Scania dla mistrza

C

24-04-2010

_{modal href ="/images/stories/aktualnosci/scania_big.jpg"} {/modal} Scania po raz kolejny szuka mistrzów kierownicy. Każdy, kto ma nie więcej niż 35 lat, prawo jazdy C+E i zawodowo jeździ ciężarówką jest mile widziany. Droga do finału długa, ale na końcu czeka wspaniała nagroda: najnowsza Scania serii R ze skrzynią Opticruise i systemem Scania Driver Support. Zgłoszenia do konkursu Young European Truck Driver 2010 można nadsyłać do 14 maja.   Czasu na nadsyłanie zgłoszeń nie pozostało wiele, a chętnych nie brakuje. O nową Scania chce powalczyć około 1000 kierowców z całej Polski. Na początek, między 22 maja, a 26 czerwca u wybranych dilerów Scanii odbędą się eliminacje regionalne. Szczegółowy plan eliminacji można znaleźć na stronie konkursu.      Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz w najbliższym serwisie Scanii lub zarejestrować się on-line na stronie: http://www3.scania.com/pl/YETD/   Eliminacje regionalne będą składać się z testu teoretycznego z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, efektywnej i bezpiecznej jazdy oraz regulacji dotyczących transportu drogowego i logistyki. Po jego zaliczeniu będzie można wziąć udział w części praktycznej. Próby za kierownicą sprawdzą, jak kandydaci radzą sobie z jazdą ekonomiczną i manewrowaniem. Ponadto system Scania Driver Support oceni zdolność jazdy przewidującej. Dziewięciu zwycięzców eliminacji regionalnych, weźmie udział w finale krajowym, który odbędzie się w nowo wybudowanym serwisie Scania w Gliwicach. Zaczną od sprawdzenia pojazdu przed rozpoczęciem jazdy i odnalezienia wszystkich ewentualnych usterek. Potem odbędzie się test drogowy i sprawnościowy.     Zwycięzca pojedzie na finał europejski, 8 października w Szwecji. Tam spotka kolegów z całego kontynentu i będzie z nimi rywalizował o nagrodę główną: skrojoną na miarę Scania serii R o wartości 100 tys. euro. Zdobywcę drugiego miejsca firma Michelin zaprasza do Hiszpanii, do Walencji na finał motocyklowych mistrzostw świata Moto GP 2010. W poprzednim konkursie YETD 2007 zwyciężył Polak, Marek Szerenos. Zostawił w tyle 16 tys. kierowców z całej Europy. Wygrał i dziś jeździ 500-konną Scanią R z silnikiem V8. Ciężarówką, do której przylgnął przydomek "King of The Road".   

_{modal href =”/images/stories/aktualnosci/scania_big.jpg”}

{/modal} Scania po raz kolejny szuka mistrzów kierownicy. Każdy, kto ma nie więcej niż 35 lat, prawo jazdy C+E i zawodowo jeździ ciężarówką jest mile widziany. Droga do finału długa, ale na końcu czeka wspaniała nagroda: najnowsza Scania serii R ze skrzynią Opticruise i systemem Scania Driver Support. Zgłoszenia do konkursu Young European Truck Driver 2010 można nadsyłać do 14 maja.

 

PROMOCJA

PROMOCJA

Czasu na nadsyłanie zgłoszeń nie pozostało wiele, a chętnych nie brakuje. O nową Scania chce powalczyć około 1000 kierowców z całej Polski. Na początek, między 22 maja, a 26 czerwca u wybranych dilerów Scanii odbędą się eliminacje regionalne. Szczegółowy plan eliminacji można znaleźć na stronie konkursu. 


 

 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz w najbliższym serwisie Scanii lub zarejestrować się on-line na stronie: http://www3.scania.com/pl/YETD/

 

Eliminacje regionalne będą składać się z testu teoretycznego z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, efektywnej i bezpiecznej jazdy oraz regulacji dotyczących transportu drogowego i logistyki. Po jego zaliczeniu będzie można wziąć udział w części praktycznej. Próby za kierownicą sprawdzą, jak kandydaci radzą sobie z jazdą ekonomiczną i manewrowaniem. Ponadto system Scania Driver Support oceni zdolność jazdy przewidującej. Dziewięciu zwycięzców eliminacji regionalnych, weźmie udział w finale krajowym, który odbędzie się w nowo wybudowanym serwisie Scania w Gliwicach. Zaczną od sprawdzenia pojazdu przed rozpoczęciem jazdy i odnalezienia wszystkich ewentualnych usterek. Potem odbędzie się test drogowy i sprawnościowy.  

 

Zwycięzca pojedzie na finał europejski, 8 października w Szwecji. Tam spotka kolegów z całego kontynentu i będzie z nimi rywalizował o nagrodę główną: skrojoną na miarę Scania serii R o wartości 100 tys. euro. Zdobywcę drugiego miejsca firma Michelin zaprasza do Hiszpanii, do Walencji na finał motocyklowych mistrzostw świata Moto GP 2010. W poprzednim konkursie YETD 2007 zwyciężył Polak, Marek Szerenos. Zostawił w tyle 16 tys. kierowców z całej Europy. Wygrał i dziś jeździ 500-konną Scanią R z silnikiem V8. Ciężarówką, do której przylgnął przydomek “King of The Road”.
 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C