Sztuczna inteligencja przyszłością branży transportowej

C

18-09-2017

Na konferencji „Advanced Supply Chain 2017“, która odbędzie się 21. września w Warszawie wystąpi prezes hamburskiego start-upu. Rolf-Dieter Lafrenz- CEO i założyciel firmy Cargonexx poprowadzi wykład o Machine Learning i samouczących się algorytmach. Na podstawie takich technlogii bazuje model biznesowy Cargonexx: „One-Klick-Truckings“.

Na konferencji „Advanced Supply Chain 2017“, która odbędzie się 21. września w Warszawie wystąpi prezes hamburskiego start-upu. Rolf-Dieter Lafrenz- CEO i założyciel firmy Cargonexx poprowadzi wykład o Machine Learning i samouczących się algorytmach. Na podstawie takich technlogii bazuje model biznesowy Cargonexx: „One-Klick-Truckings“.

 Czy nowe technologie są kluczem do rozwiązania zagadki sukcesu? Czy ciągłe zmiany prowadzą do rozwoju przedsiębiorstwa, a może szkodzą dotychczasowej kulturze firmy?  Na te i wiele innych pytań będą szukać odpowiedzi top managerowie z branży TSL na konferencji „Advanced Supply Chain 2017“ organizowanej 21. września w Warszawie.  Również Rolf-Dieter Lafrenz poprowadzi wykład na temat innowacyjnych technologii XXI wieku i opowie, jak można wdrożyć sztuczną inteligencję w świat transportu.

 Jak dotąd ciągle obserwujemy niepokój związany z wprowadzenia sztucznej inteligencji w logistyce. Pracownicy obawiają się, że zostaną zastąpieni automatycznie funkcjonującymi maszynami wyposażonymi w sztuczną inteligencję, a pracodawcy są sfrustrowani wysokimi kosztami nowoczesnych technologii., mówi Rolf-Dieter Lafrenz. Inteligentne modele są już na chwilę obecną bardzo dobrze przetestowane, skuteczne i naprawdę łatwe w obsłudze, wyjaśnia prezes hamburskiego start-upu. Obawy o koszty i utratę pracy można rozwiązać. Przykładem jest firma Cargonexx. Nasz bezpłatny serwis umożliwia dysponentom poświęcenie się najważniejszym zadaniom w swojej firmie. Inteligentny algorytm pomaga im jedynie optymalnie wykorzystać dostępny tabor pojazdów ciężarowych i przejąć plan transportu ładunków.

 Konferencja w Warszawie jest organizowana przez międzynarodowe stowarzyszenie Bundesvereinigung Logistik (BVL) i wydawnictwo Eurologistics.  Spotkanie poprowadzi prof. Thomas Wimmer, Prezes Zarządu BVL International, i przedstawi wyniki badania BVL 2016/2017 dotyczące podstawowych trendów rozwoju i strategii w sferach “zarządzanie łańcuchami dostaw” oraz “logistyka”. Uczestnikami konferencji „Advanced Supply Chain 2017” będą przedstawiciele sektora Supply Chain i logistyki. Oprócz wglądu w najnowsze technologie i rozwiązania do zarządzania łańcuchami dostaw, konferencja oferuje również możliwości networkingowe i bezpośredni kontakt z ekspertami ze stowarzyszenia BVL, top managerami przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych oraz założycielami nowo powstałych obiecujących start-upów.

 Digitalna spedycja Cargonexx została założona w Hamburgu na początku 2016 r. przez Rolfa-Dietera Lafrenza i Andreasa Karanasa. Na niemieckim rynku działa od grudnia 2016r. Platforma spedycyjna opiera swoją działalność na algorytmie matematycznym, który na chwilę obecną posiada ponad 2 mln danych historycznych. Cargonexx to sieć transportowa składająca się również z polskich, duńskich i austriackich firm. Poza konferencją „Advanced Supply Chain 2017“ Cargonexx będzie obecny także na targach TransPoland w hali 3 w dniach 8-10 listopada.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C