Solaris Tramino w ruchu liniowym

C

30-01-2011

   {modal href="/images/stories/solaris_tramino1_big.jpg"} {/modal} Od 29 stycznia br.  kursy na regularnej linii w Poznaniu rozpoczął Solaris Tramino. Na początek z nowoczesnego, niskopodłogowego tramwaju będą mogli skorzystać pasażerowie linii nr 14 łączącej Piątkowo z Górczynem.   Solaris Tramino, który wyjechał na poznańskie torowiska to przedseryjny egzemplarz, po którym zostaną  wprowadzone pierwsze tramwaje z 45 sztuk zaplanowanych na lata 2011-2012.   - Zdecydowaliśmy się na wydzierżawienie tego pojazdu, głównie w celu zebrania dodatkowych doświadczeń z eksploatacji w rzeczywistym ruchu z pasażerami. Dzięki temu zarówno motorniczowie oraz obsługa techniczna będzie doskonale przygotowana na przyjęcie pierwszej partii Solarisów Tramino, które dotrą do nas w połowie tego roku -  mówi Jan Firlik Dyrektor Pionu Przewozów Tramwajowych w poznańskim MPK. Umowa dzierżawy tramwaju pomiędzy firmą Solaris a poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym została podpisana na trzy lata. W okresie jej obowiązywania poznański przewoźnik będzie płacić tylko i wyłącznie za przejechane kilometry z pasażerami. Umowa przewiduje, że Solaris będzie mógł wypożyczać tramwaj na targi i prezentacje. Bieżącą obsługę serwisową zapewnia producent tramwaju. Ponadto w pierwszych tygodniach kursowania Tramino, motorniczym MPK będzie towarzyszyć pracownik firmy Solaris, który w razie potrzeby będzie służyć wiedzą na temat nowego pojazdu. - Do prowadzenia Solarisa Tramino została już oddelegowana grupa najlepszych motorniczych którzy przeszli specjalne szkolenie - mówi Jan Firlik. Tramwaj swoje kursy rozpocznie na linii numer 14. W kolejnych tygodniach będzie również pojawiał się na pozostałych liniach.
  
{modal href=”/images/stories/solaris_tramino1_big.jpg”}
{/modal}
Od 29 stycznia br.  kursy na regularnej linii w Poznaniu rozpoczął Solaris Tramino. Na początek z nowoczesnego, niskopodłogowego tramwaju będą mogli skorzystać pasażerowie linii nr 14 łączącej Piątkowo z Górczynem.
 
Solaris Tramino, który wyjechał na poznańskie torowiska to przedseryjny egzemplarz, po którym zostaną  wprowadzone pierwsze tramwaje z 45 sztuk zaplanowanych na lata 2011-2012.
 
Zdecydowaliśmy się na wydzierżawienie tego pojazdu, głównie w celu zebrania dodatkowych doświadczeń z eksploatacji w rzeczywistym ruchu z pasażerami. Dzięki temu zarówno motorniczowie oraz obsługa techniczna będzie doskonale przygotowana na przyjęcie pierwszej partii Solarisów Tramino, które dotrą do nas w połowie tego roku –  mówi Jan Firlik Dyrektor Pionu Przewozów Tramwajowych w poznańskim MPK.

Umowa dzierżawy tramwaju pomiędzy firmą Solaris a poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym została podpisana na trzy lata. W okresie jej obowiązywania poznański przewoźnik będzie płacić tylko i wyłącznie za przejechane kilometry z pasażerami. Umowa przewiduje, że Solaris będzie mógł wypożyczać tramwaj na targi i prezentacje.

Bieżącą obsługę serwisową zapewnia producent tramwaju. Ponadto w pierwszych tygodniach kursowania Tramino, motorniczym MPK będzie towarzyszyć pracownik firmy Solaris, który w razie potrzeby będzie służyć wiedzą na temat nowego pojazdu. – Do prowadzenia Solarisa Tramino została już oddelegowana grupa najlepszych motorniczych którzy przeszli specjalne szkolenie – mówi Jan Firlik. Tramwaj swoje kursy rozpocznie na linii numer 14. W kolejnych tygodniach będzie również pojawiał się na pozostałych liniach.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C