Szósty obiekt w Panattoni Park Poznań I – ruszyła budowa dla NAVO

C

08-10-2010

   {modal href="/images/stories/panattoni_poznan1_big.jpg"} {/modal} Panattoni Europe, przedstawiciel rynku nieruchomości przemysłowych, startuje z budową szóstego magazynu na terenie Panattoni Park Poznań I. Tym razem będzie to obiekt o charakterze spekulacyjnym, o powierzchni 10 700 m2. Jego pierwszym Najemcą został dotychczasowy klient dewelopera, firma NAVO PGD.      Inwestycja rozpoczęła się w połowie września i jest szóstym, ostatnim planowanym obiektem w ramach Panattoni Park Poznań I. Powstający magazyn o powierzchni 10 700 m2 ma charakter spekulacyjny. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2011 roku, ale już dziś ma pierwszego Najemcę. Został nim dotychczasowy klient Panattoni Park Poznań I, firma NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna. NAVO PGD jest firmą wyspecjalizowaną w świadczeniu usług dystrybucyjnych i logistycznych dla produktów FMCG. Firma jest strategicznym partnerem Procter&Gamble w Polsce, wśród kluczowych kooperantów NAVO znajdują się także 3M, SC Johnson i Newell Rubbermaid. W powstającym budynku zajmie 6 170 m2, z czego 5 620 m2 przeznaczone zostanie na magazyn, zaś 550 m2 będą stanowić biura. Lokalizacja w Gądkach jest jednym z trzech Centrów Dystrybucyjnych NAVO, pozostałe dwa znajdują się w Tychach i Nadarzynie.- W związku z rozwojem firmy NAVO PGD i strategią na najbliższe trzy lata, stanęliśmy przed potrzebą usprawnienia funkcjonowania Centrów Dystrybucyjnych. Oferta Panattoni Europe , ze względu na swoją dużą elastyczność, w najwyższym stopniu okazała się zgodna z naszymi planami rozwojowymi, co zdecydowało o kontynuacji wieloletniej współpracy - powiedział Mariusz Latos, Dyrektor Operacyjny NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna. Panattoni Park Poznań I to centrum dystrybucyjne o powierzchni 171 600 m2, które składać się będzie z sześciu budynków położonych wzdłuż krajowej drogi ekspresowej S11, 13 km od centrum Poznania. Aktualnie na terenie parku trwa od sierpnia druga budowa obiektu o charakterze BTS dla firmy Neuca SA, o powierzchni 11 400 m2. 
  
{modal href=”/images/stories/panattoni_poznan1_big.jpg”}
{/modal}
Panattoni Europe, przedstawiciel rynku nieruchomości przemysłowych, startuje z budową szóstego magazynu na terenie Panattoni Park Poznań I. Tym razem będzie to obiekt o charakterze spekulacyjnym, o powierzchni 10 700 m2. Jego pierwszym Najemcą został dotychczasowy klient dewelopera, firma NAVO PGD.
 
  
Inwestycja rozpoczęła się w połowie września i jest szóstym, ostatnim planowanym obiektem w ramach Panattoni Park Poznań I. Powstający magazyn o powierzchni 10 700 m2 ma charakter spekulacyjny. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2011 roku, ale już dziś ma pierwszego Najemcę. Został nim dotychczasowy klient Panattoni Park Poznań I, firma NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna.

NAVO PGD jest firmą wyspecjalizowaną w świadczeniu usług dystrybucyjnych i logistycznych dla produktów FMCG. Firma jest strategicznym partnerem Procter&Gamble w Polsce, wśród kluczowych kooperantów NAVO znajdują się także 3M, SC Johnson i Newell Rubbermaid. W powstającym budynku zajmie 6 170 m2, z czego 5 620 m2 przeznaczone zostanie na magazyn, zaś 550 m2 będą stanowić biura. Lokalizacja w Gądkach jest jednym z trzech Centrów Dystrybucyjnych NAVO, pozostałe dwa znajdują się w Tychach i Nadarzynie.

W związku z rozwojem firmy NAVO PGD i strategią na najbliższe trzy lata, stanęliśmy przed potrzebą usprawnienia funkcjonowania Centrów Dystrybucyjnych. Oferta Panattoni Europe , ze względu na swoją dużą elastyczność, w najwyższym stopniu okazała się zgodna z naszymi planami rozwojowymi, co zdecydowało o kontynuacji wieloletniej współpracy – powiedział Mariusz Latos, Dyrektor Operacyjny NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna. 

Panattoni Park Poznań I to centrum dystrybucyjne o powierzchni 171 600 m2, które składać się będzie z sześciu budynków położonych wzdłuż krajowej drogi ekspresowej S11, 13 km od centrum Poznania. Aktualnie na terenie parku trwa od sierpnia druga budowa obiektu o charakterze BTS dla firmy Neuca SA, o powierzchni 11 400 m2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C