Świadectwo AEO dla DSV Air&Sea

C

20-06-2010

  {modal href="images/stories/dsv_big.jpg"} {/modal}DSV Air&Sea, spółka Grupy DSV w Polsce zajmująca się spedycją lotniczą i morską, dołączyło do grona firm spełniających wymagania unijnej certyfikacji Upoważnionego Przedsiębiorcy (Authorised Economic Operator, AEO).   Otrzymanie statusu AEO poprzedzone jest szczegółowym audytem w oparciu o kryteria Wspólnotowego Kodeksu Celnego. DSV Air&Sea musiało udowodnić, że konsekwentnie przestrzega regulacji celnych, udokumentować wypłacalność, a także wdrożyć wymagane procedury bezpieczeństwa i ewidencjonowania       - Akredytacja Upoważnionego Przedsiębiorcy to faktyczne wyróżnienie - podkreśla Wojciech Świętochowski, dyrektor ds. celnych DSV. - Wiele firm rezygnuje ze starań o AEO już na etapie składania wniosku. Nie spełniają niełatwych wymagań. Upoważniony Przedsiębiorca bierze na siebie część odpowiedzialności za bezpieczeństwo celne UE, w zamian korzystając z wielu uproszczeń.   DSV Air&Sea będzie mogło stosować łatwiejszą ścieżkę proceduralną. Zarówno przesyłki, jak i dokumentacja operatora będzie też przez organy celne traktowana priorytetowo i na specjalnych zasadach, łącznie ze specjalnymi miejscami obsługi i możliwością odprawy poza urzędem celnym. Potwierdzone certyfikatem AEO zaufanie oznacza także krótsze i rzadsze kontrole fizyczne przewożonych towarów.     - Uproszczenia celne mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się zbyt istotne, w końcu statki z Szanghaju do Gdyni nie płyną dzięki temu szybciej. Dla wielu naszych klientów gwarancja czasu dostawy jest jednak niezwykle istotna - tłumaczy Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. - Tymczasem status AEO pozwala nie tylko skrócić proces logistyczny, ale przede wszystkim uniknąć przykrych niespodzianek proceduralnych - dodaje.

 

{modal href=”images/stories/dsv_big.jpg”}

{/modal}DSV Air&Sea, spółka Grupy DSV w Polsce zajmująca się spedycją lotniczą i morską, dołączyło do grona firm spełniających wymagania unijnej certyfikacji Upoważnionego Przedsiębiorcy (Authorised Economic Operator, AEO).

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Otrzymanie statusu AEO poprzedzone jest szczegółowym audytem w oparciu o kryteria Wspólnotowego Kodeksu Celnego. DSV Air&Sea musiało udowodnić, że konsekwentnie przestrzega regulacji celnych, udokumentować wypłacalność, a także wdrożyć wymagane procedury bezpieczeństwa i ewidencjonowania

   

 

– Akredytacja Upoważnionego Przedsiębiorcy to faktyczne wyróżnienie – podkreśla Wojciech Świętochowski, dyrektor ds. celnych DSV. – Wiele firm rezygnuje ze starań o AEO już na etapie składania wniosku. Nie spełniają niełatwych wymagań. Upoważniony Przedsiębiorca bierze na siebie część odpowiedzialności za bezpieczeństwo celne UE, w zamian korzystając z wielu uproszczeń.

 

DSV Air&Sea będzie mogło stosować łatwiejszą ścieżkę proceduralną. Zarówno przesyłki, jak i dokumentacja operatora będzie też przez organy celne traktowana priorytetowo i na specjalnych zasadach, łącznie ze specjalnymi miejscami obsługi i możliwością odprawy poza urzędem celnym. Potwierdzone certyfikatem AEO zaufanie oznacza także krótsze i rzadsze kontrole fizyczne przewożonych towarów.  

 

– Uproszczenia celne mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się zbyt istotne, w końcu statki z Szanghaju do Gdyni nie płyną dzięki temu szybciej. Dla wielu naszych klientów gwarancja czasu dostawy jest jednak niezwykle istotna – tłumaczy Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. – Tymczasem status AEO pozwala nie tylko skrócić proces logistyczny, ale przede wszystkim uniknąć przykrych niespodzianek proceduralnych – dodaje.

PROMOCJA

PROMOCJA

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C