SEGRO Logistics Park Gliwice na podium

C

21-12-2017

Firma Jiffy Packaging zlokalizowana w SEGRO Logistics Park Gliwice zajęła trzecie miejsce na podium w konkursie organizowanym co dwa lata przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.  Producentowi przyznano tytuł „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” w kategorii Zakład pracy od 51 do 250 zatrudnionych.

Firma Jiffy Packaging zlokalizowana w SEGRO Logistics Park Gliwice zajęła trzecie miejsce na podium w konkursie organizowanym co dwa lata przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.  Producentowi przyznano tytuł „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” w kategorii Zakład pracy od 51 do 250 zatrudnionych.

Jiffy Packaging to producent pianki polietylenowej i folii pęcherzykowej w Europie. Spółka, która  jeszcze do niedawna nosiła nazwę Pregis, rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku opakowań w 1996 r. W roku 2008 stała się pierwszym klientem nowo otwartego parku logistycznego Tulipan Park Gliwice (aktualnie SEGRO Logistics Park Gliwice). W związku z sukcesywnym rozwojem linii produktowych, na przestrzeni czasu zwiększyły się także potrzeby firmy Jiffy Packaging odnośnie powierzchni przemysłowej. Dlatego też SEGRO w 2015 roku zrealizowało dla Klienta rozbudowę budynku o 35%. Aktualnie wynajmowany przez Jiffy Packaging obiekt ma 21 600 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Konsekwencją rozwoju produktowego było nie tylko zwiększenie budynku, ale także podwojenie w ciągu ostatnich sześciu lat  ilości zatrudnionych pracowników. Jiffy Packaging dba o ich bezpieczeństwo pracy, nie tylko fizyczne, ale także ekonomiczne, gwarantując stabilne zatrudnienie w przedsiębiorstwie aspirującym do miana lidera na rynku przetwórstwa polietylenu. Potwierdzają to liczby – nawet 500 tys m3 materiałów opakowaniowych rocznie trafia z gliwickiej fabryki na rynki zachodnie, zaś ponad 1000 ton polietylenu jest przerabianych miesięcznie.

Po standardowej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy firma została zakwalifikowana do konkursu organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach – inspektorzy docenili sposób zarządzania przedsiębiorstwem, jak również wizję planowanych zmian i usprawnień. W toku wieloetapowej, kilkumiesięcznej ewaluacji zweryfikowano dokumentację kadrowo-płacową, a także tę związaną z BHP. Jak wiadomo, kompletność takiej dokumentacji gwarantuje zatrudnionym pracownikom pełne bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przez pracodawcę obowiązujących norm prawnych.  Kolejną istotną zmianą, którą wdrożono, było zmodyfikowanie ciągów komunikacyjnych.

Przy okazji konkursu, wdrożono kilka nowych rozwiązań związanych z organizacja pracy Początkowo personel nie był do nich przyjaźnie nastawiony, z czasem jednak docenił, iż stopniowo wprowadzane modyfikacje odbywają się z korzyścią dla całej załogi – mówi Hanna Grzesińska – Sito, Manager Działu Kadr i Administracji Jiffy Packaging. W związku z postępowaniem konkursowym przedsiębiorstwo przeszło aż trzy audyty, w tym ostatni na poziomie wojewódzkim. Każdy z nich wykazał, iż Jiffy Packaging to pracodawca godny zaufania. – Dajemy wszystkim naszym pracownikom stabilne, bezpośrednie zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, która wśród firm produkcyjnych nie jest jeszcze standardem. Co więcej, gwarantujemy wewnętrzny rozwój i szkolenia – żaden z nowo powołanych team leaderów nie pochodzi z zewnętrznej rekrutacji. Opłacamy nadgodziny, premiujemy, uświadamiamy pracowników, że jakość ich codziennej pracy ma bezpośredni wpływ na dynamikę rozwoju całej firmy. Jednocześnie inwestujemy w nasz personel dbając o regularne, zgodne z profilem zatrudnionego kursy – dodaje.

Konkurs uświadomił nam, że bezpieczeństwo dla naszych pracowników to nie tylko dołożenie wszelkich starań, aby nie stała się im fizyczna krzywda, ale także zagwarantowanie im przyjaznego, bezstresowego miejsca pracy, które da im poczucie stabilizacji. Każdą z zatrudnionych osób znamy z imienia i nazwiska, nie są dla nas anonimowi. Nie bez kozery poziom rotacji w firmie jest bardzo niski. Jednocześnie jesteśmy pewni, że wdrażane przez nas nowoczesne technologie czy usprawnienia LEAN, z  których planujemy czerpać korzyści już za półtora roku do dwóch lat, sprawiają, że nasze środowisko pracy jest dynamiczne i pełne nowych wyzwań – wyjaśnia Paweł Sitkiewicz, Dyrektor Produkcji Jiffy Packaging.

Oferta Jiffy Packaging jako pracodawcy obejmuje szereg świadczeń takich jak dobre wynagrodzenie, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie dla całej rodziny pracownika, czy dotowany przez firmę pakiet sportowy. Na prośbę pracowników raz w tygodniu organizowane są na koszt Jiffy Packaging wynajem hali i treningi piłkarskie. W ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych zespół otrzymuje upominki świąteczne dla dzieci, dotacje do wczasów czy zapomogi. Dla pracowników organizowany jest także dedykowany transport do miejsca pracy z Pyskowic i Gliwic. Pracodawca, wychodząc naprzeciw potrzebom personelu, niedawno uruchomił także trzeci kierunek, na zachód od Gliwic.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C