Szkodę należy zgłosić szybko, ale dokumentów nie wysyłać pochopnie

C

29-11-2016

Przewoźnik z Sochaczewa otrzymał od dużej, międzynarodowej spedycji zlecenie przewiezienia nowoczesnych telewizorów LED na trasie Hiszpania – Polska. W trakcie jazdy na terenie Francji doszło do wypadku drogowego, wynikiem czego uszkodzony został towar o wartości 123 000 €. W trakcie likwidacji szkody przewoźnik reprezentowany przez prawników Kancelarii Prawnej IURIDICA został objęty pełną ochroną prawną zarówno na etapie ustalenia ostatecznej kwoty należnej osobie uprawnionej, jak i w trakcie likwidacji szkody ubezpieczyciela.   TUiR Warta S.A. wypłaciła 399 858,29 PLN. Odszkodowanie wypłacone z polisy OCP przewoźnika stanowi wartość zniszczonego towaru po odjęciu wartości odzysku oraz franszyzy redukcyjnej. Ubezpieczyciel wypłacił także 3556 € kosztów przepakowania oraz 2500 € kosztów magazynowania i sortowania towaru po szkodzie. Całkowity koszt przewoźnika wyniósł 300 € – zgodnie z ustaloną w polisie OCPD wysokością franszyzy redukcyjnej, a dodatkowym sukcesem było uniknięcie długotrwałego procesu sądowego.   Przykład ten jest potwierdzeniem zasady, że szkodę należy zgłosić szybko, ale dokumentów nie wysyłać pochopnie – podsumowuje Łukasz Chwalczuk z krakowskiej kancelarii specjalizującej się w obsłudze firm transportowych.

IuridicaPrzewoźnik z Sochaczewa otrzymał od dużej, międzynarodowej spedycji zlecenie przewiezienia nowoczesnych telewizorów LED na trasie Hiszpania – Polska. W trakcie jazdy na terenie Francji doszło do wypadku drogowego, wynikiem czego uszkodzony został towar o wartości 123 000 €. W trakcie likwidacji szkody przewoźnik reprezentowany przez prawników Kancelarii Prawnej IURIDICA został objęty pełną ochroną prawną zarówno na etapie ustalenia ostatecznej kwoty należnej osobie uprawnionej, jak i w trakcie likwidacji szkody ubezpieczyciela.

 

TUiR Warta S.A. wypłaciła 399 858,29 PLN. Odszkodowanie wypłacone z polisy OCP przewoźnika stanowi wartość zniszczonego towaru po odjęciu wartości odzysku oraz franszyzy redukcyjnej. Ubezpieczyciel wypłacił także 3556 € kosztów przepakowania oraz 2500 € kosztów magazynowania i sortowania towaru po szkodzie. Całkowity koszt przewoźnika wyniósł 300 € – zgodnie z ustaloną w polisie OCPD wysokością franszyzy redukcyjnej, a dodatkowym sukcesem było uniknięcie długotrwałego procesu sądowego.

 

Przykład ten jest potwierdzeniem zasady, że szkodę należy zgłosić szybko, ale dokumentów nie wysyłać pochopnie – podsumowuje Łukasz Chwalczuk z krakowskiej kancelarii specjalizującej się w obsłudze firm transportowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C