Status AEO dla JAS-FBG S.A.

C

26-10-2010

  Niedawno w JAS-FBG S.A. zakończyła się procedura szczegółowego audytu dającą prawo do posługiwania się statusem upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) w odniesieniu do uproszczeń celnych. Dzięki temu spółka może zapewnić dodatkowe ułatwienia swoim klientom korzystającym z usług agencji celnej.       Certyfikat AEO jest gwarancją, że spółka posiada wysoką wiarygodność w oczach organów celnych. Posiadanie tego uprawnienia oznacza, że spółka przestrzega wymogów celnych, posiada odpowiedni system zarządzania ewidencjami handlowymi i transportowymi oraz udokumentowaną wypłacalność. Status AEO przyznany w Polsce ważny jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. - Posiadanie statusu AEO oznacza też ułatwienia dla naszych klientów - wyjaśnia Piotr Sienkiewicz, dyrektor ds. agencji celnych w JAS-FBG S.A. - Dzięki niemu możemy zaproponować importerom specjalną ofertę, pozwalającą na skorzystanie z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT, polegających na rozliczeniu przez podatnika podatku VAT z tytułu importu w deklaracjach podatkowych, bez konieczności jego natychmiastowej zapłaty do Urzędu Celnego. Firma posiadająca status AEO podlega mniejszej niż inni przedsiębiorcy liczbie kontroli fizycznej i kontroli dokumentów, a w przypadku przeprowadzania kontroli odbywa się ona w priorytetowy sposób. JAS-FBG S.A. stara się o uzyskanie w kolejnych lokalizacjach zezwoleń na procedurę uproszczoną w imporcie co będzie skutkowało ułatwieniami w rozliczaniu podatku VAT dla klientów spółki.

 

Niedawno w JAS-FBG S.A. zakończyła się procedura szczegółowego audytu dającą prawo do posługiwania się statusem upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) w odniesieniu do uproszczeń celnych. Dzięki temu spółka może zapewnić dodatkowe ułatwienia swoim klientom korzystającym z usług agencji celnej.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

 


Certyfikat AEO jest gwarancją, że spółka posiada wysoką wiarygodność w oczach organów celnych. Posiadanie tego uprawnienia oznacza, że spółka przestrzega wymogów celnych, posiada odpowiedni system zarządzania ewidencjami handlowymi i transportowymi oraz udokumentowaną wypłacalność. Status AEO przyznany w Polsce ważny jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.


Posiadanie statusu AEO oznacza też ułatwienia dla naszych klientów – wyjaśnia Piotr Sienkiewicz, dyrektor ds. agencji celnych w JAS-FBG S.A. – Dzięki niemu możemy zaproponować importerom specjalną ofertę, pozwalającą na skorzystanie z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT, polegających na rozliczeniu przez podatnika podatku VAT z tytułu importu w deklaracjach podatkowych, bez konieczności jego natychmiastowej zapłaty do Urzędu Celnego.


Firma posiadająca status AEO podlega mniejszej niż inni przedsiębiorcy liczbie kontroli fizycznej i kontroli dokumentów, a w przypadku przeprowadzania kontroli odbywa się ona w priorytetowy sposób. JAS-FBG S.A. stara się o uzyskanie w kolejnych lokalizacjach zezwoleń na procedurę uproszczoną w imporcie co będzie skutkowało ułatwieniami w rozliczaniu podatku VAT dla klientów spółki.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C