Rusza budowa City Logistics Warsaw V

C

03-09-2020

Panattoni wybuduje w Rembertowie City Logistics Warsaw V, o łącznej powierzchni ponad 11 000 m kw. Budynek dla logistyki wewnątrzmiejskiej powstaje zgodnie z ideą Small Business Units, oferując moduły od 1080 m kw. Zostanie ukończony w II kw. 2021 roku.

Panattoni wybuduje w Rembertowie City Logistics Warsaw V, o łącznej powierzchni ponad 11 000 m kw. Budynek dla logistyki wewnątrzmiejskiej powstaje zgodnie z ideą Small Business Units, oferując moduły od 1080 m kw. Zostanie ukończony w II kw. 2021 roku.

 

 

Warszawski rynek magazynowy rozwija się błyskawicznie, osiągając najlepsze wyniki w kraju pod kątem zarówno dostarczanej, jak i wynajmowanej powierzchni. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się obiekty miejskie. Budowę kolejnego z nich – City Warsaw V – rozpoczęło Panattoni. W Rembertowie, 10 km od centrum miasta firma dostarczy budynek o łącznej powierzchni 11 047 m kw. wzniesiony zgodnie z ideą Small Business Units (SBU). Zostanie podzielony na moduły dla mniejszych przedsiębiorstw, najmniejszy możliwy do wynajęcia będzie miał powierzchnię 1080 m kw. Dzięki lokalizacji w granicach Warszawy, City Warsaw V będzie doskonałą bazą do szybkiego transportu w mieście. Obiekt sprawdzi się doskonale zarówno w obsłudze klientów z branży handlu internetowego, konfekcyjnej, dostaw świeżych produktów, czy logistyki ostatniej mili, a powierzchnia będzie mogła być wykorzystana do stworzenia atrakcyjnych salonów wystawowych. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na II kw. 2021 roku, przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good. Na jej terenie znajdą się m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, czy ule dla pszczół.

Realizację City Warsaw V komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni:

– Jednym z kluczowych aspektów konkurencyjności firm jest ich bliskość klienta i szybkość usługi. Świadomość przedsiębiorstw powoduje znaczny wzrost popularności magazynów w obrębie miast, które są doskonałym usprawnieniem e-commerce’u naszych najemców. City Warsaw V to odpowiedź na potrzeby rynku, który coraz mocniej będzie potrzebował miejskiej logistyki. To także kontynuacja naszej aktywności w regionie, w którym wynajęliśmy tylko w I poł. 2020 r. ponad 180 000 m kw. powierzchni. Zainteresowanie firm naszymi obiektami cały czas rośnie, a my zamierzamy ten popyt zaspokoić.

Warszawa idealnym miejscem do rozwoju. Region warszawski to zdecydowanie najatrakcyjniejsze miejsce w kraju do rozwoju biznesu. W stolicy działa ponad 420 000 firm, z czego blisko 10 000 zatrudnia ponad 249 osób. Liczba prawie ćwierć miliona studentów, plasuje Warszawę w ścisłej czołówce europejskiej, a przedsiębiorstwom ułatwia dostęp do przyszłych specjalistów. Wszystko to składa się na największe w skali kraju PKB per capita, które w 2018 roku wyniosło 47,9 tys. euro na osobę, czyli dwukrotnie więcej niż obszary innych największych miast w Polsce. Bogactwo regionu, powstawanie kolejnych firm oraz rozwój e-commerce’u rodzą popyt na magazyny, których łączna powierzchnia w Warszawie i okolicach wyniosła 4,64 mln m kw. pod koniec I półrocza 2020, najwięcej w kraju.

City Logistics Warsaw V wpisuje się w krajobraz rozwijającej się metropolii. Obiekt znajduje się zaledwie 10 km od centrum, co pozwala na sprawny transport firmom działającym w stolicy. Ponadto zapewnia dostęp do rozwiniętej komunikacji miejskiej, która pozwala dotrzeć do śródmieścia w ciągu niespełna 40 minut.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C