Rusza kampania społeczna odsnieztrucka.pl

C

08-02-2017

Do co najmniej kilkunastu wypadków drogowych tylko od początku zimy doszło w naszym kraju z powodu spadającego z naczep pojazdów ciężarowych śniegu i lodu. Problem pojawia się niemal w każdym sezonie zimowym, a serwisy społecznościowe są pełne nagrań video obrazujących skalę zjawiska. Właśnie w tym celu fundacja dla kierowców zawodowych Truckers Life wraz z Polską Unią Transportu oraz Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” zainicjowała kampanię społeczną odsnieztrucka.pl.    Celem akcji odsnieztrucka.pl jest uświadomienie kierowcom pojazdów ciężarowych zagrożeń wynikających ze zlekceważenia konieczności oczyszczenia pojazdu z zalegającego na nim śniegu oraz lodu, a także promocja budowy specjalnej infrastruktury służącej do odśnieżania pojazdów. Istniejące na rynku konstrukcje są bowiem wciąż niedostępne dla kierowców w naszym kraju.   Warto zaznaczyć, że na kierowcę, który nie zadba o usunięcie ze swojego pojazdu śniegu oraz lodu może zostać nałożony mandat w wysokości nawet do 500 zł. Dla porównania w Niemczech kara za takie wykroczenie zaczyna się od 200 euro.   System rusztowań do odśnieżania ciężarówek powstanie z inicjatywy twórców kampanii na stacji BP w miejscowości Stobierna przy DK nr 19 w województwie podkarpackim (50°07'51.7"N 22°04'28.0"E). Fundatorem obiektu jest firma Krause Systems Sp. z o.o. ze Świdnicy.   Symboliczne otwarcie instalacji nastąpi w dniu 10.02.2017 w trakcie specjalnego happeningu, na którym mile widziani są wszyscy kierowcy aut ciężarowych przebywający w okolicy. Na happening został również zaproszony m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa - Pan Andrzej Adamczyk, a także p.o. Głównego Inspektora Transportu drogowego Pan Alvin Gajadhur.   W ramach kampanii zostanie uruchomiona specjalna strona www pod adresem odsnieztrucka.pl, na której inicjatorzy będą informować o skali problemu. Na stronie pojawi się również specjalna mapka, na której kierowcy będą mogli sprawdzić listę stacji benzynowych i parkingów, na których są już dostępne specjalne systemy do odśnieżania pojazdów.   Inicjatorzy kampanii będą dążyć do tego, żeby podobne rozwiązania znalazły się na większości Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) i parkingów w naszym kraju, co może istotnie przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.   Więcej informacji na temat kampanii znajdzie się na stronie www.odsnieztrucka.pl, która wystartuje w przyszłym tygodniu.

system rusztowan do odsniezania truckowDo co najmniej kilkunastu wypadków drogowych tylko od początku zimy doszło w naszym kraju z powodu spadającego z naczep pojazdów ciężarowych śniegu i lodu. Problem pojawia się niemal w każdym sezonie zimowym, a serwisy społecznościowe są pełne nagrań video obrazujących skalę zjawiska. Właśnie w tym celu fundacja dla kierowców zawodowych Truckers Life wraz z Polską Unią Transportu oraz Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” zainicjowała kampanię społeczną odsnieztrucka.pl.
 

 

Celem akcji odsnieztrucka.pl jest uświadomienie kierowcom pojazdów ciężarowych zagrożeń wynikających ze zlekceważenia konieczności oczyszczenia pojazdu z zalegającego na nim śniegu oraz lodu, a także promocja budowy specjalnej infrastruktury służącej do odśnieżania pojazdów. Istniejące na rynku konstrukcje są bowiem wciąż niedostępne dla kierowców w naszym kraju.

 

Warto zaznaczyć, że na kierowcę, który nie zadba o usunięcie ze swojego pojazdu śniegu oraz lodu może zostać nałożony mandat w wysokości nawet do 500 zł. Dla porównania w Niemczech kara za takie wykroczenie zaczyna się od 200 euro.

 

System rusztowań do odśnieżania ciężarówek powstanie z inicjatywy twórców kampanii na stacji BP w miejscowości Stobierna przy DK nr 19 w województwie podkarpackim (50°07’51.7″N 22°04’28.0″E). Fundatorem obiektu jest firma Krause Systems Sp. z o.o. ze Świdnicy.

 

Symboliczne otwarcie instalacji nastąpi w dniu 10.02.2017 w trakcie specjalnego happeningu, na którym mile widziani są wszyscy kierowcy aut ciężarowych przebywający w okolicy. Na happening został również zaproszony m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa – Pan Andrzej Adamczyk, a także p.o. Głównego Inspektora Transportu drogowego Pan Alvin Gajadhur.

 

W ramach kampanii zostanie uruchomiona specjalna strona www pod adresem odsnieztrucka.pl, na której inicjatorzy będą informować o skali problemu. Na stronie pojawi się również specjalna mapka, na której kierowcy będą mogli sprawdzić listę stacji benzynowych i parkingów, na których są już dostępne specjalne systemy do odśnieżania pojazdów.

 

Inicjatorzy kampanii będą dążyć do tego, żeby podobne rozwiązania znalazły się na większości Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) i parkingów w naszym kraju, co może istotnie przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Więcej informacji na temat kampanii znajdzie się na stronie www.odsnieztrucka.pl, która wystartuje w przyszłym tygodniu.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C