Wzrost rynku magazynowo-logistycznego w Poznaniu

C

28-11-2016

Grupa Goodman zakończyła budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 16 734 m2 jest miejscem dla firm, które chcą rozwijać się na rynkach logistycznych w Polsce. Nowa przestrzeń jest dostępna do natychmiastowego wynajęcia. 16 500 m2 wybudowane w ramach pierwszego etapu zostało w tym roku w pełni wynajęte przez klientów z branż produkcyjnej i spożywczej.   Nowa przestrzeń magazynowa (16 734 m2) została zaprojektowana w taki sposób, aby można było podzielić ją na mniejsze moduły, już od 2 500 m2, w zależności od potrzeb operacyjnych klientów z różnych branż.   Poznański rynek magazynowo-logistyczny ma potencjał do dynamicznego rozwoju ze względu na korzystną lokalizację i dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową. To ułatwia terminową realizację dostaw na polskie i zagraniczne rynki. Możemy zaoferować wysokiej jakości powierzchnię magazynową w lokalizacjach, które dają naszym klientom perspektywy dla dalszego rozwoju biznesu, powiedział Maciej Madejak, Goodman Head of Business Development w Polsce.     Wiodący rynek logistyczny w Polsce   Jak wynika z naszego raportu, od początku roku 2016 wybudowano w tym regionie ok. 168 000 m2 powierzchni magazynowej, co uplasowało Poznań na trzecim miejscu po regionie Górnego Śląska oraz Warszawie. Widzimy, że w tym regionie nadal wzrasta popyt na wysokiej jakości powierzchnie, co zachęca deweloperów do nowych inwestycji, powiedział Konrad Lewiński, Konsultant, Dział Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.   W przyszłości całkowita powierzchnia Goodman Poznań Airport Logistics Centre osiągnie 52 000 m2 nowoczesnej przestrzeni magazynowej. Centrum znajduje się w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica i ma dostęp do autostrady A2, łączącej Poznań z Niemcami, centralną Polską oraz Warszawą. Nowoczesna przestrzeń logistyczna w obiekcie może być przeznaczona na magazynowanie towarów lub lekką produkcję. Dodatkowo, zespół zarządzania nieruchomościami firmy Goodman doradzi klientom w jaki sposób można przystosować wynajętą powierzchnię do ich wymagań i zapewnić najwyższy standard przez cały okres najmu.   Zaangażowanie firmy Goodman na poznańskim rynku   Pierwszy etap Goodman Poznań Airport Logistics Centre (16 500 m2) został w tym roku w pełni wynajęty. Przestrzeń wynajmują tam Victualic, światowy lider w produkcji systemów mechanicznego łączenia rur, hurtownia napojów CD Partner oraz firma specjalizująca się w dystrybucji produktów żywnościowych na zagraniczne rynki.   Goodman posiada cztery centra logistyczne w regionie poznańskim.  

PALC 06Grupa Goodman zakończyła budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Magazyn o powierzchni 16 734 m2 jest miejscem dla firm, które chcą rozwijać się na rynkach logistycznych w Polsce. Nowa przestrzeń jest dostępna do natychmiastowego wynajęcia. 16 500 m2 wybudowane w ramach pierwszego etapu zostało w tym roku w pełni wynajęte przez klientów z branż produkcyjnej i spożywczej.

 

Nowa przestrzeń magazynowa (16 734 m2) została zaprojektowana w taki sposób, aby można było podzielić ją na mniejsze moduły, już od 2 500 m2, w zależności od potrzeb operacyjnych klientów z różnych branż.

 

Poznański rynek magazynowo-logistyczny ma potencjał do dynamicznego rozwoju ze względu na korzystną lokalizację i dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową. To ułatwia terminową realizację dostaw na polskie i zagraniczne rynki. Możemy zaoferować wysokiej jakości powierzchnię magazynową w lokalizacjach, które dają naszym klientom perspektywy dla dalszego rozwoju biznesu, powiedział Maciej Madejak, Goodman Head of Business Development w Polsce.  

 

Wiodący rynek logistyczny w Polsce

 

Jak wynika z naszego raportu, od początku roku 2016 wybudowano w tym regionie ok. 168 000 m2 powierzchni magazynowej, co uplasowało Poznań na trzecim miejscu po regionie Górnego Śląska oraz Warszawie. Widzimy, że w tym regionie nadal wzrasta popyt na wysokiej jakości powierzchnie, co zachęca deweloperów do nowych inwestycji, powiedział Konrad Lewiński, Konsultant, Dział Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

 

W przyszłości całkowita powierzchnia Goodman Poznań Airport Logistics Centre osiągnie 52 000 m2 nowoczesnej przestrzeni magazynowej. Centrum znajduje się w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica i ma dostęp do autostrady A2, łączącej Poznań z Niemcami, centralną Polską oraz Warszawą. Nowoczesna przestrzeń logistyczna w obiekcie może być przeznaczona na magazynowanie towarów lub lekką produkcję. Dodatkowo, zespół zarządzania nieruchomościami firmy Goodman doradzi klientom w jaki sposób można przystosować wynajętą powierzchnię do ich wymagań i zapewnić najwyższy standard przez cały okres najmu.

 

Zaangażowanie firmy Goodman na poznańskim rynku

 

Pierwszy etap Goodman Poznań Airport Logistics Centre (16 500 m2) został w tym roku w pełni wynajęty. Przestrzeń wynajmują tam Victualic, światowy lider w produkcji systemów mechanicznego łączenia rur, hurtownia napojów CD Partner oraz firma specjalizująca się w dystrybucji produktów żywnościowych na zagraniczne rynki.

 

Goodman posiada cztery centra logistyczne w regionie poznańskim.

 

PALC 01PALC 08

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C