TNT wprowadziło do swej floty kolejny samolot Boeing 747 – 400 Freighter

C

20-08-2010

   {modal href="/images/stories/tnt2_big.jpg"} {/modal} Do obsługi przesyłek na trasie pomiędzy Chinami a Europą TNT wprowadziło kolejny już samolot Boeing 747 - 400 Freighter. W ten sposób firma zwiększyła częstotliwość lotów z Szanghaju i z Hongkongu skutecznie odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na transport towarów z Chin. Dzięki większej liczbie lotów klienci będą mogli przewieźć więcej towaru, poprawić efektywność swoich łańcuchów dostaw oraz skrócić czas realizacji zamówień. money making Inwestycja w kolejny samolot podyktowana jest przez dynamicznie rosnący popyt na usługi transportowe, który z kolei jest wynikiem wzrostu wymiany handlowej pomiędzy Chinami a Europą. Według Chińskiej Generalnej Administracji Celnej eksport tego kraju do Europy wzrósł w ciągu pierwszych miesięcy 2010 roku o blisko 50 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W tym samym czasie dwustronna wymiana handlowa pomiędzy Europą a Chinami osiągnęła wielkość 177 mld USD, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 37,4 proc. Te dane są niewątpliwie potwierdzeniem, iż Unia Europejska jest dla Chin czołowym partnerem handlowym.   - Konsekwentna realizacja planów inwestycyjnych na Dalekim Wschodzie demonstruje długoterminowe zaangażowanie TNT w Chinach i całym regionie. Wprowadzenie kolejnego Boeinga 747 - 400 do floty TNT pozwala nam zwiększyć istotnie możliwości operacyjne na tym kierunku - powiedział Rafał Dziura, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży TNT Express Poland. - Zarówno na kontynencie europejskim oraz Chinach i Azji Południowo - Wschodniej dysponujemy własną, najbardziej efektywną i zintegrowaną siecią połączeń lotniczych i drogowych. Dzięki temu korzystamy na silnych związkach handlowych pomiędzy tymi dwoma regionami. Od dłuższego czasu obserwujemy znaczący wzrost popytu na usługi frachtowe. Dlatego, wprowadzając kolejny samolot do obsługi kierunku Chiny - Europa, zwiększamy oferowaną powierzchnię ładowną, a dzięki większej częstotliwości lotów skracamy czasy dostaw i tym samym zapewniamy naszym klientom poprawę konkurencyjności ich towarów - dodaje.   TNT pierwszego Boeinga 747 - 400 Freighter, umożliwiającego transport ponad 110 ton towaru, wprowadziło w lutym 2007 roku. Od tego czasu TNT oferuje regularne loty pomiędzy Chinami a Europą zwiększając ich częstotliwość dzięki wprowadzaniu do swojej sieci kolejnych maszyn tego typu. Oprócz usług międzynarodowych TNT rozwija swoje krajowe operacje na wewnętrznym rynku chińskim realizując za pośrednictwem serwisu drogowego doręczenia w określonym dniu do wszystkich największych chińskich miast.    
  
{modal href=”/images/stories/tnt2_big.jpg”}

{/modal}

Do obsługi przesyłek na trasie pomiędzy Chinami a Europą TNT wprowadziło kolejny już samolot Boeing 747 – 400 Freighter. W ten sposób firma zwiększyła częstotliwość lotów z Szanghaju i z Hongkongu skutecznie odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na transport towarów z Chin. Dzięki większej liczbie lotów klienci będą mogli przewieźć więcej towaru, poprawić efektywność swoich łańcuchów dostaw oraz skrócić czas realizacji zamówień.


PROMOCJA

PROMOCJA

Inwestycja w kolejny samolot podyktowana jest przez dynamicznie rosnący popyt na usługi transportowe, który z kolei jest wynikiem wzrostu wymiany handlowej pomiędzy Chinami a Europą. Według Chińskiej Generalnej Administracji Celnej eksport tego kraju do Europy wzrósł w ciągu pierwszych miesięcy 2010 roku o blisko 50 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W tym samym czasie dwustronna wymiana handlowa pomiędzy Europą a Chinami osiągnęła wielkość 177 mld USD, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 37,4 proc. Te dane są niewątpliwie potwierdzeniem, iż Unia Europejska jest dla Chin czołowym partnerem handlowym.

 

Konsekwentna realizacja planów inwestycyjnych na Dalekim Wschodzie demonstruje długoterminowe zaangażowanie TNT w Chinach i całym regionie. Wprowadzenie kolejnego Boeinga 747 – 400 do floty TNT pozwala nam zwiększyć istotnie możliwości operacyjne na tym kierunku – powiedział Rafał Dziura, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży TNT Express Poland. – Zarówno na kontynencie europejskim oraz Chinach i Azji Południowo – Wschodniej dysponujemy własną, najbardziej efektywną i zintegrowaną siecią połączeń lotniczych i drogowych. Dzięki temu korzystamy na silnych związkach handlowych pomiędzy tymi dwoma regionami. Od dłuższego czasu obserwujemy znaczący wzrost popytu na usługi frachtowe. Dlatego, wprowadzając kolejny samolot do obsługi kierunku Chiny – Europa, zwiększamy oferowaną powierzchnię ładowną, a dzięki większej częstotliwości lotów skracamy czasy dostaw i tym samym zapewniamy naszym klientom poprawę konkurencyjności ich towarów – dodaje.

 

TNT pierwszego Boeinga 747 – 400 Freighter, umożliwiającego transport ponad 110 ton towaru, wprowadziło w lutym 2007 roku. Od tego czasu TNT oferuje regularne loty pomiędzy Chinami a Europą zwiększając ich częstotliwość dzięki wprowadzaniu do swojej sieci kolejnych maszyn tego typu. Oprócz usług międzynarodowych TNT rozwija swoje krajowe operacje na wewnętrznym rynku chińskim realizując za pośrednictwem serwisu drogowego doręczenia w określonym dniu do wszystkich największych chińskich miast.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C