Sixfold udostępnia dane na temat transgranicznego transportu towarów

C

02-04-2020


Transport towarowy w Europie odbywa się aktualnie praktycznie bez opóźnień. Krótki czas oczekiwania na transport między Niemcami a Austrią, Francją i Szwajcarią. Nowa strona internetowa pokazuje dane w czasie rzeczywistym ze wszystkich europejskich granic.

Dostawa towarów w Europie jest nadal zapewniona, mimo iż, wiele krajów wprowadziło ścisłe kontrole graniczne w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się Covid-19. Nie powoduje to jednak ograniczeń na międzynarodowy przepływ towarów. Opóźnienia z ostatniego tygodnia, które w kilku przypadkach były znaczne i doprowadziły do powstania korków o długości ponad 50 km oraz 24-godzinnego czasu oczekiwania na niektórych granicach, zostały uregulowane. Patrząc na sytuację obecnie panującą w Niemczech, tylko transport drogowy przez granice do Szwajcarii, Francji i Austrii jest nieco wolniejszy. Wskazują na to dane z monitoringu, które otrzymujemy od naszego partnera Sixfold.

Sixfold pomaga załadowcom i przewoźnikom w śledzeniu pojazdów w czasie rzeczywistym; Transporeon obsługuje platformę służącą do realizacji zleceń transportowych. Daje to obu firmom kompleksowy, bardzo aktualny przegląd rzeczywistego przepływu towarów w Europie. Dane dotyczące czasu oczekiwania na granicy są teraz przedstawione w sposób jasny i bezpłatny na szczegółowej mapie:

Link do mapy (źródło: Sixfold)

Informacje te opierają się na danych pochodzących z urządzeń śledzących GPS, zainstalowanych w dziesiątkach tysięcy samochodów ciężarowych, które uczestniczą w transporcie transgranicznym. Są one przetwarzane w czasie rzeczywistym i wykorzystywane do obliczania bieżących czasów oczekiwania na wszystkich europejskich przejściach granicznych. Pozwala to na wczesne rozpoznanie problemów i zaplanowanie alternatywnych rozwiązań. Dane mogą również pomóc politykom i administratorom w lepszej ocenie sytuacji.

W ubiegłym tygodniu (16-22 marca), liczba opóźnień w transporcie drogowym w całej Europie była tylko od trzech do siedmiu procent wyższa od długoterminowej średniej, chociaż w niektórych regionach występowały wyższe odchylenia w poszczególnych dniach.

Pomimo napiętej sytuacji i natychmiastowych działań podejmowanych przez polityków, sytuacja jest w dużej mierze stabilna: towary wciąż docierają do celu –  mówi Wolfgang Wörner, CEO Sixfold.

Natomiast według Stephana Siebera, CEO Transporeon, dane te dają jasny sygnał: Przewoźnicy i działy logistyki mają procesy pod kontrolą.

Transporeon zwiększa wydajność logistyczną i rentowność każdego ładunku, zaś Sixfold jest jedną z europejskich platform, umożliwiającą śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C