIG SUUS Logistics zyskał dla Valeo miano referencyjnego, w skali europejskiej, a magazyn jest często odwiedzany przez logistyków Valeo z innych części Europy oraz koncernów motoryzacyjnych, którzy są pod dużym wrażeniem stosowanych rozwiązań – mówi Krzysztof Moryś, Region External Flow Manager SSC SC & VPS – Eastern Europe Region w Valeo Autosystemy.

Przedłużenie umowy bardzo nas cieszy, bo dowodzi zrozumienia potrzeb odbiorców, wysokiej jakości świadczonych przez nas usług i daje nam wszystkim niewątpliwą satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy – mówi Łukasz Kuliński, dyrektor krakowskiego oddziału ROHLIG SUUS Logistics.

ROHLIG SUUS Logistics zarządza magazynem komponentów Valeo Autosystemy, zapewniając pełny zakres usług od przyjęcia towaru od dostawców zewnętrznych, przez kompletację, wydanie just-in-time do fabryki, prowadzenie składu celnego, składów konsygnacyjnych, półwyrobów oraz wyrobów gotowych.

Firma przyjmuje następnie towary z fabryki, zapewnia kompletację i wydanie przesyłek do ostatecznych odbiorców z całego świata branży automotive. Zarządzanie procesem wysyłek dla jednego z kluczowych klientów Valeo opiera się na systemie BTT („built to truck”), co oznacza, że już na etapie kompletacji zamówienia wysyłkowego należy ułożyć zamówienia dokładnie według sekwencji załadunku i późniejszego rozładunku z samochodu bezpośrednio na produkcję odbiorcy.

Operacje dla Valeo wymagają od nas szybkiej reakcji i dostosowania usług do różnorodnych wymagań odbiorców, co przy ogromnej liczbie operacji, stanowi nie lada wyzwanie. Nasz czas na reakcję na zamówienie komponentowe to maksymalnie 2 godziny – niezależnie od pory doby lub dnia tygodnia, w takim czasie musimy zamówienie przyjąć, skompletować i przygotować do wysyłki. Natomiast obsługa wyrobów gotowych obwarowana jest setkami skomplikowanych instrukcji wysyłkowych. O skali naszych działań niech świadczy fakt, że samych chłodnic samochodowych wyjeżdża od nas blisko 1 milion miesięcznie – mówi Paweł Dudziński, Project Manager.

W ramach nowej umowy, firma ROHLIG SUUS Logistics wdrożyła w magazynach Valeo Autosystemy wózki systemowe VNA do obsługi komponentów i półwyrobów fabrycznych wraz z automatyczną nawigacją systemową. Trwa proces wdrożenia systemu JDA WMS, który po części zastąpi, a po części będzie współgrał z systemami klienta SAP i Bar-flow. Planowana jest również dalsza ekspansja powierzchni magazynu o 3 tys. m kw.

Valeo Autosystemy to jeden z pięciu klientów ROHLIG SUUS Logistics z branży automotive w Polsce. Dalszy rozwój obsługi tego sektora zajmuje wysokie miejsce w strategii rozwoju spółki.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C