W sobotę w Legnicy: Drzwi otwarte KD

C

25-05-2017

Nowoczesne pociągi, darmowy dojazd oraz atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Już w sobotę w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy rozpocznie się kolejna edycja „Drzwi otwartych KD”.

Nowoczesne pociągi, darmowy dojazd oraz atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Już w sobotę w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy rozpocznie się kolejna edycja „Drzwi otwartych KD”.

 

Podczas imprezy będzie można zwiedzić i poznać tajemnice elektrycznych zespołów trakcyjnych, takich jak nowoczesny „Impuls”, czy EN57 „Endolino”. Nie zabraknie również pociągów spalinowych najnowszej generacji znajdujących się w taborze regionalnego przewoźnika, jak na przykład SA 139. Uczestnicy sobotniego spotkania będą mogli porozmawiać z pracownikami Kolei Dolnośląskich, poznać sekrety pracy kolejarza oraz zrobić sobie zdjęcie w fotelu maszynisty.

„Wszystko, co robimy jako Koleje Dolnośląskie, robimy dla naszych pasażerów. Każdego dnia dowozimy do pracy, szkoły i domu tysiące podróżnych. „Drzwi otwarte” to doskonała okazja, by „od kuchni” pokazać, jak funkcjonujemy”  mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.  „Odwiedzający będą mieli możliwość bliżej poznać pracowników Kolei Dolnośląskich, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszych pociągów. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu do udziału w sobotniej imprezie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. “

Jak przystało na imprezę najnowocześniejszego przewoźnika regionalnego w Polsce, mieszkańcy okolic Legnicy i Wrocławia nie muszą martwić się o transport na wydarzenie. Dla chętnych zostaną uruchomione darmowe pociągi specjalne. Na linii Legnica – Malczyce – Miłkowice – Legnica przewidziano dwa kursy o godzinie 11:35 i 15:30. Natomiast podróżni ze stolicy Dolnego Śląska dojadą do Legnicy ze stacji Wrocław Główny o 13:30. Pociąg powrotny wyruszy z Legnicy o godzinie 17:23.

Na najmłodszych czeka nie tylko zwiedzanie pociągu i rozmowy z kolejarzami, ale również zabawy z animatorami czy słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

„Drzwi otwarte KD” rozpoczną się w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy przy ul. Pątnowskiej 1 w sobotę, 27 maja, o godzinie 13:00 i potrwają do godziny 17:00. Zapraszamy!

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C