Rusza budowa Panattoni Park Kraków East II

C

10-02-2021

Panattoni buduje Park Kraków East II o powierzchni blisko 19 000 m kw. Pierwszy najemca – firma Kenig Spedition już na przełomie lipca i sierpnia br. zajmie 9200 m kw.

Panattoni buduje Park Kraków East II o powierzchni blisko 19 000 m kw. Pierwszy najemca – firma Kenig Spedition już na przełomie lipca i sierpnia br. zajmie 9200 m kw.

 

 

 

Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 18 700 m kw. to przykład nowoczesnego obiektu multi-tenant odpowiadającego na różne potrzeby, o czym świadczy obecność KENIG Spedition. Najemca skorzysta z 9200 m kw., które zostaną podzielone na dwie niezależne od siebie części, zgodnie z zadaniami wykonywanymi dla klientów firmy. W pierwszej, oprócz magazynowania, prowadzony będzie serwis palet, łącznie z ich malowaniem. W tym celu powstanie linia produkcyjno-naprawcza o długości 300 m, a przy budynku znajdzie się wiata do składowania palet. W drugiej części KENIG Spedition będzie sortować opakowania, m.in. puszki, butelki i przekładki, łącznie z myciem wybranych grup asortymentowych. W tej części będzie obowiązywać kontrola wilgotności powietrza.

Inwestycja powstaje na wschód od Krakowa, tuż przy węźle Targowisko A4, który znajduje się zaledwie 40 km od centrum miasta. Jak komentuje Michał Samborski, Head of Development z Panattoni:

– To wspaniała alternatywa dla powierzchni przemysłowej Krakowa, której podaż jest niewielka, a dodatkową barierę dla potencjalnych najemców stanowią jej stawki czynszu. Usytuowanie Panattoni Park Kraków East II w pobliżu węzła Targowisko daje możliwość obsługi nie tylko samego Krakowa wraz z należącymi do jego aglomeracji miastami, ale takich ośrodków miejskich jak Bochnia, Tarnów czy Dębice.

Panattoni Park Kraków East II przejdzie proces certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Aby ubiegać się o tę ocenę, Panattoni już na etapie zarządzania samym projektem wdrożyło odpowiednie rozwiązania ulepszające specyfikację, konserwację i eksploatację budynku przez cały okres korzystania z inwestycji. Realizacja parku będzie wymagać od podwykonawców posiadania systemu ISO 14001, a ponadto deweloper stawia na produkty budowlane z dobrowolną Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD), czy z certyfikacją łańcucha pochodzenia produktu zgodną z wymaganiami PEFC i FSC dla produktów zawierających surowce leśne. Wokół przeszklonych biur budynku powstaną przestrzenie zielone i strefy relaksu, infrastruktura rowerowa, a roślinność będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych. Ze względu na stałe miejsca pracy dedykowane procesom produkcyjno-serwisowym, powierzchnia dla Kenig Spedition będzie miała zwiększony dostęp do światła dziennego.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C