Strategiczną umowę o partnerstwie

C

20-12-2017

CLdN CARGO jest firmą logistyczną świadczącą zindywidualizowane usługi w zakresie transportu morskiego bliskiego zasięgu z wykorzystaniem kontenerów i wyposażenia naczep. Jako podmiot należący do Grupy CLdN specjalizuje się w usługach logistycznych w zakresie przewozu suchego ładunku oraz transportu typu ro-ro i door-to-door.

CLdN CARGO jest firmą logistyczną świadczącą zindywidualizowane usługi w zakresie transportu morskiego bliskiego zasięgu z wykorzystaniem kontenerów i wyposażenia naczep. Jako podmiot należący do Grupy CLdN specjalizuje się w usługach logistycznych w zakresie przewozu suchego ładunku oraz transportu typu ro-ro i door-to-door.

Grupa ICTS zawarła strategiczną umowę o partnerstwie z firmami Waberer’s International Nyrt oraz Link sp. z o.o. w zakresie konserwacji, naprawy i innych usług związanych z wykorzystaniem ich urządzeń tocznych. Współpraca ta jest rezultatem działań Grupy ICTS skoncentrowanych na międzynarodowej działalności poprzez prowadzenie różnego typu warsztatów i świadczenie mobilnych transgranicznych usług w terenie.

Firma Waberer’s jest  przewoźnikiem z własną flotą specjalizującym się w międzynarodowym transporcie ciężarowym w Europie. Niedawno firma Waberer’s nabyła dobrze znaną polską Grupę Link. Umowa partnerstwa z tymi dwoma podmiotami jest zgodna ze strategią „zero wad” stosowaną przez Grupę ICTS. Spółka chce dzięki temu podejściu skupić się na osiągnięciu centralnej pozycji w Europie, bazując na opracowanych przez siebie rozwiązaniach dotyczących wynajmu i pełnego pakietu usług.

Grupa ICTS podpisała rozszerzoną umowę najmu z firmą EKOL. Umowa dotyczy wynajmu 125 naczep z przesuwnymi plandekami bocznymi typu mega huckepack firmy Kässbohrer, przy czym 100 z nich objętych jest wynajmem długoterminowym, a 25 — krótkoterminowym. W ramach umowy najmu Grupa ICTS przeprowadzi również przeglądy techniczne pojazdów (w Holandii zwane APK) oraz kontrole prewencyjne w międzynarodowych warsztatach Grupy ICTS znajdujących się w Zeebrugge w Belgii oraz w Rotterdamie w Holandii.

Zeebrugge jest miejscem strategicznym dla obu spółek. W Zeebrugge znajduje się główny warsztat Grupy ICTS; tam też firma EKOL ustanowiła niedawno swoje połączenie kolejowe do Triestu we Włoszech. Efekt synergii stał się jeszcze silniejszy, gdyż Grupa ICTS posiada specjalne zezwolenia umożliwiające wstęp na obszary o ograniczonym dostępie w przypadku kontroli naczep i napraw na miejscu.

EKOL jest zintegrowaną firmą logistyczną założoną w 1990 r. Zajmuje się świadczeniem usług w klasie międzynarodowych usług transportu towarowego, magazynowania, dystrybucji krajowej, handlu zagranicznego, zarządzania łańcuchem dostaw i usług celnych w 15 krajach. EKOL jest jednym z ważniejszych dostawców usług logistycznych w Europie, dysponując centrami dystrybucji o łącznej powierzchni 1 000 000 m² na terenie Turcji, Niemiec, Włoch, Grecji, Francji, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Rumunii, Węgier, Hiszpanii, Polski, Republiki Czeskiej, Bułgarii, Iranu i Słowenii, a ponadto może świadczyć usługi transportu intermodalnego, wykorzystując do tego 6 statków typu ro-ro, 48 pociągów towarowych tygodniowo oraz 5500 pojazdów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C