Duńska policja skorzystała z rozwiązań Transics

C

21-05-2013

  Firma Transics wyposażyła duńską policję w oprogramowanie OCTET, które pomoże policjantom w sprawdzaniu danych z tachografów. Rozwiązanie DIS-Transics zostało już wcześniej wdrożone we wszystkich innych krajach skandynawskich.     W przeciwieństwie do obecnie wykorzystywanego oprogramowania, rozwiązanie Transics pozwala na bezpośredni dostęp do danych z tachografów. Umożliwia to inspektorom natychmiastowe sprawdzenie zgodności z duńskimii europejskimi przepisami, dotyczącymi czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.   - Cieszymy się, że duńska policja również wybrała OCTET. Podobnie jak w innych krajach skandynawskich, od teraz również duńskie organy porządku publicznego będą w stanie aktywnie monitorować przewoźników i ich kierowców - powiedział Ingo De Schrijver, manager ds. sprzedażyw Transics Scandinavia.   W 2011 roku duńska policja nabyła pakiet oprogramowania opracowany przez jednego z konkurentów firmy Transics. Oprogramowanie zapewniało wszystkie niezbędne funkcje analityczne, ale było nieodpowiednie do wykorzystania podczas kontroli drogowych. Wiedząc, że funkcjonariusze w innych krajach skandynawskich są w stanie sprawdzić dane z tachografu na drodze dzięki OCTET-owi, policjanci z Danii zainteresowali się tym rozwiązaniem. Łatwość w obsłudze oprogramowania była jedną z cech, które zdobyły szczególną przychylność duńskiej policji podczas serii intensywnych testów. Ponadto policjanci byli pod wrażeniem dokładności przetwarzania danych z tachografów, co wynika z zakresu danych, które mogą być przetworzone, jak również szczegółowego poziomu analizy, przedstawionej w postaci wykresów i raportów. Dzięki temu, na wykresie można porównać aktywność wg kierowców, pojazdów lub okresu czasowego. Wszystko to za pomocą naciśnięcia jednego klawisza.   Ponadto w systemie dostosowano obliczanie kar za naruszenia, w celu spełnienia konkretnych przepisów prawa duńskiego, np. 5% lub 5-minutowa tolerancja oraz ulgi dla kierowców w przypadku, kiedy możliwe są różne interpretacje.  

 

denmark1Firma Transics wyposażyła duńską policję w oprogramowanie OCTET, które pomoże policjantom w sprawdzaniu danych z tachografów. Rozwiązanie DIS-Transics zostało już wcześniej wdrożone we wszystkich innych krajach skandynawskich.

 

 


W przeciwieństwie do obecnie wykorzystywanego oprogramowania, rozwiązanie Transics pozwala na bezpośredni dostęp do danych z tachografów. Umożliwia to inspektorom natychmiastowe sprawdzenie zgodności z duńskimii europejskimi przepisami, dotyczącymi czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

 

– Cieszymy się, że duńska policja również wybrała OCTET. Podobnie jak w innych krajach skandynawskich, od teraz również duńskie organy porządku publicznego będą w stanie aktywnie monitorować przewoźników i ich kierowców – powiedział Ingo De Schrijver, manager ds. sprzedażyw Transics Scandinavia.

 

W 2011 roku duńska policja nabyła pakiet oprogramowania opracowany przez jednego z konkurentów firmy Transics. Oprogramowanie zapewniało wszystkie niezbędne funkcje analityczne, ale było nieodpowiednie do wykorzystania podczas kontroli drogowych. Wiedząc, że funkcjonariusze w innych krajach skandynawskich są w stanie sprawdzić dane z tachografu na drodze dzięki OCTET-owi, policjanci z Danii zainteresowali się tym rozwiązaniem. Łatwość w obsłudze oprogramowania była jedną z cech, które zdobyły szczególną przychylność duńskiej policji podczas serii intensywnych testów.


Ponadto policjanci byli pod wrażeniem dokładności przetwarzania danych z tachografów, co wynika z zakresu danych, które mogą być przetworzone, jak również szczegółowego poziomu analizy, przedstawionej w postaci wykresów i raportów. Dzięki temu, na wykresie można porównać aktywność wg kierowców, pojazdów lub okresu czasowego. Wszystko to za pomocą naciśnięcia jednego klawisza.

 

Ponadto w systemie dostosowano obliczanie kar za naruszenia, w celu spełnienia konkretnych przepisów prawa duńskiego, np. 5% lub 5-minutowa tolerancja oraz ulgi dla kierowców w przypadku, kiedy możliwe są różne interpretacje.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C