Rusza druga faza parku P3 Poznań

C

20-10-2020

P3 długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów logistycznych rozpoczął budowę drugiego etapu parku logistycznego P3 Poznań.

P3 długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów logistycznych rozpoczął budowę drugiego etapu parku logistycznego P3 Poznań.

 

Jako pierwsze powstaną dwa budynki, które będą miały łącznie ponad 23 000 m2 powierzchni najmu. Aż 80% dostępnej w nich powierzchni jest już wynajęte.

W obu nowych budynkach swoje magazyny uruchomią klienci obecni już w innych lokalizacjach P3 w Polsce. Pierwszym jest Green Factory Logistics specjalizujący się w logistyce chłodniczej, który zajmie powierzchnię 5507 m2. Na części powierzchni zajmowanej przez firmę będzie znajdować się chłodnia.

Paweł Lorek, dyrektor operacyjny Green Factory Logistics, powiedział:

– Operacje, które realizujemy dla naszych partnerów, wymagają powierzchni dostosowanej do specyfiki branży logistyki chłodniczej. P3 doskonale zrealizowało nasze wymagania już wcześniej w parku P3 Błonie. Obecnie także stanęło na wysokości zadania dostosowując budowę nowej lokalizacji pod nasze potrzeby zarówno pod kątem technicznym, jak i kosztowym. Jestem pewien, że zarówno sprawdzona jakość obiektu, jak i świetna lokalizacja parku P3 Poznań w pobliżu drogi S11 połączonej z autostradą A2, pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą i wydajniejszą obsługę zachodniej części Polski i Europy.”

Drugi z magazynów o powierzchni 12 820 m2. jest w całości wynajęty. Powstaje jako cross-dock dla jednego z największych polskich operatorów logistycznych i będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta.

Oba obiekty budowane są zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie very good. Przy ich realizacji zostaną użyte panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące budynki od czynników zewnętrznych, a dachy o wzmocnionej konstrukcji pozwolą w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynach znajdzie się energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach będą uruchamiane na podczerwień.

Bartłomiej Hofman, dyrektor zarządzający P3 Logistic Parks w Polsce, mówi:

– Cieszy nas, że aktywność najemców, pomimo niepewności, która towarzyszyła nam w pierwszej połowie roku, wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a szukając optymalnych dla swoich potrzeb projektów i lokalizacji po raz kolejny decydują się na współpracę z P3. W ramach parku P3 Poznań oferujemy nowoczesne i wysokiej jakości powierzchnie magazynowe, dobrze skomunikowane z całym regionem oraz umożliwiające prowadzenie operacji i obsługę rynku niemieckiego.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 190 000 m2 wynajętej powierzchni magazynowo – biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę 200 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. P3 Poznań zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą. Na terenie parku znajduje się także przystanek autobusowy zapewniający wygodny dojazd dla pracowników.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C