Opakowanie wielokrotnego użytku – innowacyjne rozwiązanie UPS

C

06-02-2019

UPS połączyło swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów. Opakowanie pod nazwą Loop™ zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku. Będzie to pierwszy krok do jego pełnego wdrożenia na innych rynkach konsumenckich.

UPS połączyło swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów. Opakowanie pod nazwą Loop™ zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku. Dzięki niemu wyeliminowane zostaną jednorazowe opakowania, wykorzystywane w dostawach towarów, zwłaszcza w branży e-commerce.

Wprowadzenie do obiegu opakowań wielokrotnego użytku Loop™ eliminuje konieczność używania jednorazowych opakowań, wykorzystywanych wcześniej do wysyłki towarów. Konsumenci będą teraz otrzymywać produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku i wysyłki.

„Opakowania Loop nie tylko wyeliminują odpady opakowaniowe, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów” — powiedział Tom Szaky, dyrektor generalny TerraCycle. Produkty pod marką Loop będą tworzone za pośrednictwem systemu zaprojektowanego przez TerraCycle i UPS. Jest on najnowszym osiągnięciem w ramach długotrwałej współpracy pomiędzy TerraCycle a UPS, liderem logistyki a ekspertem w dziedzinie opakowań.

„Innowacyjność jest kluczem do wszystkiego, co robimy w UPS i cieszymy się, że możemy wspierać TerraCycle w projektowaniu opakowań Loop oraz w świadczeniu usług transportowych” — powiedziała Kate Gutmann, dyrektor ds. sprzedaży i rozwiązań UPS. „Jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, firma UPS jest dumna, że będzie mogła uczestniczyć we wprowadzeniu na rynek opakowań wielokrotnego użytku Loop”.

Opakowania Loop, wykonane są z takich materiałów jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne, dzięki czemu są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy – supernowoczesny pojemnik wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i zapewni konsumentom rozwiązanie, które znacząco redukuje ilość odpadów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C