Spółka W.P.C dołączyła do SEGRO Logistics Park w Nadarzynie

C

27-02-2017

Spółka W.P.C., dołączyła do grona klientów SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. W transakcji pośredniczyła firma Renthis Estate. Tym samym zakończona w trzecim kwartale 2016 roku rozbudowa jednego z obiektów, realizowana przez SEGRO w części, jako inwestycja spekulacyjna, jest już praktycznie w pełni wynajęta.     Z 14 800 m2, o które łącznie rozbudowano budynek C w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, 2 400 m2 wynajęła w ramach nowo podpisanej umowy firma W.P.C. Na terenie parku w Nadarzynie powstanie jej nowe centrum logistyczne. Spółka W.P.C. działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma posiada w swoim portfolio tysiące produktów, jest wyłącznym dystrybutorem japońskich wyrobów piśmiennych PILOT, artykułów szkolnych i biurowych brytyjskiej marki PUKKA, a także zszywaczy i dziurkaczy KANEX. Nowa inwestycja na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn jest związana z rozwojem W.P.C.   „Rosnący wolumen zamówień obsługiwanych przez naszą firmę, będący pochodną obserwowanego na rynku wzrostu zapotrzebowania na artykuły papiernicze oraz produkty biurowo-szkolne sprawił, że podjęliśmy decyzję, by poszukać innowacji w kontekście logistyki. Składowanie tego rodzaju materiałów wymaga dobrze zorganizowanej przestrzeni, a terminowość i skuteczność realizacji dostaw może zapewnić jedynie sprawne zarządzanie magazynem. Atutem, który przemawiał za wyborem parku logistycznego w Nadarzynie była wysoka elastyczność SEGRO i zrozumienie naszych potrzeb. Nowa przestrzeń w istotny sposób zwiększy naszą dotychczasową powierzchnię magazynową i mamy nadzieję, że dzięki strategicznej lokalizacji obiektu korzystnie wpłynie także na wzrost efektywności i wydajności transportu produktów”  ocenia Artur Piotrowski, Dyrektor Handlowy W.P.C. Sp. z o.o.   SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn to centrum logistyczne znajdujące się 15 kilometrów od Warszawy. Jest zlokalizowane przy drodze krajowej nr 8, jednej z najważniejszych międzynarodowych tras tranzytowych, łączącej Litwę z Czechami, oraz w pobliżu autostrady A2, dróg ekspresowych S2/S7/S8 oraz drogi krajowej nr 7 prowadzącej do Krakowa. Zrealizowane dotychczas projekty deweloperskie obejmują ponad 90 000 m2 z potencjałem dalszej rozbudowy do 140 000 m2. Aktualnie w parku dostępny jest moduł wielkości 4000 m2, istnieje również możliwość realizacji wielkopowierzchniowych projektów szytych na miarę.  

SEGRO Logistics Park Nadarzyn 1Spółka W.P.C., dołączyła do grona klientów SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. W transakcji pośredniczyła firma Renthis Estate. Tym samym zakończona w trzecim kwartale 2016 roku rozbudowa jednego z obiektów, realizowana przez SEGRO w części, jako inwestycja spekulacyjna, jest już praktycznie w pełni wynajęta.

 

 

Z 14 800 m2, o które łącznie rozbudowano budynek C w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, 2 400 m2 wynajęła w ramach nowo podpisanej umowy firma W.P.C. Na terenie parku w Nadarzynie powstanie jej nowe centrum logistyczne. Spółka W.P.C. działa na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma posiada w swoim portfolio tysiące produktów, jest wyłącznym dystrybutorem japońskich wyrobów piśmiennych PILOT, artykułów szkolnych i biurowych brytyjskiej marki PUKKA, a także zszywaczy i dziurkaczy KANEX. Nowa inwestycja na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn jest związana z rozwojem W.P.C.

 

„Rosnący wolumen zamówień obsługiwanych przez naszą firmę, będący pochodną obserwowanego na rynku wzrostu zapotrzebowania na artykuły papiernicze oraz produkty biurowo-szkolne sprawił, że podjęliśmy decyzję, by poszukać innowacji w kontekście logistyki. Składowanie tego rodzaju materiałów wymaga dobrze zorganizowanej przestrzeni, a terminowość i skuteczność realizacji dostaw może zapewnić jedynie sprawne zarządzanie magazynem. Atutem, który przemawiał za wyborem parku logistycznego w Nadarzynie była wysoka elastyczność SEGRO i zrozumienie naszych potrzeb. Nowa przestrzeń w istotny sposób zwiększy naszą dotychczasową powierzchnię magazynową i mamy nadzieję, że dzięki strategicznej lokalizacji obiektu korzystnie wpłynie także na wzrost efektywności i wydajności transportu produktów”  ocenia Artur Piotrowski, Dyrektor Handlowy W.P.C. Sp. z o.o.

 

SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn to centrum logistyczne znajdujące się 15 kilometrów od Warszawy. Jest zlokalizowane przy drodze krajowej nr 8, jednej z najważniejszych międzynarodowych tras tranzytowych, łączącej Litwę z Czechami, oraz w pobliżu autostrady A2, dróg ekspresowych S2/S7/S8 oraz drogi krajowej nr 7 prowadzącej do Krakowa. Zrealizowane dotychczas projekty deweloperskie obejmują ponad 90 000 m2 z potencjałem dalszej rozbudowy do 140 000 m2. Aktualnie w parku dostępny jest moduł wielkości 4000 m2, istnieje również możliwość realizacji wielkopowierzchniowych projektów szytych na miarę.

 

SEGRO Logistics Park Nadarzyn 2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C