SeaExplorer – platforma cyfrowa firmy Kuehne + Nagel utrzymuje łańcuchy dostaw

C

16-04-2020


Kuehne + Nagel uruchomiło ulepszoną wersję autorskiej platformy internetowej SeaExplorer. Szczególnie teraz, wobec nieustannej zmienności warunków rynkowych, przejrzystość ma elementarne znaczenie dla firm korzystających z usług transportu morskiego. Źródła branżowe przewidują, że w najbliższych tygodniach wskaźnik anulowanych rejsów będzie bardzo wysoki. Niezawodność harmonogramu wynosi obecnie 65% i jest to najniższy poziom od dziesięciu lat.

Nowe funkcje SeaExplorer zostały uruchomione w odpowiednim czasie, aby złagodzić te zakłócenia. W jednej platformie cyfrowej można teraz znaleźć najlepszą opcję dla wysyłki kontenerów, dzięki widoczności alternatywnych tras i połączeń. Klienci korzystający z SeaExplorer mogą usprawnić planowanie transportu i zarządzanie zapasami. Wszystko to za pomocą sztucznej inteligencji i dostępu do technologii Big Data.

Otto Schacht, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za spedycję morską, mówi:

– Biorąc pod uwagę wyzwania stawiane przez COVID-19, ulepszone narzędzie SeaExplorer wspiera nadawców zarówno realnymi czasami transportu, zaktualizowanymi serwisami, jak i rzetelnymi harmonogramami. Pokazuje alternatywne połączenia dla tych rejsów, które zostały odwołane przez przewoźnika. Dzięki temu, Klienci mogą szybko i skutecznie porównać opcje na wszystkich szlakach, aby łatwo dostosować opcje spedycji zgodnie ze swoimi potrzebami i wymaganiami.

Nowa funkcja SeaExplorer odnosi się także do pełnej widoczności emisji CO2. Zapewnia szczegółowe dane dotyczące emisyjności dla wszystkich tras lokalnych oraz dla wybranych tras od portu do portu. Transparentność emisji dwutlenku węgla jest kluczowym elementem programu Kuehne + Nagel, Net Zero Carbon.

– Ta funkcja pozwala naszym Klientom wybrać najbardziej ekologiczną opcję spedycji – dodaje Otto Schacht.

Więcej informacji na stronie https://seaexplorer.com

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C