Rusza Akademicka Liga Logistyków Wincanton

C

23-09-2010

  Już 1 października rusza internetowa rejestracja do II edycji konkursu Akademicka Liga Logistyków Wincanton , skierowanego  do wszystkich studentów interesujących się zarządzaniem łańcuchem dostaw. Na zwycięzców Wielkiego Finału, który odbędzie się na początku grudnia br., czekają płatne staże w firmie Wincanton. Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, organizatorzy Akademickiej Ligi Logistyków, Naukowe Koło Logistyki DIALOG z Akademii Ekonomicznej w Katowicach i firma Wincanton, zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w II edycji konkursu. Do rozgrywek mogą przystąpić maksymalnie pięcioosobowe zespoły - zarówno te składające się z członków kół naukowych, jak i zrzeszone wyłącznie na potrzeby konkursu. Aby sprawdzić swą wiedzę oraz umiejętności praktyczne związane z logistyką, należy w dniach od 1 października do 18 października br. zarejestrować się na stronie www.allwincanton.pl, a następnie pobrać, wypełnić i przesłać organizatorom formularz zgłoszeniowy.   Zgodnie ze sprawdzoną formułą, ALL Wincanton będzie przebiegać w czterech etapach.   W pierwszych trzech uczestnicy konkursu zmierzą się ze sobą wirtualnie, rozwiązując przygotowane przez praktyków studia przypadków, zamieszczone na stronie internetowej konkursu. Każde rozwiązanie zostanie ocenione przez Jury konkursowe, a punktacja stworzy ranking zespołów. Sześć najlepszych teamów weźmie udział w czwartym, finałowym etapie - konferencji na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Finaliści rozwiążą tam ostatnie zadanie oraz wezmą udział w warsztatach i aktywnościach integracyjnych.    Główną nagrodą w konkursie są płatne staże zawodowe w oddziale współorganizatora konkursu - firmie Wincanton, podczas których logistyczną wiedzę merytoryczną będzie można sprawdzić w praktyce. W premierowej edycji ALL Wincanton, pierwsze miejsce zdobył zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członkowie zwycięskiego zespołu, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, odbyli staże m.in. w centralnym Dziale Logistyki oraz w Dziale Transportu Międzynarodowego jednego z oddziałów Wincanton.   - Gdy rok temu zaprosiliśmy studentów z kół naukowych do udziału w pierwszej edycji ALL Wincanton, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania.Do rozgrywek zgłosiło się blisko 20 zespołów. Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, postanowiliśmy nie tylko uruchomić drugą edycję konkursu, ale też rozszerzyć jego formułę - w tym roku zapraszamy wszystkich studentów polskich uczelni wyższych. Wierzymy, że i w tym roku ALL Wincanton będzie cechował się wysokim poziomem merytorycznym, jak i atmosferą współpracy oraz dobrej zabawy - komentuje Grzegorz Zakrzewski, Dyrektor Personalny Wincanton Polska, członek Jury konkursu.

 

Już 1 października rusza internetowa rejestracja do II edycji konkursu Akademicka Liga Logistyków Wincanton , skierowanego  do wszystkich studentów interesujących się zarządzaniem łańcuchem dostaw. Na zwycięzców Wielkiego Finału, który odbędzie się na początku grudnia br., czekają płatne staże w firmie Wincanton.


Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, organizatorzy Akademickiej Ligi Logistyków, Naukowe Koło Logistyki DIALOG z Akademii Ekonomicznej w Katowicach i firma Wincanton, zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w II edycji konkursu.


Do rozgrywek mogą przystąpić maksymalnie pięcioosobowe zespoły – zarówno te składające się z członków kół naukowych, jak i zrzeszone wyłącznie na potrzeby konkursu. Aby sprawdzić swą wiedzę oraz umiejętności praktyczne związane z logistyką, należy w dniach od 1 października do 18 października br. zarejestrować się na stronie www.allwincanton.pl, a następnie pobrać, wypełnić i przesłać organizatorom formularz zgłoszeniowy.

 

Zgodnie ze sprawdzoną formułą, ALL Wincanton będzie przebiegać w czterech etapach.

 

W pierwszych trzech uczestnicy konkursu zmierzą się ze sobą wirtualnie, rozwiązując przygotowane przez praktyków studia przypadków, zamieszczone na stronie internetowej konkursu. Każde rozwiązanie zostanie ocenione przez Jury konkursowe, a punktacja stworzy ranking zespołów. Sześć najlepszych teamów weźmie udział w czwartym, finałowym etapie – konferencji na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Finaliści rozwiążą tam ostatnie zadanie oraz wezmą udział w warsztatach i aktywnościach integracyjnych. 

 

Główną nagrodą w konkursie są płatne staże zawodowe w oddziale współorganizatora konkursu – firmie Wincanton, podczas których logistyczną wiedzę merytoryczną będzie można sprawdzić w praktyce. W premierowej edycji ALL Wincanton, pierwsze miejsce zdobył zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członkowie zwycięskiego zespołu, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, odbyli staże m.in. w centralnym Dziale Logistyki oraz w Dziale Transportu Międzynarodowego jednego z oddziałów Wincanton.

 

– Gdy rok temu zaprosiliśmy studentów z kół naukowych do udziału w pierwszej edycji ALL Wincanton, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania.Do rozgrywek zgłosiło się blisko 20 zespołów. Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, postanowiliśmy nie tylko uruchomić drugą edycję konkursu, ale też rozszerzyć jego formułę – w tym roku zapraszamy wszystkich studentów polskich uczelni wyższych. Wierzymy, że i w tym roku ALL Wincanton będzie cechował się wysokim poziomem merytorycznym, jak i atmosferą współpracy oraz dobrej zabawy – komentuje Grzegorz Zakrzewski, Dyrektor Personalny Wincanton Polska, członek Jury konkursu.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C