Telepass wchodzi do Polski

C

19-07-2016

Telepass zapowiada interoperacyjność urządzenia Telepass EU z polską siecią Stalexportu, który zarządza częścią A4 będącej jedną z najbardziej uczęszczanych autostrad w towarowym ruchu drogowym.   Od 20 lipca elektroniczne urządzenie pokładowe Telepass EU działające już interoperacyjnie we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Belgii (tunel Liefkenshoek) będzie kompatybilne również z aktualnym systemem poboru opłat na A4 Katowice-Kraków. Telepass - jako pierwszy w Europie usługodawca w zakresie poboru opłat autostradowych - oferuje w ten sposób w Polsce rozwiązanie interoperacyjne na ważnej osi transportu, z której korzysta większość europejskich użytkowników.   „Telepass wspiera rozwój interoperacyjności urządzenia pokładowego Telepass EU we wszystkich europejskich sieciach autostrad. Po wprowadzeniu rozwiązania we Włoszech w lutym 2016 roku nowy serwis w Polsce daje sygnał na rynku poboru elektronicznego myta za przejazd samochodów ciężarowych.", mówi Gabriele Benedetto, CEO Telepass. „Stanowi to odpowiedź na silne zapotrzebowanie polskich i również europejskich spedytorów chcących korzystać z jednolitego elektronicznego urządzenia, które pozwala na szybsze pokonywanie bramek autostradowych w obrębie ekstremalnie zagęszczonego ruchu drogowego na osi tak ważnej dla europejskiego przepływu logistycznego wschód-zachód."   Dzięki prostej aktualizacji (brak konieczności wymiany boksu) wszyscy użytkownicy interoperacyjnego urządzenia Telepass EU korzystają z serwisu na autostradzie A4 nie ponosząc za to dodatkowych kosztów. Ekskluzywna oferta Telepass odpowiada naszej europejskiej strategii rozwoju. Podstawą są tu wymogi stawiane Europejskiej Usłudze Opłaty Elektronicznej (EETS), zgodnie z którymi firma zobowiązuje się do oferowania w Europie nowych elektronicznych usług w zakresie pobierania myta. Jest to pierwszy krok: Telepass pracuje już nad interoperacyjnym urządzeniem komunikującym się z punktami poboru opłat w Austrii, Niemczech i Danii, jak przekazuje Gabriele Benedetto.   „Telepass oferuje jako jedyny usługodawca w zakresie poboru opłat własne rozwiązania opracowane kompletnie przez firmę - począwszy od konstrukcji urządzeń przez koncepcję transakcji aż po rozliczenie. Telepass pragnie zaproponować swym klientom jedyne na rynku rozwiązanie zintegrowane. Oferta zawiera również logistykę boksów, należącą do najwydajniejszych na rynku, jak również najwyższej jakości obsługę klienta", oświadcza na zakończenie Gabriele Benedetto. Zapisz Zapisz Zapisz

telepass pologne 150Telepass zapowiada interoperacyjność urządzenia Telepass EU z polską siecią Stalexportu, który zarządza częścią A4 będącej jedną z najbardziej uczęszczanych autostrad w towarowym ruchu drogowym.

 

Od 20 lipca elektroniczne urządzenie pokładowe Telepass EU działające już interoperacyjnie we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Belgii (tunel Liefkenshoek) będzie kompatybilne również z aktualnym systemem poboru opłat na A4 Katowice-Kraków. Telepass – jako pierwszy w Europie usługodawca w zakresie poboru opłat autostradowych – oferuje w ten sposób w Polsce rozwiązanie interoperacyjne na ważnej osi transportu, z której korzysta większość europejskich użytkowników.

 

Telepass wspiera rozwój interoperacyjności urządzenia pokładowego Telepass EU we wszystkich europejskich sieciach autostrad. Po wprowadzeniu rozwiązania we Włoszech w lutym 2016 roku nowy serwis w Polsce daje sygnał na rynku poboru elektronicznego myta za przejazd samochodów ciężarowych.”, mówi Gabriele Benedetto, CEO Telepass. „Stanowi to odpowiedź na silne zapotrzebowanie polskich i również europejskich spedytorów chcących korzystać z jednolitego elektronicznego urządzenia, które pozwala na szybsze pokonywanie bramek autostradowych w obrębie ekstremalnie zagęszczonego ruchu drogowego na osi tak ważnej dla europejskiego przepływu logistycznego wschód-zachód.”

 

Dzięki prostej aktualizacji (brak konieczności wymiany boksu) wszyscy użytkownicy interoperacyjnego urządzenia Telepass EU korzystają z serwisu na autostradzie A4 nie ponosząc za to dodatkowych kosztów. Ekskluzywna oferta Telepass odpowiada naszej europejskiej strategii rozwoju. Podstawą są tu wymogi stawiane Europejskiej Usłudze Opłaty Elektronicznej (EETS), zgodnie z którymi firma zobowiązuje się do oferowania w Europie nowych elektronicznych usług w zakresie pobierania myta. Jest to pierwszy krok: Telepass pracuje już nad interoperacyjnym urządzeniem komunikującym się z punktami poboru opłat w Austrii, Niemczech i Danii, jak przekazuje Gabriele Benedetto.

 

„Telepass oferuje jako jedyny usługodawca w zakresie poboru opłat własne rozwiązania opracowane kompletnie przez firmę – począwszy od konstrukcji urządzeń przez koncepcję transakcji aż po rozliczenie. Telepass pragnie zaproponować swym klientom jedyne na rynku rozwiązanie zintegrowane. Oferta zawiera również logistykę boksów, należącą do najwydajniejszych na rynku, jak również najwyższej jakości obsługę klienta”, oświadcza na zakończenie Gabriele Benedetto.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C