Testy magazynu w ILS

C

16-11-2016

12 listopada w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS sprawdzono poprawność przebiegu całego procesu od momentu przyjęcia towaru aż do jego wydania. W testach uczestniczyli przedstawiciele Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, członkowie zespołu wdrożeniowego, jak również ponad 200 przyszłych pracowników magazynu. Były to pierwsze testy angażujące tak duże grono.   Testy polegały na weryfikacji poprawności przebiegu całego procesu począwszy od momentu przyjęcia towarów, poprzez ich sortowanie, aż do wydania do klienta docelowego. Celem tych działań było sprawdzenie komunikacji między systemami ILS oraz firm Beumer – dostawcy sorterów i systemu transportu wewnętrznego i Asseco – dostawcy systemu zarządzania magazynem. Testy były jednocześnie okazją, by zweryfikować założenia podjęte w trakcie projektowania architektury systemu. Ponadto, była to również szansa, by przyszli użytkownicy, a więc pracownicy magazynu, mogli ocenić i przedstawić swoje opinie na temat komfortu pracy i jej ergonomii.   Sobotnie działania w Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS trwały ok. 6 godzin. Przebiegły poprawnie, a zakończyły się podsumowaniem oraz zebraniem wniosków. Podczas procedury zwrócono uwagę na kilka miejsc, w których cykl można usprawnić. Co jednak najważniejsze, testy udowodniły, że główny proces działa bez zarzutu.     Testy magazynu nie były ani pierwszymi, ani ostatnimi, które zaplanowano przed otwarciem Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Na początku grudnia odbędą się jeszcze testy oraz odbiór automatyki. Z kolei na początku 2017 roku będzie mieć miejsce ostateczny odbiór systemu. Wcześniej odbyły się m.in. testy nowoczesnych sorterów oraz testy procesu przyjęcia towarów.   Otwarcie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS przewidziano w styczniu 2017 roku.  

ILS412 listopada w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS sprawdzono poprawność przebiegu całego procesu od momentu przyjęcia towaru aż do jego wydania. W testach uczestniczyli przedstawiciele Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, członkowie zespołu wdrożeniowego, jak również ponad 200 przyszłych pracowników magazynu. Były to pierwsze testy angażujące tak duże grono.

 

Testy polegały na weryfikacji poprawności przebiegu całego procesu począwszy od momentu przyjęcia towarów, poprzez ich sortowanie, aż do wydania do klienta docelowego. Celem tych działań było sprawdzenie komunikacji między systemami ILS oraz firm Beumer – dostawcy sorterów i systemu transportu wewnętrznego i Asseco – dostawcy systemu zarządzania magazynem. Testy były jednocześnie okazją, by zweryfikować założenia podjęte w trakcie projektowania architektury systemu. Ponadto, była to również szansa, by przyszli użytkownicy, a więc pracownicy magazynu, mogli ocenić i przedstawić swoje opinie na temat komfortu pracy i jej ergonomii.

 

Sobotnie działania w Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS trwały ok. 6 godzin. Przebiegły poprawnie, a zakończyły się podsumowaniem oraz zebraniem wniosków. Podczas procedury zwrócono uwagę na kilka miejsc, w których cykl można usprawnić. Co jednak najważniejsze, testy udowodniły, że główny proces działa bez zarzutu.

 

ILS1

 

Testy magazynu nie były ani pierwszymi, ani ostatnimi, które zaplanowano przed otwarciem Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Na początku grudnia odbędą się jeszcze testy oraz odbiór automatyki. Z kolei na początku 2017 roku będzie mieć miejsce ostateczny odbiór systemu. Wcześniej odbyły się m.in. testy nowoczesnych sorterów oraz testy procesu przyjęcia towarów.

 

Otwarcie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS przewidziano w styczniu 2017 roku.

 

ILS2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C