Seminarium logistyczne BVL w Katowicach

C

14-09-2016

Reprezentanci przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, branży TSL i ośrodków akademickich spotkali się w Katowicach podczas międzynarodowego seminarium pt. „The Fourth Industrial Revolution: expected challenges in Supply Chains”. Głównym tematem rozmów były najnowsze rozwiązania Industry 4.0 and Logistic 4.0 wdrażane w łańcuchach dostaw.     Konferencja odbyła się 6 września w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zorganizowana została przez polski oddział stowarzyszenia BVL International Chapter Katowice, którego przewodniczącym jest Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska oraz Wydawnictwo Eurologistics.   Przemiany gospodarcze, a branża TSL „Logistyka rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowe standardy, alternatywy i perspektywiczne podejście to efekt przemian widocznych na światowych rynkach w związku z Czwartą Rewolucją Przemysłową. Innowacyjne rozwiązania logistyczne i transportowe, strategiczne planowanie, niezawodność oraz elastyczność to elementy, na których branża TSL bazuje, starając się jednocześnie sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom klientów biznesowych" podkreślał Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska. Głównym obszarem dyskusji była koncepcja Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Seminarium było próbą odpowiedzi na pytania dlaczego w ogóle warto o niej rozmawiać, jakie zmiany kreuje w systemach logistycznych oraz co to oznacza dla całego łańcucha dostaw. W debacie udział wzięło wielu znamienitych menadżerów logistyki. Uczestnicy seminarium poruszali zagadnienia dotyczące przemysłu, handlu, logistyki w kontekście wzrostu znaczenia nowoczesnych technologii cyfrowych.     Wszechobecne technologie cyfrowe Technologie cyfrowe mają coraz szersze zastosowanie w przemyśle, handlu i logistyce. To przyszłość branży i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Prof. dr. Thomas Wimmer znany ekspert gospodarczy, wykładowca w niemieckich szkołach wyższych, prezes zarządu BVL mocno  podczas seminarium podkreślał znaczenie automatyzacji poszczególnych procesów. „Nie powinniśmy bać się rewolucji 4.0. Niesie ona za sobą wiele korzyści i pozytywnie wpłynie na wszystkie elementy łańcucha dostaw. Narzędzia, które są dziś bierne, niebawem będą mieć oczy i uszy" mówił. „Musimy dokładnie przemyśleć jak przygotować się do rewolucji 4.0. Internet rzeczy ma dziś olbrzymi wpływ na logistykę poprawiając wydajność wykorzystania maszyn co będzie miało ogromny wpływ na to jak w przyszłości będziemy działać w branży" mówił z kolei dr. Kai  Beckhaus, Jungheinrich Logistic Systems. Międzynarodowe seminarium było wydarzeniem poświęconym łańcuchowi dostaw. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych specjalistów. Seminarium miało nie tylko wymiar merytoryczny, ale również było szansą na rozwój kontaktów biznesowych firm w nim uczestniczących.    

BLV1Reprezentanci przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, branży TSL i ośrodków akademickich spotkali się w Katowicach podczas międzynarodowego seminarium pt. „The Fourth Industrial Revolution: expected challenges in Supply Chains”. Głównym tematem rozmów były najnowsze rozwiązania Industry 4.0 and Logistic 4.0 wdrażane w łańcuchach dostaw.

 

 

Konferencja odbyła się 6 września w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zorganizowana została przez polski oddział stowarzyszenia BVL International Chapter Katowice, którego przewodniczącym jest Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska oraz Wydawnictwo Eurologistics.

 

Przemiany gospodarcze, a branża TSL

Logistyka rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowe standardy, alternatywy i perspektywiczne podejście to efekt przemian widocznych na światowych rynkach w związku z Czwartą Rewolucją Przemysłową. Innowacyjne rozwiązania logistyczne i transportowe, strategiczne planowanie, niezawodność oraz elastyczność to elementy, na których branża TSL bazuje, starając się jednocześnie sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom klientów biznesowych” podkreślał Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska.

Głównym obszarem dyskusji była koncepcja Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Seminarium było próbą odpowiedzi na pytania dlaczego w ogóle warto o niej rozmawiać, jakie zmiany kreuje w systemach logistycznych oraz co to oznacza dla całego łańcucha dostaw. W debacie udział wzięło wielu znamienitych menadżerów logistyki. Uczestnicy seminarium poruszali zagadnienia dotyczące przemysłu, handlu, logistyki w kontekście wzrostu znaczenia nowoczesnych technologii cyfrowych.

 

 

Wszechobecne technologie cyfrowe

Technologie cyfrowe mają coraz szersze zastosowanie w przemyśle, handlu i logistyce. To przyszłość branży i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Prof. dr. Thomas Wimmer znany ekspert gospodarczy, wykładowca w niemieckich szkołach wyższych, prezes zarządu BVL mocno  podczas seminarium podkreślał znaczenie automatyzacji poszczególnych procesów. „Nie powinniśmy bać się rewolucji 4.0. Niesie ona za sobą wiele korzyści i pozytywnie wpłynie na wszystkie elementy łańcucha dostaw. Narzędzia, które są dziś bierne, niebawem będą mieć oczy i uszy” mówił.

„Musimy dokładnie przemyśleć jak przygotować się do rewolucji 4.0. Internet rzeczy ma dziś olbrzymi wpływ na logistykę poprawiając wydajność wykorzystania maszyn co będzie miało ogromny wpływ na to jak w przyszłości będziemy działać w branży” mówił z kolei dr. Kai  Beckhaus, Jungheinrich Logistic Systems.

Międzynarodowe seminarium było wydarzeniem poświęconym łańcuchowi dostaw. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych specjalistów. Seminarium miało nie tylko wymiar merytoryczny, ale również było szansą na rozwój kontaktów biznesowych firm w nim uczestniczących.

 

 

BVL 6

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C