Tematy marcowego Transport Week

C

27-01-2016

W marcu tego roku już po raz szósty odbędzie się w Trójmieście Transport Week. Ważną część tegorocznej konferencji stanowią bezpłatne polskie panele i seminaria o perspektywach dla branży transportowej.     W środę, 9 marca odbędzie się seminarium organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza oraz portal pracujwlogistyce.pl pt. „Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce”. Podczas seminarium eksperci przedstawią rolę i znaczenie żeglugi śródlądowej w Europie, rynek przewozów śródlądowych w Polsce, uwarunkowania hydrotechniczne komunikacji śródlądowej, innowacje w żegludze oraz rozwój turystyki wodnej w Polsce. Spotkanie zostanie zwieńczone panelem z udziałem prelegentów, którzy do dyskusji zaproszą uczestników wydarzenia. W ramach seminarium pt. „Czas na platformę informatyczną ładunków intermodalnych” przedstawione zostaną fakty i mity oraz trendy i perspektywy dla branży TSL. Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni eksperci podejmą dyskusję o stworzeniu giełdy ładunków intermodalnych w Polsce. Panel akademicki „Kształcenie studentów a oczekiwania rynku transportowego” organizowany przez Uniwersytet Gdański zgromadzi profesjonalistów z branży, którzy dokonają podsumowania analizy rynku pracy dla młodych. Poza panelem dyskusyjnym z udziałem zarówno pracodawców jak i potencjalnych pracobiorców, studenci będą mieli również okazję wysłuchać prezentacji o możliwościach zdobywania doświadczenia zawodowego oraz dowiedzieć się więcej o profilu wymarzonego kandydata do pracy w branży transportowej. Poza polską częścią konferencji Transport Week, jak co roku zaproszeni zostali eksperci z europejskiego rynku transportu i logistyki. Każdy dzień Transport Week odbędzie się pod znakiem kolejnych konferencji: „Ports and shipping of tomorrow”, „Baltic Container Conference” oraz „Intermodal Conference”, w których udział wezmą przedstawiciele czołowych linii żeglugowych i kontenerowych, portów morskich, operatorów terminali i portów, promowych przewoźników, dostawców technologii, a także europejskie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m. in. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie http://www.transportweek.eu/  

TransportWeek 2016 zdjecieW marcu tego roku już po raz szósty odbędzie się w Trójmieście Transport Week. Ważną część tegorocznej konferencji stanowią bezpłatne polskie panele i seminaria o perspektywach dla branży transportowej.

 

 

W środę, 9 marca odbędzie się seminarium organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza oraz portal pracujwlogistyce.pl pt. „Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce”. Podczas seminarium eksperci przedstawią rolę i znaczenie żeglugi śródlądowej w Europie, rynek przewozów śródlądowych w Polsce, uwarunkowania hydrotechniczne komunikacji śródlądowej, innowacje w żegludze oraz rozwój turystyki wodnej w Polsce. Spotkanie zostanie zwieńczone panelem z udziałem prelegentów, którzy do dyskusji zaproszą uczestników wydarzenia.

W ramach seminarium pt. „Czas na platformę informatyczną ładunków intermodalnych” przedstawione zostaną fakty i mity oraz trendy i perspektywy dla branży TSL. Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni eksperci podejmą dyskusję o stworzeniu giełdy ładunków intermodalnych w Polsce.

Panel akademicki „Kształcenie studentów a oczekiwania rynku transportowego” organizowany przez Uniwersytet Gdański zgromadzi profesjonalistów z branży, którzy dokonają podsumowania analizy rynku pracy dla młodych. Poza panelem dyskusyjnym z udziałem zarówno pracodawców jak i potencjalnych pracobiorców, studenci będą mieli również okazję wysłuchać prezentacji o możliwościach zdobywania doświadczenia zawodowego oraz dowiedzieć się więcej o profilu wymarzonego kandydata do pracy w branży transportowej.

Poza polską częścią konferencji Transport Week, jak co roku zaproszeni zostali eksperci z europejskiego rynku transportu i logistyki. Każdy dzień Transport Week odbędzie się pod znakiem kolejnych konferencji: „Ports and shipping of tomorrow”, „Baltic Container Conference” oraz „Intermodal Conference”, w których udział wezmą przedstawiciele czołowych linii żeglugowych i kontenerowych, portów morskich, operatorów terminali i portów, promowych przewoźników, dostawców technologii, a także europejskie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m. in. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie http://www.transportweek.eu/

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C