STILL i OM łączą siły

C

24-05-2010

_ Europejscy przedstawiciele branży intralogistycznej - firmy STILL i OM łączą siły. Efekt współpracy to szerszy asortyment produktów oraz sprawny i szybki serwis w całej Europie.    Obie marki wchodzą w skład grupy KION, lidera europejskiego rynku transportu poziomego oraz wicelidera na rynku światowym. W ramach współpracy firma OM ma skoncentrować się na rynku włoskim, natomiast STILL na pozostałych obszarach w Europie. Obie firmy uzupełnią swoją ofertę rynkową o produkty kooperanta. - Dzięki nowym wózkom STILL, nasza firma może pokryć zapotrzebowanie na produkty z podstawowymi funkcjami, zwłaszcza w Europie Wschodniej oraz krajach nowo uprzemysłowionych - stwierdza Thomas A. Fischer, członek Zarządu STILL odpowiedzialny za sprzedaż, serwis i marketing.   - Dzięki temu możemy wykorzystać dodatkowe szanse na rynku i pełne moce wytwórcze zakładów produkcyjnych we Włoszech (Bari, Luzzara) - dodaje Thomas A. Fischer Jak dodaje Gordon Riske, CEO (Chief Executive Officer) Grupy KION - Połączenie sił OM i STILL to kolejny krok w realizacji naszej bardzo pomyślnie przebiegającej strategii wielorynkowej. Zamierzamy w dalszym ciągu wzmacniać markę OM na rynku włoskim oraz rozbudowywać asortyment OM i STILL poprzez stworzenie bardzo atrakcyjnych rodzin produktów. Kierownictwo firmy OM we Włoszech zostanie powierzone Daniele Signorini (CEO Operations) oraz Ettore Zoboli (CEO Sales & Service), który ma działać na rzecz Grupy KION. - Wspólne zarządzanie połączonych sieci sprzedaży i serwisu dwóch znanych marek we Włoszech, a także poszerzony asortyment produktów, będą stanowić znaczące wsparcie dla naszej działalności - mówi Ettore Zoboli - Rynek produktów do przenoszenia materiałów we Włoszech jest jednym z najważniejszych i największych rynków w Europie. Dlatego wspólne działania pozwolą nam dostarczać naszym klientom jeszcze lepsze, dostosowane do ich potrzeb produkty oraz zapewnić w ten sposób znaczną przewagę nad konkurencją - dodaje. Grupa KION wraz z markami Linde, STILL, OM i Baoli jest wiodącym producentem wózków widłowych w Europie (drugie miejsce na świecie). Firma OM powstała w 1917 roku, produkuje i sprzedaje wózki czołowe i urządzenia techniki magazynowej. Przedsiębiorstwo zatrudnia 900 pracowników i jest liderem w branży urządzeń do transportu poziomego we Włoszech. Fabryki znajdują się w Bari i Luzzarze, a siedziba firmy w Lainate koło Mediolanu (Włochy). Firma STILL jest jednym z największych dostawców inteligentnych systemów sterowania logistyką wewnątrzzakładowym przepływem materiałów oraz informacji. Od czasu założenia przedsiębiorstwa w 1920 roku, STILL produkuje innowacyjne i przyjazne środowisku wózki widłowe oraz urządzenia techniki magazynowej w oparciu o nowoczesny i ergonomiczny design. Głównym miejscem produkcji oraz siedzibą firmy jest Hamburg. . 
_
Europejscy przedstawiciele branży intralogistycznej – firmy STILL i OM łączą siły. Efekt współpracy to szerszy asortyment produktów oraz sprawny i szybki serwis w całej Europie.  
 
Obie marki wchodzą w skład grupy KION, lidera europejskiego rynku transportu poziomego oraz wicelidera na rynku światowym. W ramach współpracy firma OM ma skoncentrować się na rynku włoskim, natomiast STILL na pozostałych obszarach w Europie. Obie firmy uzupełnią swoją ofertę rynkową o produkty kooperanta. Dzięki nowym wózkom STILL, nasza firma może pokryć zapotrzebowanie na produkty z podstawowymi funkcjami, zwłaszcza w Europie Wschodniej oraz krajach nowo uprzemysłowionych – stwierdza Thomas A. Fischer, członek Zarządu STILL odpowiedzialny za sprzedaż, serwis i marketing.
 
– Dzięki temu możemy wykorzystać dodatkowe szanse na rynku i pełne moce wytwórcze zakładów produkcyjnych we Włoszech (Bari, Luzzara) – dodaje Thomas A. Fischer
Jak dodaje Gordon Riske, CEO (Chief Executive Officer) Grupy KION – Połączenie sił OM i STILL to kolejny krok w realizacji naszej bardzo pomyślnie przebiegającej strategii wielorynkowej. Zamierzamy w dalszym ciągu wzmacniać markę OM na rynku włoskim oraz rozbudowywać asortyment OM i STILL poprzez stworzenie bardzo atrakcyjnych rodzin produktów.
 
Kierownictwo firmy OM we Włoszech zostanie powierzone Daniele Signorini (CEO Operations) oraz Ettore Zoboli (CEO Sales & Service), który ma działać na rzecz Grupy KION.
 
Wspólne zarządzanie połączonych sieci sprzedaży i serwisu dwóch znanych marek we Włoszech, a także poszerzony asortyment produktów, będą stanowić znaczące wsparcie dla naszej działalności – mówi Ettore Zoboli – Rynek produktów do przenoszenia materiałów we Włoszech jest jednym z najważniejszych i największych rynków w Europie. Dlatego wspólne działania pozwolą nam dostarczać naszym klientom jeszcze lepsze, dostosowane do ich potrzeb produkty oraz zapewnić w ten sposób znaczną przewagę nad konkurencją – dodaje.
 
Grupa KION wraz z markami Linde, STILL, OM i Baoli jest wiodącym producentem wózków widłowych w Europie (drugie miejsce na świecie).
Firma OM powstała w 1917 roku, produkuje i sprzedaje wózki czołowe i urządzenia techniki magazynowej. Przedsiębiorstwo zatrudnia 900 pracowników i jest liderem w branży urządzeń do transportu poziomego we Włoszech. Fabryki znajdują się w Bari i Luzzarze, a siedziba firmy w Lainate koło Mediolanu (Włochy).
Firma STILL jest jednym z największych dostawców inteligentnych systemów sterowania logistyką wewnątrzzakładowym przepływem materiałów oraz informacji. Od czasu założenia przedsiębiorstwa w 1920 roku, STILL produkuje innowacyjne i przyjazne środowisku wózki widłowe oraz urządzenia techniki magazynowej w oparciu o nowoczesny i ergonomiczny design. Głównym miejscem produkcji oraz siedzibą firmy jest Hamburg.
 
.
 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C