Możliwość rozliczenia operacji transportowych i logistycznych w Rosji przez przedsiębiorców z całej Europy jest wyraźnie coraz częściej pożądanym rozwiązaniem biznesowym.
Klienci z firm produkcyjnych lub korporacji często negocjują i kupują usługi centralnie, natomiast rozliczają je lokalnie. Rosyjskie oddziały europejskich koncernów przejmują zatem budżety logistyczne, co prowadzi do potrzeby samodzielnego rozliczania kosztów transportu z lokalnym partnerem w lokalnej walucie. Jest to tym bardziej istotne, że rosyjski urząd kontroli obrotu walutowego wymusza na podmiotach rosyjskich przestrzeganie rozbudowanych i bardzo wymagających procedur w przypadku rozliczeń w walutach obcych. Firmy rosyjskie, by temu sprostać musiałyby inwestować w dodatkową administrację, która w porównaniu do standardów europejskich i tak jest już mocno rozbudowana.
Możliwość otrzymania faktur w rosyjskiej walucie ułatwia nie tylko rozliczenia wewnątrzfirmowe, ale także podatkowe. Gdy usługi generowane w Rosji są fakturowane lokalnie, podmiot rosyjski ma możliwość odliczenia podatku VAT. W innym wypadku jest to niemożliwe. Na realne zyski finansowe przekłada się również brak ryzyka walutowego. Wahania kursów mogą niekiedy w dość istotny sposób wpłynąć na koszt końcowy produktu. Możliwość wyboru kraju, i co za tym idzie waluty rozliczenia, pozwala zniwelować różnice kursowe i związane z nimi ryzyko oraz bardziej trafnie prognozować wyniki finansowe.
Aktualnie znacząca większość klientów z którymi podpisaliśmy długoterminowe kontrakty lub jesteśmy w trakcie negocjacji oczekiwało możliwości rozliczenia w lokalnej walucie. Mogliśmy im to zapewnić dzięki temu, że SUUS Logistics w Rosji jest odrębnym podmiotem prawnym podlegającym obowiązującym rosyjskim przepisom, w tym podatkowym. W efekcie nasza spółka córka może między innymi być stroną zawieranego w Rosji kontraktu, jak również fakturować inny podmiot prawa rosyjskiego w lokalnej walucie RUB. Własna spółka w Rosji oraz sieć biur na całym świecie, w połączeniu z kompleksową ofertą automatycznie powodują zainteresowanie wśród europejskich firm produkcyjnych i handlowych, które mają złożony łańcuch dostaw do finalnego odbiorcy, a rozliczenia z kontrahentami prowadzi oddział (podmiot prawny) w Rosji.