Spedimex z nowym oddziałem w centralnej Polsce

C

22-04-2020


Spółka Spedimex, polski operator logistyczny, rozpoczęła działalność w nowym oddziale dystrybucyjnym w Pruszkowie. Z początkiem kwietnia dotychczasowy oddział w Ożarowie Mazowieckim został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu, zlokalizowanego na terenie jednego z warszawskich parków magazynowych Panattoni Park Pruszków III.

 

– Decyzja o przeniesieniu do nowej lokalizacji w Panattoni Park Pruszków jest wynikiem rozwoju operacji dystrybucyjnych oraz magazynowych w tym regionie – powiedział Hubert Oniszczuk, dyrektor zarządzający ds. operacji transportowych w Spedimex. – Nowoczesna powierzchnia pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb naszych klientów, a jednocześnie zapewnia większy komfort naszym pracownikom.

Oddział w nowej lokalizacji to 6000 mkw., z czego 300 mkw. stanowi powierzchnia biurowa. Ma 15 bram przeładunkowych, w tym jedną z poziomu „0”. Zatrudnia 30 pracowników. Obiekt jest dogodnie położony bezpośrednio przy autostradzie A2, co stwarza doskonałe warunki dla dostaw przesyłek w regionie. Oprócz zadań związanych z dystrybucją przesyłek, terminal pełni również funkcję magazynu logistycznego.

Na terenie Warszawy spółka Spedimex rozpoczęła działalność w 2013 roku. Jest to region mający szczególne znaczenie na mapie połączeń operatora, wyspecjalizowanego w obsłudze sieci detalicznych.

– Jest to niezwykle ważny rynek dla naszych klientów, na którym mają mocno rozwiniętą sieć sprzedaży – wyjaśnia Hubert Oniszczuk. – To wymaga od nas dużej elastyczności operacyjnej, a także nowoczesnego zaplecza. Nowa powierzchnia, wyposażona w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, w tak atrakcyjnej dystrybucyjnie lokalizacji, pozwoli jeszcze lepiej realizować oczekiwania naszych klientów.

Rozbudowa powierzchni terminalowo-magazynowej Spedimex widoczna jest również w innych częściach kraju. Na przełomie kwietnia i maja spółka przeprowadzi operacje w Sosnowcu, a sukcesywnie będzie unowocześniać powierzchnię we wszystkich lokalizacjach.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C