Serwis intermodalny świętuje pierwszą rocznicę regularnego funkcjonowania

C

13-05-2013

  7 maja 2013 CLIP Logistics oraz ERS Railways uroczyście obchodziły pierwszą rocznicę funkcjonowania regularnego serwisu intermodalnego Rotterdam - Swarzędz k/Poznania.     Serwis wyróżnia się krótkim czasem przejazdu wynoszącym 22h oraz możliwością transportu nie tylko kontenerów, ale również naczep standardowych i typu "mega", a także kontenerów chłodniczych. Obecnie pociąg prowadzony przez ERS Railways wyjeżdża zarówno z Rotterdamu jak i ze Swarzędza 3 razy w tygodniu. Od czerwca liczba połączeń w tygodniu zostanie zwiększona do 5. Terminal kontenerowy CLIP w Swarzędzu k/Poznania jest terminalem bimodalnym o pojemności 10 000 TEU rocznie. Terminal posiada bocznicę o długości 780 m, a w 2013 dobudowuje kolejną 800m bocznicę rozładunkową. Kolejne inwestycje intermodalne są planowane w CLIP na 2014 rok. Powierzchnia magazynowa CLIP Container Terminal to 800 TEU. Terminal kontenerowy CLIP w Swarzędzu k/Poznania (Polska) dołączył również do InlandLinks (http://www.inlandlinks.eu/nl) - internetowej platformy dla śródlądowych terminali kontenerowych, oferujących połączenia z i do Rotterdamu. InlandLinks udostępnia dane 35 terminali: 27 w Holandii, 4 w Niemczech, 3 w Belgii i 1 w Polsce.  

 

walter17 maja 2013 CLIP Logistics oraz ERS Railways uroczyście obchodziły pierwszą rocznicę funkcjonowania regularnego serwisu intermodalnego Rotterdam – Swarzędz k/Poznania.

 

 


Serwis wyróżnia się krótkim czasem przejazdu wynoszącym 22h oraz możliwością transportu nie tylko kontenerów, ale również naczep standardowych i typu “mega”, a także kontenerów chłodniczych. Obecnie pociąg prowadzony przez ERS Railways wyjeżdża zarówno z Rotterdamu jak i ze Swarzędza 3 razy w tygodniu. Od czerwca liczba połączeń w tygodniu zostanie zwiększona do 5.


Terminal kontenerowy CLIP w Swarzędzu k/Poznania jest terminalem bimodalnym o pojemności 10 000 TEU rocznie. Terminal posiada bocznicę o długości 780 m, a w 2013 dobudowuje kolejną 800m bocznicę rozładunkową. Kolejne inwestycje intermodalne są planowane w CLIP na 2014 rok. Powierzchnia magazynowa CLIP Container Terminal to 800 TEU.


Terminal kontenerowy CLIP w Swarzędzu k/Poznania (Polska) dołączył również do InlandLinks (http://www.inlandlinks.eu/nl) – internetowej platformy dla śródlądowych terminali kontenerowych, oferujących połączenia z i do Rotterdamu.


InlandLinks udostępnia dane 35 terminali: 27 w Holandii, 4 w Niemczech, 3 w Belgii i 1 w Polsce.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C