Soloplan zacieśnia współpracę z SAP-em i Microsoftem

C

25-09-2012

  Firma Soloplan potwierdziła swoją ścisłą i wieloletnią współpracę z SAP-em i Microsoftem - użytkownicy opracowanego przez firmę oprogramowania do zarządzania transportem (TMS) CarLo, korzystają ze specjalnych interfejsów do systemu gospodarki towarowej SAP jak i z najnowszych rozwiązań oferowanych przez "C#". W 2012 roku interfejs pomiędzy CarLo i systemem ERP SAP został certyfikowany już po raz trzeci (pierwszy raz w 1998 r).     Wszystkie systemy SAP R/3 począwszy od wersji 3.1 H mogą być połączone z CarLo online lub offline. Można przy tym korzystać z różnych modułów SAP, takich jak: MM (Material Management), SD (Sales & Distribution) lub Fi/Co (Finance & Controlling). Za pośrednictwem tego interfejsu do CarLo są importowane na przykład generowane zamówienia w SAP-ie. Baza danych znajdująca się  w SAP-ie jest do dyspozycji bez konieczności tracenia czasu na ponowne jej wprowadzanie, a dane mogą one być profesjonalnie rozplanowane, nadzorowane i rozliczane. Zastosowanie certyfikowanego interfejsu SD-TPS dba o wysoką wydajność i bezpieczeństwo, bowiem połączenie odbywa się bez wymiany danych. Bezpośredni strumień danych jest dzięki temu wyraźnie szybszy i bezpieczniejszy. W przypadku zakłóceń względnie niekompletnego przesłania danych specjalne protokoły bezpieczeństwa dbają o to, aby w obydwu systemach był identyczny stan bazy danych. Późniejsze zmiany dokonywane przez dysponenta - na przykład dotyczące wagi transportowanych ładunków - są tak samo sprawnie synchronizowane w obydwu systemach. Spedytorzy mogą nawet jednocześnie używać kilku interfejsów. Ma to sens w przypadku, gdy w SAP-ie pracują rożni dostawcy, którzy chcą przesyłać zlecenia transportowe droga elektroniczną. Przesyłanie danych pomiędzy SAP-em i CarLo odbywa się nie tylko online, lecz także offline przez plik tekstowy - w przypadku, gdy nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy ERP i TMS.   Ponadto stała współpraca Microsoft daje klientom konkretne korzyści: CarLo przy pomocy nowoczesnego języka programowania "C#" ciągle się rozwija, zaś pracownicy Soloplan mają dostęp do bazy danych i wersji testowych systemów operacyjnych.

 

soloplanFirma Soloplan potwierdziła swoją ścisłą i wieloletnią współpracę z SAP-em i Microsoftem – użytkownicy opracowanego przez firmę oprogramowania do zarządzania transportem (TMS) CarLo, korzystają ze specjalnych interfejsów do systemu gospodarki towarowej SAP jak i z najnowszych rozwiązań oferowanych przez “C#”. W 2012 roku interfejs pomiędzy CarLo i systemem ERP SAP został certyfikowany już po raz trzeci (pierwszy raz w 1998 r).

 

 

Wszystkie systemy SAP R/3 począwszy od wersji 3.1 H mogą być połączone z CarLo online lub offline. Można przy tym korzystać z różnych modułów SAP, takich jak: MM (Material Management), SD (Sales & Distribution) lub Fi/Co (Finance & Controlling). Za pośrednictwem tego interfejsu do CarLo są importowane na przykład generowane zamówienia w SAP-ie.


Baza danych znajdująca się  w SAP-ie jest do dyspozycji bez konieczności tracenia czasu na ponowne jej wprowadzanie, a dane mogą one być profesjonalnie rozplanowane, nadzorowane i rozliczane. Zastosowanie certyfikowanego interfejsu SD-TPS dba o wysoką wydajność i bezpieczeństwo, bowiem połączenie odbywa się bez wymiany danych. Bezpośredni strumień danych jest dzięki temu wyraźnie szybszy i bezpieczniejszy. W przypadku zakłóceń względnie niekompletnego przesłania danych specjalne protokoły bezpieczeństwa dbają o to, aby w obydwu systemach był identyczny stan bazy danych. Późniejsze zmiany dokonywane przez dysponenta – na przykład dotyczące wagi transportowanych ładunków – są tak samo sprawnie synchronizowane w obydwu systemach.


Spedytorzy mogą nawet jednocześnie używać kilku interfejsów. Ma to sens w przypadku, gdy w SAP-ie pracują rożni dostawcy, którzy chcą przesyłać zlecenia transportowe droga elektroniczną. Przesyłanie danych pomiędzy SAP-em i CarLo odbywa się nie tylko online, lecz także offline przez plik tekstowy – w przypadku, gdy nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy ERP i TMS.

 

Ponadto stała współpraca Microsoft daje klientom konkretne korzyści: CarLo przy pomocy nowoczesnego języka programowania “C#” ciągle się rozwija, zaś pracownicy Soloplan mają dostęp do bazy danych i wersji testowych systemów operacyjnych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C